o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Zgubił pierścionek ślubny. Mężczyzna wykopał skarb warty fortunę

143
Podziel się

Mężczyzna, który chciał znaleźć pierścionek ślubny za pomocą wykrywacza metalu, odkrył niesamowity skarb – zbiór złotych monet warty blisko pół miliona złotych. Za poszukiwania pierścionka ślubnego został sowicie wynagrodzony. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

pierścionek zaręczynowy skarb
pierścionek zaręczynowy skarb (Newspix.pl)
bDTbkcCt

Paul Raynard był na wakacjach w Ballycastle w Irlandii Północnej. Wraz ze swoim przyjacielem i partnerem biznesowym Michaelem szukali skarbów za pomocą wykrywacza metalu. Wtedy ich trzeci przyjaciel poprosił o pomoc w odnalezieniu zgubionego pierścionka ślubnego.

Przez następne dwie godziny Paul chodził po okolicy z wykrywaczem, próbując znaleźć obrączkę. W pewnym momencie natrafił na prawdziwy skarb. Znalazł w ziemi zbiór rożnych monet, wartych według szacunków 100 tys. funtów, czyli niespełna pół miliona złotych.

To było coś, o czym marzyłem, odkąd byłem dzieckiem. To było niesamowite uczucie. To jak sprawdzanie numerów loterii i zdanie sobie sprawy, że trafiłeś w dziesiątkę – powiedział znalazca.

bDTbkcCv

Zobacz także: Wybrał się na grzyby. Sensacyjne odkrycie w lesie pod Słupskiem

W ziemi znaleziono 84 monety z różnych okresów historycznych. Najstarsza pochodzi z 1512 roku i została wyprodukowana za panowania Henryka VIII. Raynard uważa, że może być warta nawet 5 tys. funtów (ok. 24 tys. zł). Kolejna moneta, datowana na rok 1546, może być warta nawet 3 tys. funtów (ok. 15 tys zł).

Znalezisko zostało odesłane do Muzeum Ulster, gdzie zespół ekspertów je wyceni. Jeśli uda się sprzedać monety, pieniądze zostaną równo podzielone między Paula i właściciela ziemi.

bDTbkcCB

Paul Raynard interesuje się historią i poszukiwaniem skarbów, odkąd skończył 7 lat. Swój wykrywacz ma już ponad 10 lat, ale jak dotąd nie odnalazł niczego wartościowego. On i jego przyjaciel Gwynne studiują stare mapy, aby znaleźć ślady starożytnych osad lub pól bitewnych, które mogą skrywać cenne przedmioty.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTbkcCW
KOMENTARZE
(143)
Domino
rok temu
Taki skarb powinien przepaść w ziemi tak jak to jest w Polsce. Lepiej, żeby wszystko zgniło, przepadło niż miało dostać drugie życie. Cała chora Polska, pany z konserwatorium zabytków siedzą sobie w ciepłych pokojach i czekają na telefon, że ktoś coś znalazł i to jeszcze musi udowodnić, że nie miał wykrywacza. Komuna do kwadratu.
Tytus Romek &...
rok temu
Maja ogromnie szczescie ze znalezli ten skarb Irladi a nie w Polsce
jasne
rok temu
Dobra, dobra...
bDTbkcCX
lolo
rok temu
niech sie cieszy ze w polin nie mieszka bo dostał by wyrok....też zgubiłem pierścionek i co mam iść po pozwolenie na wszczęcie poszukiwań bo mi dosadzą za wykrywacz 2 latka? czemu wykrywcze są wiec w sprzedaży? i czemu mam odpowiadać karnie za grzebanie we własnej ziemi? moze mi ktoś objaśnić?
kret
rok temu
miał szczęście w Polsce pewnie by dostal 2 lata w zawiasach ,konfiskatę tego ca znalazł ,grzywnę pewnie 5 tysia ,pobyt na dolku 48 ,piszczalka by przepadla i jeszcze trochę innych sankcji
Najnowsze komentarze (143)
AAKT
rok temu
Nie chwalić się. Wywieźć i znaleźć w Irlandii lub innym normalnym kraju. To lepiej od przetopienia i zyskania ceny złomu. Zakaz używania wykrywaczy można wprowadzić w chronionych archeologicznych miejscach a nie generalnie. Na pozostałym obszarze z prostym pozwoleniem właściciela terenu. Jeżeli teren państwowy aplikacja z podaniem obszaru i czasu poszukiwań. Ewentualnie znaleziony element wycenić i znaleźne jeżeli wartość muzealna np. 50% wartości. Niestety chore mózgi na ciepłych krzesełkach ani robić ani myśleć.
słuchaj tylko
rok temu
halo.radio
Ja
rok temu
A w Polsce to lepiej zgubić niż znaleźć. Durne prawo we wtej Irlandii
ZBANKRUTUJE J...
rok temu
elba152 OSZUKAL LUDZI NA ALLEGRO
ZBANKRUTUJE J...
rok temu
elba152 TO OSZUST Z ALLEGRO
WYRWAC CHWAST...
rok temu
elba152 OSZUKAL LUDZI NA ALLEGRO
Xxx
rok temu
Kogo to obchodzi taki skarb .Prawdziwy skarb jest rodzina żona dzieci zdrowie szczęście bycia razem .Wszystko inne jest niczym
Jula
rok temu
A co to jest "pierścionek ślubny"? Czy ktoś może mnie oświecić, bo ja dotychczas słyszałam tylko o pierścionku zaręczynowym i obrączce ślubnej. I chyba o obrączkę tu chodzi, podejrzewam, że to nieudolne tłumaczenie angielskiego "wedding ring".
bDTbkcCP
Artus
rok temu
Saper,Odyn i inni zróbcie z tym cos!
ertyguijokp
rok temu
porażka !!!!!!!!!
dan
rok temu
u nas juz dawno by siedził.
kim
rok temu
W Polsce jak znajdzie sie monety srebrne lub złote to na przetop i do żyda
🌚🌚🌚
rok temu
Wart. Nie warty.
Twój nick
rok temu
Wart. Nie warty
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić