Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kacper Krysztofik
|

Ważna zmiana. Pod 997 nie zastaniesz policji

132
Podziel się:

Jeszcze w tym roku, w każdym województwie numer 997 zostanie przełączony do Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Oznacza to, że dalej będziemy mogli pod niego dzwonić, ale zgłoszenia nie przyjmie już funkcjonariusz policji.

Ważna zmiana. Pod 997 nie zastaniesz policji
(Forum)

Ta zmiana ma odciążyć pracę policyjnych dyspozytorów. Odtąd, na policję będą trafiać tylko wybrane zgłoszenia alarmowe - muszą być związane z takimi zagrożeniami, jak możliwość utraty życia, zdrowia, mienia czy zakłócanie porządku publicznego - informuje "Rzeczpospolita".

Przełączenie numeru rozwiąże także problem fałszywych zgłoszeń. CPR będzie oceniało wiarygodność i zasadność powiadomień, jakie obywatele będą chcieli przekazać policjantom. Zdaniem pomysłodawców, to pozytywnie wpłynie na czas i skuteczność udzielania pomocy osobom, które rzeczywiście jej potrzebują. Warto podkreślić, że tylko w zeszłym roku operatorzy numerów alarmowych CPR odebrali niemal 8,5 mln fałszywych zgłoszeń.

Czas oczekiwania na połączenie również się zmieni. Oczywiście na korzyść - ulegnie on skróceniu. Gdy uda nam się już połączyć z dyspozytorem CPR, możemy być pewni, że w chwili zgłoszenia powiadomione o nim zostaną wszystkie służby, które dedykowane są dla charakteru danego zdarzenia.

Przejęcie przez CPR obsługi numeru 997 to efekt udanego pilotażu. Został przeprowadzony w 2017 roku na Śląsku i dał bardzo dobre rezultaty. Dlatego MSWiA będzie sukcesywnie wprowadzać tę zmianę w całej Polsce, w okresie od kwietnia do grudnia. Jeszcze w kwietniu nastąpi przełączenia numeru alarmowego w województwach opolskim i świętokrzyskim. W maju zaś, modyfikacja obejmie województwa lubuskie i kujawsko-pomorskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(132)
Mama trójeczk...
4 lata temu
Poprostu policja znów umywa ręce!!! Ja mam jedną sprawę zgłoszoną i zamiast pomagać stawać w mojej obronie-bo to ja jestem poszkodowana i wnosiłam tą sprawę to jaśnie pan policjant wyszukuje rzeczy przeciwko mnie i robi wszystko abym postanowiła ,że wycofuję swoje zeznania!!! Taka jest nasza policja,że zamiast pomóc to do grobu wpędzają i jeszcze się z tego śmieją!!!!
Mama trójeczk...
4 lata temu
Przez dziesiątki lak jakoś nikomu to nie przeszkadzało,a nagle znalazł się jakiś czubek bo nie miał co robić sensacji szukał i se wymyślił!!! Że zanim pomoc nadjedzie trzeba będzie się kilkukrotnie tłumaczyć po co dlaczego i wogóle,a tragedia będzie szła do przodu!!!! Chore i tyle!!! Ja uważam,że to kolejny wymysł,na którym my Polacy znów ucierpimy!
Filmik
4 lata temu
A można przeprowadzić wideo konferencje?
NINA
4 lata temu
Nie dość ,że nic nie robią i nie reagują w porę na wezwania to jeszcze trzeba biedaczyska odciążyć !! Odbieranie telefonów i szybkie reagowanie na wezwania to ich PODSTAWOWY obowiązek!! CZY W TYM CHORYM KRAJU NIC NIE MOŻE BYĆ NORMALNIE????
kap'sel
4 lata temu
Znakomicie, od tego momentu maltretowane przez pijanych sadystów kobiety i dzieci nie będą mogły liczyć na żadną pomoc o ile nie będzie się to wiązało z zakłócaniem porządku, czy ciszy nocnej. Wątpliwe jest bowiem czy dyżurująca osoba na telefonie ratunkowym uzna rodzinną awanturę za zagrożenie dla życia. Powoli, drobnymi krokami, maltretowane w czterech ścianach swoich domów kobiety są pozbawiane możliwości szukania pomocy. To kolejny etap pozbawiania kobiet pełni praw obywatelskich po wprowadzeniu prawa czyniącego z nich samice rozpłodowe.
Marcin
4 lata temu
darmozjady z POlicji pracować się nie chce tylko pałować niewinnych a bandytę i złodzieja boją się
Donosiciel
4 lata temu
Jak chciałbym zgłosić bardzo ważna i tajną inf. policji to najpierw powiadomię nieuprawnione osoby z CPR. Czy w łańcuszku połączeń nadal będzie to inf. poufna? A do kogo zadzwonić ze handluje sie w niedziele lub, że np rząd, prezydent łamie konstytucję
Alwaro
4 lata temu
Lewaki z PO ciagle dzwonią bo żal im odebranego koryta.Chca dalej promowac gender i sprzedawc majatek narodowy,kraść i donosić.
eks-kulson
4 lata temu
Taka łączność PRZYŚPIESZY działania policji? WRĘCZ PRZECIWNIE!!!! W łańcuszku połączeń pojawia się kolejny rozmówca.
treg
4 lata temu
Mam wątpliwości, czy to dobre rozwiązanie. Zobaczymy, praktyka to zweryfikuje, tylko żeby nikt tego nie przypłacił życiem lub zdrowiem...
Karrol
4 lata temu
Przecież po pizze do nich nikt nie dzwonił.Parodia jeszcze dłużej bedzie się czekać na interwencję .Dzisiaj to przynajmniej pół godziny, z reguły zjawiają się jak już pozamiatane.
men
4 lata temu
112 najpierw wypytują za dużo jakby cel telefonu był był niczym ,maja płacone na godziny nie od sprawy . to należy zmienić
qwe2eqd
4 lata temu
KŁAMSTWO !!!. jaka weryfikacja połączeń ???. W tym wcpr siedzą osoby nie mające pojęcia o robocie policyjnej !!!!
baj
4 lata temu
Co to 8,5 mln. fałszywych zgłoszeń ? Policja ma identyfikatory i namierzanie każdego telefonu . Chodzi o rozmycie odpowiedzialności, Za brak reakcji policji będzie można z rzucić braku powiadomienia od CPR, które wg nich nie było potrzebne
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić