Natalia Bogucka
|

Władimir Putin postawił sprawę jasno. Rosja nie odpuści USA w kosmosie

392 reakcje
3
8
381
Podziel się

Prezydent Rosji Władimir Putin oskarżył USA o planowanie operacji wojskowych w kosmosie. Moskwa podkreśla, że Waszyngton otwarcie postrzega przestrzeń kosmiczną jako potencjalny "teatr wojny". Władimir Putin nie ma jednak zamiaru przyglądać się temu z założonymi rękoma.

Władimir Putin postawił sprawę jasno. Rosja nie odpuści USA w kosmosie
(East News)

W środę Władimir Putin wziął udział w spotkaniu w Soczi dotyczącym kwestii wojskowych. Prezydent Rosji zwrócił uwagę na zagrożenie ze strony nowych amerykańskich sił kosmicznych.

Wiodące państwa świata rozwijają nowoczesne systemy kosmiczne o podwójnym lub wojskowym przeznaczeniu, uzupełniają i doskonalą ich właściwości techniczne. Amerykańskie kierownictwo wojskowo-polityczne otwarcie uważa przestrzeń kosmiczną jako teatr wojenny i planuje prowadzić tam operacje - powiedział Władimir Putin.

Prezydent Rosji zaznaczył, że Rosja jest przeciwna militaryzacji kosmosu. Podkreślił jednak, że działania USA i ich sojuszników zmuszają Moskwę do wzmocnienia w kosmosie swojej obecności.

Rosja zawsze sprzeciwiała się i nadal sprzeciwia się militaryzacji przestrzeni kosmicznej. Sytuacja wymaga jednak od nas poświęcenia większej uwagi wzmocnieniu grupy orbitalnej, a także całego przemysłu rakietowego i kosmicznego - zaznaczył Putin.

W środę zakończył się szczyt NATO w Londynie. Przywódcy państw Sojuszu zdecydowali, że przestrzeń kosmiczna zostanie ustanowiona piątą domeną operacyjną dla NATO, obok lądu, powietrza, morza i cyberprzestrzeni. Podkreślono jednak, że Sojusz nie będzie umieszczać broni w kosmosie.

Zobacz także: Wszechświat jest inny niż sądzono. Nowe odkrycie to rewolucja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

381
3
8
KOMENTARZE
(381)
seb
2 miesiące temu
Tym razem Rosjanie się nie nabiorą na wojny gwiezdne jankesów jak to miało miejsce za czasów aktorzyny Regana i lądowanie ich na księżycu.
Chendriks
2 miesiące temu
Artykuł o Putinie, a pod nim durnowaty quiz z perfidnym przesłaniem. "Doda czy Chopin, kto to skomponował", proponuję pod artykułem muzycznym. Albo "pies czy żaba, kto zjadł chomika", też będzie dobrze.
Hibride-Krieg
2 miesiące temu
Proponuzje zwrocic uwage na ,, MECHANIZM,, rodzenia sei takich decyzji jak wydatki na sysetmy walki w Cosmosie? Otoz mechanizm wyglada tak: jako pierwszy impuls wychodzi od Firm ZBROJENIOWYCH w USA, ktore sa zainteresowane zarabianiem pieniedzy i maxymalizacja zysku i to ONE Wynajmuja tzw. Lobbystow, ktorzy lobbuja w Bialym Domu i Kongresie wmawiajac , ze jest to absolutna koniecznosc i jak juz zdolaja przekoanc Kogo trzeba to oficjalnie podaje sie do wiadomosci, ze wladze USA w trosce o wlasne bezpieczenstwo musza rozwijac takowe systemy obronne typu kosmiczn ego.A sprawa kreci sie tylko wokol pieniedzy.
...
2 miesiące temu
NATO zapewnia że sojusz nie będzie militaryzować kosmosu, jego podejście będzie jak zawsze ... defensywne.
Boski97
2 miesiące temu
NATO rusza w kosmos, zapewnia jednak, że sojusz nie będzie militaryzować kosmosu, jego podejście będzie jak zawsze ... defensywne. Dobre co ?
Najnowsze komentarze (381)
Piwonia999
miesiąc temu
Jak to dobrze, że jest ktoś taki jak Putin. Jego istnienie wytłumaczy każdą naszą głupotę, każde nasze niepowodzenie, każdy nasz błąd. Możemy czuć się bez winy, ponieważ wszystko to co w życiu zepsuliśmy nie jest naszą, ale winą Putina. Na pytanie: W czym Putin nie macza swoich rąk? Należy odpowiedzieć, że: Nie ma takiej rzeczy ani sprawy. Putin jest siłą sprawczą wszystkiego.
Boski97
miesiąc temu
Kiedy słucham tłumu polityków amerykańskich i unijnych oraz wtórujących im pracowników niby polskich mediów, to mam ochotę wykrzyczeć przestrogę: Ludzie nie idźcie za tym tłumem, bo nigdzie nie dojdziecie!
MH17
miesiąc temu
.BANDYCKA rosja SKOŃCZY JAK zsrr 😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃
MH17
miesiąc temu
.BANDYCKA rosja TO BIEDA GŁÓD I KORUPCJA 😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀😀
MH17
miesiąc temu
.KATYN PAMIĘTAMY
MH17
miesiąc temu
.BANDYCKA rosja ZESTRZELILA MH17 ruscy ZAMORDOWALI 80 DZIECI
MH17
miesiąc temu
BANDYCKA rosja ZESTRZELILA MH17 ruscy ZAMORDOWALI 80 DZIECI
Putin
miesiąc temu
przypomina mi mojego sasiada. Wiecznie narabany i wszystkim sie odgraza ze ich zalatwi.
Kolon
miesiąc temu
Smieszni, zakompleksieni rosjanie
MH17
miesiąc temu
SZKARADNY MORDERCA I ZŁODZIEJ DO WORKUTY 😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃
MH17
miesiąc temu
.BANDYTÓW I MORDERCOW Z kremla UTOPIMY W KIBLU 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😃😃😃😃😃😃
MH17
miesiąc temu
.BANDYTÓW I MORDERCOW Z kremla UTOPIMY W KIBLU 😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃😃
MH17
miesiąc temu
. BANDYCKA rosja ZAPLACI ZA WSZYSTKO 😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀😀 😀
MH17
miesiąc temu
. BANDYCKA armia czerwona GWALCILA WIEZNIARKI Z AUSCHWITZ
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić