Natalia Bogucka| 

Władimir Putin postawił sprawę jasno. Rosja nie odpuści USA w kosmosie

540

Prezydent Rosji Władimir Putin oskarżył USA o planowanie operacji wojskowych w kosmosie. Moskwa podkreśla, że Waszyngton otwarcie postrzega przestrzeń kosmiczną jako potencjalny "teatr wojny". Władimir Putin nie ma jednak zamiaru przyglądać się temu z założonymi rękoma.

Władimir Putin postawił sprawę jasno. Rosja nie odpuści USA w kosmosie
(East News)

W środę Władimir Putin wziął udział w spotkaniu w Soczi dotyczącym kwestii wojskowych. Prezydent Rosji zwrócił uwagę na zagrożenie ze strony nowych amerykańskich sił kosmicznych.

Wiodące państwa świata rozwijają nowoczesne systemy kosmiczne o podwójnym lub wojskowym przeznaczeniu, uzupełniają i doskonalą ich właściwości techniczne. Amerykańskie kierownictwo wojskowo-polityczne otwarcie uważa przestrzeń kosmiczną jako teatr wojenny i planuje prowadzić tam operacje - powiedział Władimir Putin.

Prezydent Rosji zaznaczył, że Rosja jest przeciwna militaryzacji kosmosu. Podkreślił jednak, że działania USA i ich sojuszników zmuszają Moskwę do wzmocnienia w kosmosie swojej obecności.

Rosja zawsze sprzeciwiała się i nadal sprzeciwia się militaryzacji przestrzeni kosmicznej. Sytuacja wymaga jednak od nas poświęcenia większej uwagi wzmocnieniu grupy orbitalnej, a także całego przemysłu rakietowego i kosmicznego - zaznaczył Putin.

W środę zakończył się szczyt NATO w Londynie. Przywódcy państw Sojuszu zdecydowali, że przestrzeń kosmiczna zostanie ustanowiona piątą domeną operacyjną dla NATO, obok lądu, powietrza, morza i cyberprzestrzeni. Podkreślono jednak, że Sojusz nie będzie umieszczać broni w kosmosie.

Zobacz także: Wszechświat jest inny niż sądzono. Nowe odkrycie to rewolucja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić