Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

W DNA każdego człowieka czają się starożytne wirusy

11
Podziel się:

Naukowcy z Uniwersytetu Michigan i Uniwersytetu Tufts odkryli, że ludzkie DNA zawiera "duchy" wirusów, które przekazali nam przodkowie.

W DNA każdego człowieka czają się starożytne wirusy
(flickr.com, NIAID)

*Badania potwierdzające istnienie owych "duchów" pojawiły się już jakiś czas temu. *Teraz naukowcy potwierdzili, że w ludzkim DNA jest ich znacznie więcej. Uśpione wirusy z reguły nie są niebezpieczne dla zdrowia, ale jeżeli się obudzą, mogą sprawić trochę kłopotów. Zdaniem badaczy szansa na przebudzenie "duchów" jest jednak bardzo mała, z wyjątkiem jednego.

Naukowcy przebadali 2,5 tysiąca ludzkich genomów i znaleźli 36 różnych wirusów. Wszystkie one zapisywały się w kodzie genetycznym przez tysiące lat ewolucji. Ostatnie badania dostarczyły informacji o 19 zupełnie nowych, dotąd nieznanych wirusach, w tym o jednym potencjalnie groźnym dla zdrowia.

Silny organizm nie powinien mieć kłopotów w walce z wirusami. Choroba rozprzestrzenia się dosyć dynamicznie, zarażając kolejne komórki. W niektórych przypadkach wirus może zapisać się w kodzie DNA i najlepszym rozwiązaniem, by go zwalczyć, jest odcięcie zarażonego kodu (robi to nasz organizm). Problem w tym, że nawet jeśli część z wirusem zostanie wyłączona, to nie znaczy, że on zniknie. Po prostu jest gdzieś w nas nieaktywny i utknął w środku genomu, który przekazujemy swojemu potomstwu.

Naukowcy zapowiadają dalsze prace nad potencjalnie niebezpiecznym "duchem" wirusa. Jego robocza nazwa to Xq 21.33. Zespół chce dowiedzieć się, co to za rodzaj i skąd pochodzi. Mimo wielu mutacji może być niebezpieczny nawet dzisiaj. Badaczy czeka więc jeszcze dużo pracy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
Wwwwwwwwwwwww
7 lat temu
Z gliny ulepiony człowiek z wirusów
awd
7 lat temu
wszystko zależy od DNA czy będziemy chorowali czy długo żyli czy będziemy zdrowi. Niektórzy nie palą nie piją zdrowo się odżywiają i ich rak płuc dopada a inni 40 lat palą papierosy i nic ich nie rusza
pivko
7 lat temu
Najgorszy wirus w naszym DNA od wiekow to alkoholizm..
giii
7 lat temu
czy to właśnie nie na tym polega uodparnianie się organizmu na różne choróbstwa?
Ryś
7 lat temu
Każda choroba w nas zostaje - wyleczenie to wyłącznie zablokowanie choroby ,kiedy organizm słabnie ona się budzi i Nas zabija !
jadowity
7 lat temu
Tylko skad miec silny organizm, jak skorumpowani politycy i inni truciciele robia nam ciagle problemy bysmy byli jak najslabsi, poprzez dodadki chemiczne w jedzeniu powietrzu, szczpionki, cukier, alkohol, nowe choroby produkowane na zamowainie w labolatoriach wojskowych, (zamowienie przmyslu farmaceutycznego), poprzez technologie GMO , elektrosmog, i inne swinstwa by czlowiek unicestwil czlowieka.Jak mamy miec silne organizmy?Od wody z fluorem, od chemicznych kosmetykow?A lud nadal to kupuje i zjada jakby nie wiedzial jakie sa tego konsekwencje.Bedzie bolalo za pare lat i bedzie placz i wolanie o pomoc,dzis macie to gdzies co jecie i gdzie kupujecie.
Darios
7 lat temu
Szyszynka pamięta kiedy byliśmy tylko jedną komórką, a więc wszystko, tylko na szczęście dla nas ,nie mamy do tej pamięci dostępu.
tfu
7 lat temu
a zawsze mówiłem żeby w psychiatryku nie instalować internetu
Otaku
7 lat temu
Bakteriofagi robią tak bakteriom od powstania życia i nic im nie jest...z resztą to są tylko śmieci...90% DNA.
gosc
7 lat temu
To znaczy zrobią doskonałą broń biologiczną. Zbadają które grupy etniczne mają wirusa i bum nie ma danej grupy etnicznej.
gorszy zdrowy...
7 lat temu
To dotyczy tylko tych z ''lepszego'' sortu. Najlepszy przykład Antoni
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić