Uwielbiasz robić selfie? Twój związek nie przetrwa

Robienie sobie zdjęć może prowadzić do narcyzmu. Tak twierdzą amerykańscy badacze z uniwersytetu w Bostonie, którzy próbują zrozumieć, jak zjawisko selfie wpływa postrzeganie samego siebie i w rezultacie może być niszczycielskie dla związków.

Obraz
Źródło zdjęć: © pixa | AdinaVoicu

Im więcej zdjęć robi sobie para, tym większe ryzyko, że ich związek nie będzie należał do udanych. Czynnikiem może być tu zazdrość płynąca z komentarzy pod fotografią partnera, a także tworzeniem "idealnej sieciowej osobowości", która może nie pokrywać się z tą występującą w prawdziwym życiu.

To może być zaskakujące, że robienie selfie, czynność wydawałoby się błaha, może mieć tak wpływ na zachowanie człowieka - można przeczytać w cytowanym przez "Pacific Standard Magazine" badaniu.

W eksperymencie uczestniczyło 314 osób w wieku 18-65 lat. Pytano ich m.in. o to, czy lubią być w centrum uwagi, czy lubią patrzeć na siebie w lustrze, czy trudno im osiągnąć wymarzony efekt i jak często wrzucają zdjęcia do internetu.

Autor: Tomasz Wiślicki

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Wybrane dla Ciebie