Wróć na
Dagmara Smykla
|

Zostawili dzieci bezdomnym. Rodzice aresztowani

187
Podziel się

"Dzieci przez tydzień żyły jak Mowgli" - powiedziała rzeczniczka policji. Poszukiwania rodziców przyniosły rezultat. Policja aresztowała parę Ukraińców, którzy porzucili dwoje dzieci w obozie bezdomnych w Zaporożu.

Zostawili dzieci bezdomnym. Rodzice aresztowani
(Policja, zaporizhia police)

Po miesiącu policja zidentyfikowała wyrodnych rodziców. Mieszkańcami Zaporoża pod koniec sierpnia wstrząsnęła informacja o znalezieniu dwóch małych chłopców wśród bezdomnych. Teraz zaporoska policja aresztowała rodziców dzieci.

"Mieli dość opiekowania się dziećmi". 20-letnia Bożena Synczyka i 25-letni Władimir Zajcew tłumaczyli śledczym, że chcieli odpocząć od obowiązków rodzicielskich. Para zaprowadziła 3-letniego Andreja i 2-letniego Maksyma na plażę nad Dnieprem, gdzie mieszkają bezdomni.

Młoda para przyszła z dziećmi i poprosiła, żeby zająć się nimi przez chwilę. Mieli pójść do sklepu i wrócić za 20 minut - relacjonował jeden z bezdomnych.

Zobacz też: Pościg na piratem drogowym

Po tygodniu chłopców zobaczyła mieszkanka Zaporoża. Kobieta szukała miejsca do opalania na plaży, kiedy między bezdomnymi mężczyznami dostrzegła nagich i brudnych chłopców. Przerażona wezwała policję, która zabrała 2- i 3-latka na badanie do szpitala.

Bezdomni pilnowali maluchów i dzielili się z nimi jedzeniem. Jednak nie potrafili zapewnić im właściwej opieki, przez co dzieci piły wodę z Dniepru, były chore i niedożywione. Po wyjściu ze szpitala zostały tymczasowo umieszczone w domu dziecka.

Ich rodzicom grozi 5 lat więzienia. Obydwojgu postawiono zarzut zaniedbania obowiązków rodzicielskich. Zaporoska opieka społeczna zamierza też wystąpić do sądu o odebranie parze praw rodzicielskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(187)
Olga
8 miesięcy temu
Brak komentarza będzie najlepszym komentarzem...?
darek_sz
8 miesięcy temu
Przynajmniej ich nie zabili. Głupich nie trzeba siać, są w każdym kraju i to jest tego sporo.
zatroskana
8 miesięcy temu
Bezdomni okazali się mieć więcej serca niż rodzice!Biedni ludzie nie mając nic nędznymi resztkami dzielili się z dziećmi i pilnowali ich.Może jeszcze z nami ludżmi ni jest tak żle??
z14
8 miesięcy temu
Czy ktoś tym bezdomnym podziękował za troskę o dzieci? ja dziękuję... :-) może biedni, ale serca mają...
Mashmi
8 miesięcy temu
Bezdomni mieli więcej serca i odpowiedzialności, niż rodzice... Brawa dla tych ludzi, nie musieli się opiekować, a jednak pomogli. Szkoda tylko, że dzieci nigdzie nie zgłosili sami wcześniej.
Najnowsze komentarze (187)
Marko
8 miesięcy temu
Oddać ich na przemiał
Mudzahedin z ...
8 miesięcy temu
Najlepszymi ludźmi w tej historii okazali się bezdomni. Niestety często ponizani... A zwierzęta które pozucily dzieci powinno się wykstrowac i do jakiejś Syrii wysłać...
Niezalezny
8 miesięcy temu
Tych pseudo rodziców wysłać do karnej kompanii i na wschód, niech walczą z "terroryzmem" ;)
gość
8 miesięcy temu
Porzucili, a mogli przecież zrobić to co robili z dziećmi Polaków, "ludzkie" ludzie.
Kocham Kresy
8 miesięcy temu
Matka o imieniu Bożena,wiec bardzo podobne że korzenie ma polskie.To że ktoś ma ukraińskie obywatelstwo nie świadczy o tym,że jest spokrewniony z Banderą.
MKO
8 miesięcy temu
RASA LUDZKA , GORSZA OD JAKIEJKOLWIEK INNEJ NIESTETY
wasyl
8 miesięcy temu
i to są niby ludzie te pociotki bandery???? Zwierzę dba o dzieci a oni???
wyrodny
8 miesięcy temu
Taka szkoła przydała by się niektórym naszym bachorom .
wieja
8 miesięcy temu
Szukała miejsca do opalania wśród bezdomnych. Taaa.
wala
8 miesięcy temu
z nich, nikt nigdy ludzi nie zrobi.
MARY
8 miesięcy temu
Tym i innym tzw rodzicom trzeba powiedzieć: DZIECI TO NIE PRODUKT UBOCZNY SEXU !!!!!!!!!!!!!
grzes
8 miesięcy temu
Ukraińcy potrafią wiele
Jezus
8 miesięcy temu
Przecież to efekty braku powszechnie dostępnej antykoncepcji. Ludzie którzy nie chcą mieć dzieci, nie powinni ich mieć. To się zmienia w psychice ludzkiej z wiekiem. Trzeba dojrzeć do tego aby zostać rodzicem. Wtedy dziecko będzie chciane, kochane i będzie prawdziwy dom i prawdziwa rodzina. To miłość jednoczy rodzinę, a nie fakt tego, ze "będziemy mieć (niechciane) dziecko wiec bierzemy ślub bo co ludzie powiedzą"..
ona
8 miesięcy temu
Masakra. jeden chce mieć dzieci a nie może a drugi ma i się mu znudziły. Niesprawiedliwy jest ten świat i mam nadzieję, że dzieci trafią do dobrych ludzi
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić