o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Zgubił pierścionek ślubny. Mężczyzna wykopał skarb warty fortunę

143
Podziel się

Mężczyzna, który chciał znaleźć pierścionek ślubny za pomocą wykrywacza metalu, odkrył niesamowity skarb – zbiór złotych monet warty blisko pół miliona złotych. Za poszukiwania pierścionka ślubnego został sowicie wynagrodzony. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

pierścionek zaręczynowy skarb
pierścionek zaręczynowy skarb (Newspix.pl)
bErRCzyZ

Paul Raynard był na wakacjach w Ballycastle w Irlandii Północnej. Wraz ze swoim przyjacielem i partnerem biznesowym Michaelem szukali skarbów za pomocą wykrywacza metalu. Wtedy ich trzeci przyjaciel poprosił o pomoc w odnalezieniu zgubionego pierścionka ślubnego.

Przez następne dwie godziny Paul chodził po okolicy z wykrywaczem, próbując znaleźć obrączkę. W pewnym momencie natrafił na prawdziwy skarb. Znalazł w ziemi zbiór rożnych monet, wartych według szacunków 100 tys. funtów, czyli niespełna pół miliona złotych.

To było coś, o czym marzyłem, odkąd byłem dzieckiem. To było niesamowite uczucie. To jak sprawdzanie numerów loterii i zdanie sobie sprawy, że trafiłeś w dziesiątkę – powiedział znalazca.

bErRCzzb

Zobacz także: Wybrał się na grzyby. Sensacyjne odkrycie w lesie pod Słupskiem

W ziemi znaleziono 84 monety z różnych okresów historycznych. Najstarsza pochodzi z 1512 roku i została wyprodukowana za panowania Henryka VIII. Raynard uważa, że może być warta nawet 5 tys. funtów (ok. 24 tys. zł). Kolejna moneta, datowana na rok 1546, może być warta nawet 3 tys. funtów (ok. 15 tys zł).

Znalezisko zostało odesłane do Muzeum Ulster, gdzie zespół ekspertów je wyceni. Jeśli uda się sprzedać monety, pieniądze zostaną równo podzielone między Paula i właściciela ziemi.

bErRCzzh

Paul Raynard interesuje się historią i poszukiwaniem skarbów, odkąd skończył 7 lat. Swój wykrywacz ma już ponad 10 lat, ale jak dotąd nie odnalazł niczego wartościowego. On i jego przyjaciel Gwynne studiują stare mapy, aby znaleźć ślady starożytnych osad lub pól bitewnych, które mogą skrywać cenne przedmioty.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bErRCzzC
KOMENTARZE
(143)
AAKT
2 lata temu
Nie chwalić się. Wywieźć i znaleźć w Irlandii lub innym normalnym kraju. To lepiej od przetopienia i zyskania ceny złomu. Zakaz używania wykrywaczy można wprowadzić w chronionych archeologicznych miejscach a nie generalnie. Na pozostałym obszarze z prostym pozwoleniem właściciela terenu. Jeżeli teren państwowy aplikacja z podaniem obszaru i czasu poszukiwań. Ewentualnie znaleziony element wycenić i znaleźne jeżeli wartość muzealna np. 50% wartości. Niestety chore mózgi na ciepłych krzesełkach ani robić ani myśleć.
słuchaj tylko
2 lata temu
halo.radio
Ja
2 lata temu
A w Polsce to lepiej zgubić niż znaleźć. Durne prawo we wtej Irlandii
bErRCzzD
ZBANKRUTUJE J...
2 lata temu
elba152 OSZUKAL LUDZI NA ALLEGRO
ZBANKRUTUJE J...
2 lata temu
elba152 TO OSZUST Z ALLEGRO
WYRWAC CHWAST...
2 lata temu
elba152 OSZUKAL LUDZI NA ALLEGRO
Xxx
2 lata temu
Kogo to obchodzi taki skarb .Prawdziwy skarb jest rodzina żona dzieci zdrowie szczęście bycia razem .Wszystko inne jest niczym
Jula
2 lata temu
A co to jest "pierścionek ślubny"? Czy ktoś może mnie oświecić, bo ja dotychczas słyszałam tylko o pierścionku zaręczynowym i obrączce ślubnej. I chyba o obrączkę tu chodzi, podejrzewam, że to nieudolne tłumaczenie angielskiego "wedding ring".
Artus
2 lata temu
Saper,Odyn i inni zróbcie z tym cos!
ertyguijokp
2 lata temu
porażka !!!!!!!!!
dan
2 lata temu
u nas juz dawno by siedził.
kim
2 lata temu
W Polsce jak znajdzie sie monety srebrne lub złote to na przetop i do żyda
🌚🌚🌚
2 lata temu
Wart. Nie warty.
bErRCzzv
Twój nick
2 lata temu
Wart. Nie warty
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić