Uwielbiasz robić selfie? Twój związek nie przetrwa

1

Robienie sobie zdjęć może prowadzić do narcyzmu. Tak twierdzą amerykańscy badacze z uniwersytetu w Bostonie, którzy próbują zrozumieć, jak zjawisko selfie wpływa postrzeganie samego siebie i w rezultacie może być niszczycielskie dla związków.

Uwielbiasz robić selfie? Twój związek nie przetrwa
(pixa, AdinaVoicu)

Im więcej zdjęć robi sobie para, tym większe ryzyko, że ich związek nie będzie należał do udanych. Czynnikiem może być tu zazdrość płynąca z komentarzy pod fotografią partnera, a także tworzeniem "idealnej sieciowej osobowości", która może nie pokrywać się z tą występującą w prawdziwym życiu.

To może być zaskakujące, że robienie selfie, czynność wydawałoby się błaha, może mieć tak wpływ na zachowanie człowieka - można przeczytać w cytowanym przez "Pacific Standard Magazine" badaniu.

W eksperymencie uczestniczyło 314 osób w wieku 18-65 lat. Pytano ich m.in. o to, czy lubią być w centrum uwagi, czy lubią patrzeć na siebie w lustrze, czy trudno im osiągnąć wymarzony efekt i jak często wrzucają zdjęcia do internetu.

Autor: Tomasz Wiślicki

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić