Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kamil Starczyk
|

Bez łazienki i bieżącej wody. Tak żyją nadal tysiące Polaków

7
Podziel się

Zgłaszają się do nich ludzie, którzy żyją bez łazienki i wstydzą się prosić o pomoc. Ekipa programu "Nasz nowy dom" zmienia życie wielu Polaków na lepsze. Opowiedział o tym Maciej Pertkiewicz, architekt z programu Polsatu.

Bez łazienki i bieżącej wody. Tak żyją nadal tysiące Polaków
Nasz nowy dom. Ekipa Polsatu pomaga Polakom w potrzebie (Nasz nowy dom, Nasz nowy dom)
bFdVjtlx

Katarzyna Dowbor powiedziała niedawno, że wciąż jest wiele rodzin, które żyją bez łazienek i dostępu do podstawowych mediów. Z architektem programu Polsatu rozmawiała dla portalu Wirtualnej Polski Patrycja Ceglińska-Włodarczyk.

Architekt przyznał w rozmowie, że większość rodzin, którym pomaga ekipa Polsatu, nie ma dostępu do podstawowych mediów. Wielu z nich brakuje bieżącej wody, kanalizacji, prądu. Wystarczy oddalić się 20 km od stolicy, żeby takie rodziny poznać.

bFdVjtlz
Zobacz także: Dowbor wspomina początki w TVP: "Ogniste włosy załatwiły mi pracę w telewizji!"

Bez wody i łazienki. Bieda dotyka nadal wielu Polaków

Maciej Pertkiewicz przyznaje, że sukcesem jest, gdy ekipie Polsatu udaje się nakłonić władze gminy, by dały im możliwość podpięcia mediów. To naprawdę dużo, bo czasami załatwianie papierów trwa miesiącami.

bFdVjtlF
Problemem tych rodzin jest to, że one są po prostu niewidzialne. Dookoła ładne domy, mieszkają sąsiedzi i nikt im nie pomógł. Nie pomógł, bo te rodziny wstydzą się prosić o pomoc. Żyją w biedzie i marazmie, nie wiedzą, od czego zacząć, żeby poprawić swoją sytuację - mówi architekt.

Rozmówca WP wskazuje, że zazwyczaj po kilku, kilkunastu miesiącach ekipa otrzymuje informację, co dzieje się u rodzin, które wystąpiły w programie. Pertkiewicz podkreśla, że to budujące, bo wiele z nich zmieniło swoje życie dzięki interwencji mediów. W końcu mają normalne warunki do życia.

bFdVjtlG
To nam daje siłę do kolejnych remontów. Straszne jest to, w jakich warunkach ludzie żyją, ale bardziej przerażające jest to, jak ich to blokuje też mentalnie. W takim otoczeniu ciężko cokolwiek planować. Mało jest ludzi, którzy mają w sobie tyle wewnętrznej energii, by mimo przeciwności działać. Wchodząc do tych domów, myślę sobie, że mógłbym stracić energię do życia, mieszkając w takich warunkach - dodaje.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdVjtma
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Krzysztof.M
4 miesiące temu
Kiedyś pewna fundacja rozdała biednym ze wsi kozy,aby mieli chociaż swoje mleko.Po roku połowa koz zdechla.Jest pewna grupa ludzi,ktorzy nic nje robią aby wyjść z marazmu,a taki stan odziedziczyli w genach,podobnie jak " inteligencje"
Merx
4 miesiące temu
Oglądałem ostatnio reportaż o biednych niemcach przesiadujących np na dworcu zoo w Berlinie… to dopiero tragedia 🤭
swój
5 miesięcy temu
Część z tych osób "biednych" ma syf w domu nie dopowiedzenia, do tego farbowane włosy i pasemka, ubrania nie gorsze niż przeciętna sąsiadów. dziury w murze nie zakleją, rury kawałka nie kupią ale na farbę do włosów i lakier stać .
bFdVjtmb
otco
5 miesięcy temu
W latach 70 i 80 XXw w UK wdrożono program łazienka w każdym domu nawet prywatnym z dotacja dla emerytów i nie tylko w wysokości 2700 Funtów, bo wymagało to bardzo często dobudowania nowego pomieszczenia na poziomie parteru, co powiększało koszty. A w Polsce......???
Ela
5 miesięcy temu
To prawda, wiele osób nie może sobie pozwolić na toaletę, ciepłą wodę czy inne wygody a w niektórych domach to ludzie mają biobidety i inne nowoczesne sprzęty. Dobrze, że podczas tego programu pani Kasia i jej ekipa mogła pomóc chociaż kilku rodzinom.
Dxy
5 miesięcy temu
Bo w Polsce to teraz propaganda sukcesu,którą promuje PiS. Widzą tylko duże aglomeracje i zarobki po 5-7-10 tysi i więcej,a wystarczy oddalić się o 20 km.czy pojechać do małych miasteczek to widać że istnieje bieda i zarobki po 2-tysie z kawałkiem. Ceny mamy europejskie a nawet wyższe a zarobki nadal jak w niewolniczej kolonii. I z tym ostatnim słowem się nie pomyliłem.
GGGGGGG
5 miesięcy temu
Co ona opowiada, jak by słuchała pisowskiej propagandy to by wiedziała, że z kranów nawet woda święcona leci i to ciepła.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić