Wróć na

Węgry przedłużą stan kryzysowy. Powodem masowa migracja

175
Podziel się

Rząd Węgier podjął decyzję o przedłużeniu do 7 marca 2020 roku stanu kryzysowego. Powodem tych działań jest masowy napływ imigrantów.

Węgry przedłużą stan kryzysowy. Powodem masowa migracja
(PAP)
bCOjWzfp

Na Węgrzech nadal stale dochodzi do prób nielegalnego przekroczenia granic. To właśnie dlatego potrzebna jest ich ochrona. Jak podaje Centrum Informacji Rządu w Serbii sytuacja spowodowana migracją osiągnęła już poziom krytyczny. Podobnie jest także w Bośni i Hercegowinie, gdzie przebywa kilka tysięcy migrantów.

Centrum podkreśla, że wciąż napływają kolejne tłumy osób, które chcą przedostać się do Unii Europejskiej szlakiem bałkańskim. Właśnie dlatego bez ogrodzenia granicznego Węgry ponownie zostałyby krajem znajdującym się na jednej z głównych tras migracyjnych.

Na Węgrzech stan kryzysowy spowodowany masowym napływem migrantów obowiązuje już od 2015 roku. Wówczas Węgry były głównym krajem tranzytowym dla migrantów i uchodźców chcących przedostać się do krajów Europy Zachodniej.

bCOjWzfr

Zobacz też: Związek pracodawców o przepisach dot. zatrudniania obcokrajowców

Zanim węgierskie władze zdecydowały o wzniesieniu ogrodzenia na granicach z Chorwacją i Serbią do kraju dostało się niemal 400 tys. migrantów.
W 2017 roku na Węgrzech zaostrzono przepisy, według których osoby ubiegające się o azyl muszą w razie stanu krytycznego oczekiwać na rozpatrzenie wniosku w strefach tranzytowych na granicy.

Według najnowszych danych tylko w zeszłym tygodniu udaremniono próby nielegalnego przekroczenia granicy lub zatrzymano na terenie Węgier łącznie 211 osób.

bCOjWzfx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCOjWzfS
KOMENTARZE
(175)
Jens
11 miesięcy temu
Na zdjęciu same matki z dziećmi
Mona
11 miesięcy temu
Zaleją Europę, a wtedy zobaczycie co z nami zrobią, współczuję tym co przyszli na ten świat, nic dobrego ich nie czeka....
Tak trzymać
11 miesięcy temu
I dobrze. Zastanawiam się tylko jak wyglądają nasze granice? Ile tego jest w kraju ale tego pewnie nikt nie wie.Granice dziurawe. Czym innym jest naturalna migracja, a czym innym napływ hord dzikich.
bCOjWzfT
ASS
11 miesięcy temu
PRZYWRÓCIĆ GRANICE W PAŃSTWACH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a nie jakieś tam schengen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hrvat
11 miesięcy temu
Taki kiedyś był zwyczaj na granicy ze jak ktoś przechodził i się nie zatrzymywał to porostu strzelano. Myślę że ovi zwyczaj powinien wrócić na granice
Najnowsze komentarze (175)
Nie rasista
11 miesięcy temu
Na zdjęciu widać samych zdrowych mężczyzn. Tylko że, nie do pracy tu płyną.
Allah
11 miesięcy temu
Małpy naciraja żadnej litości nie znaja
tak to widze
11 miesięcy temu
Te twarze absolutnie nie wzbudzaja zaufania.
Obserwator
11 miesięcy temu
IMIGRANTÓW a nie uchodźców. Uchodźca wg prawa powinien wystąpić o azyl w pierwszym kraju, którego granicę przekracza i w którym nie ma wojny. Nie przypominam sobie aby Węgry sąsiadowały z Turcją, Iranem czy Libanem aby rzeczywiście ich granicę przekraczali "uchodźcy". ZAMKNĄĆ GRANICĘ dla ludzi spoza UE. Oni nie są w strefie schengen żeby bujali się na granicach bez żadnych dokumentów.
cwd
11 miesięcy temu
same rodziny z dziecmi
Miro
11 miesięcy temu
Lecąc do krajów Afryki potrzebuje pazport i wizę plus inne papiery jak zaproszenie od firmy, yellow book. Inaczej nie wpuszcza mnie do kraju. A tutaj wszystko lezie bez żadnych kontroli. Nie ma paszportu i wizy to dziękuję i wracasz do domu. Proste.
tak tak
11 miesięcy temu
jak już tak merkel i inni chcą im pomagać to mogą otworzyć stały kanał paczek żywnościowych, ciuchów itp i niech oni zostaną na swojej ziemi.. jedzenia i innego dobra i tak jest za dużo i się tylko marnuje
anita
11 miesięcy temu
Bedzie ich mnóstwo bo biali poszli w politykę i nie ma komu dziur zatykać,kobiety na to się zgadzają żeby więcej ich było,sąsiedzi z zachodu byli pierwsi.
bCOjWzfL
lodzianin
11 miesięcy temu
tylko mg42 rozwiaze problem tych bandytow !!
młot
11 miesięcy temu
Starzy ludzie uciekający przed wojną.......... we łbie ma dwie rzeczy gwałcić i mordować w imię wiary.
Emanhotep III
11 miesięcy temu
AMEN !!!!
Pan; Inż. Mag...
11 miesięcy temu
Dać wszystkim kartki z adresem merkel , tuska , setyny, oni ich przyjmą z otwrtymi na ościerz drzwiami witając chlibem solom . Posiadłości mają wielachne , ogromniaste wsiech pomieszcza .Powiadomić jemigracje że PINIENDZÓW w/g przypadkowego prof. rostowa z Londyna
Piotr
11 miesięcy temu
jezeli nie zaczna zabijac to ich nie odstrasza
Polska221
11 miesięcy temu
Do Europy przypływają same wypasione i odchowane byki... Wyglądają jak czarna armia która tutaj na miejscu w każdej chwili może zostać wyposażona w jakoś broń zdolna do wojny... Ci cali imigranci to taki KOŃ TROJAŃSKI w Europie... Kwestia czasu i .....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić