REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla24.09.19 (09:07)

Zostawili dzieci bezdomnym. Rodzice aresztowani

"Dzieci przez tydzień żyły jak Mowgli" - powiedziała rzeczniczka policji. Poszukiwania rodziców przyniosły rezultat. Policja aresztowała parę Ukraińców, którzy porzucili dwoje dzieci w obozie bezdomnych w Zaporożu.
zaporizhia police / Policja

Po miesiącu policja zidentyfikowała wyrodnych rodziców. Mieszkańcami Zaporoża pod koniec sierpnia wstrząsnęła informacja o znalezieniu dwóch małych chłopców wśród bezdomnych. Teraz zaporoska policja aresztowała rodziców dzieci.

"Mieli dość opiekowania się dziećmi". 20-letnia Bożena Synczyka i 25-letni Władimir Zajcew tłumaczyli śledczym, że chcieli odpocząć od obowiązków rodzicielskich. Para zaprowadziła 3-letniego Andreja i 2-letniego Maksyma na plażę nad Dnieprem, gdzie mieszkają bezdomni.

REKLAMA

Młoda para przyszła z dziećmi i poprosiła, żeby zająć się nimi przez chwilę. Mieli pójść do sklepu i wrócić za 20 minut - relacjonował jeden z bezdomnych.

Zobacz też: Pościg na piratem drogowym

Po tygodniu chłopców zobaczyła mieszkanka Zaporoża. Kobieta szukała miejsca do opalania na plaży, kiedy między bezdomnymi mężczyznami dostrzegła nagich i brudnych chłopców. Przerażona wezwała policję, która zabrała 2- i 3-latka na badanie do szpitala.

Bezdomni pilnowali maluchów i dzielili się z nimi jedzeniem. Jednak nie potrafili zapewnić im właściwej opieki, przez co dzieci piły wodę z Dniepru, były chore i niedożywione. Po wyjściu ze szpitala zostały tymczasowo umieszczone w domu dziecka.

Ich rodzicom grozi 5 lat więzienia. Obydwojgu postawiono zarzut zaniedbania obowiązków rodzicielskich. Zaporoska opieka społeczna zamierza też wystąpić do sądu o odebranie parze praw rodzicielskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij