o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Co tam 500+! W NIK dają dużo więcej

37
Podziel się

Pracownicy Największej Izby Kontroli w ubiegłym roku dostawali co miesiąc całkiem niezłe nagrody. I to wszystko pomimo trwającego kryzysu gospodarczego. "Fakt" ironicznie nawiązuje do 500+ i stwierdza, że w NIK jest "program 1224+".

Co tam 500+! W NIK dają dużo więcej
Marian Banaś (Getty Images)
bDYdGNmJ

W czasie pandemii koronawirusa większość firm zaciska pasa, z trudem wiążąc koniec z końcem. Pracodawcy często obawiają się, że nie utrzymają się na rynku, a pracownicy drżą o zatrudnienie. Są jednak wyjątki.

Niektórzy w ogóle nie mają takich problemów. Jak ustalił "Fakt", o wypłaty nie muszą się martwić pracownicy Najwyższej Izby Kontroli (NIK). Co więcej, mają nie tylko regularne wpływy na konta, ale również zagwarantowane premie. A to wszystko mimo kryzysu gospodarczego wywołanego przez COVID-19.

bDYdGNmL

500+ to przy tym skromne kieszonkowe. Zobacz, jakie premie rozdaje Marian Banaś, szef NIK

Pracownicy NIK dostali w 2020 roku dodatkowo 23 mln zł. Tak przynajmniej ustalił "Fakt". Instytucja, którą zarządza Marian Banaś, co miesiąc - mimo kryzysu - wypłacała swoim pracownikom premie. I to nie byle jakie!

bDYdGNmR

Zatrudnieni w NIK mieli - oprócz stałej pensji - po 1224 zł ekstra. Co miesiąc dostawali nagrody w takiej właśnie wysokości. Z kolei na konto wiceprezesa NIK co miesiąc wpływało dodatkowe 3700 zł nagrody. Sam szef NIK Marian Banaś jednak nagrody nie otrzymywał.

Jak takie wysokie nagrody dla pracowników tłumaczy NIK? - Wypłatę nagród reguluje ustawa oraz porozumienie w sprawie podziału środków funduszu wynagrodzeń na rok 2020 zawarte 30 kwietnia 2020 r. pomiędzy prezesem NIK a Zarządem Głównym Związku Zawodowego Pracowników Najwyższej Izby Kontroli – poinformował "Fakt" wydział prasowy NIK.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYdGNnm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(37)
Szary Wilk
2 miesiące temu
Nie swoje daje to mu nie szkoda
dfgd
2 miesiące temu
Jeszcze więcej nierobom niech dają. Ja wpłaciłem w tym roku 8500 zł na składki zdrowotne a raz u lekarza byłem w tym roku. Ogólnie to dwa razy w ciągu 9 lat byłem u lekarza i co ja z tego mam? ponad 8 tysi w plecy rocznie a mógłbym za to do stomatologa pójść ale nie jest refundowany przecież.
na bank
2 miesiące temu
Dwórki z NBP wyciągały 63 000 zł miesięcznie
bDYdGNnn
jarek
2 miesiące temu
to ten baraś sam sobie daje ...czyli kradnie piękna izba kontroli . Tak ot bo mu sie należy .
przedsiębiorc...
2 miesiące temu
Złodziejstwo PIS. A to wszystko z naszych podatków! Jak długo to wytrzymamy!?
TDG
2 miesiące temu
ciekawe kiedy ludzie ''zrozumiejoo''ze polyytycy dla obywateli nie chca nic dobrego a dbają tylko i wylacznie o swoje interesy, TEATR DLA GOJÓW moi drodzy, polak skacze polakowi do gardła a oni z z lewej zcy z prawej za kurtyną ''raczka raczke myje'' tak moi drodzy te frakcje sa stworzone tylko zeby odgrywac role jak w teatrze. Az szkoda strzepic ryja
ania
2 miesiące temu
Przed chwila pan minister z PiS u powiedzial ze to nie prawda ze prad drozeje bo ogolnie tanieje.Czy to ktos rozumie?Wystarczy porownac rachunki z ubieglego i tego roku i wszystko jasne,jest drozej,Wychodzi taki idiota i w zywe oczy przed kamerami klamie i gada glupoty.Czy oni mysla ze my jestesmy niedorozwinieci umyslowo?
J-23
2 miesiące temu
Panie Banaś proszę mówić !!! Kto a bezcen sprzedał prawa do wydobycia surowców naturalnych na Suwalszczyźnie spółkom z udziałem polityków.
Joanna
2 miesiące temu
Ciekawe co na to upadające restauracje i hotele??? 23 mln uratowało by wielu potrzebujących, a z drugiej strony myślę, że ci ludzie w NIK mieli fajny bonusik.
majtek+
2 miesiące temu
nie chcieliście ośmiorniczek macie ośmiornice gigant
czarny
2 miesiące temu
A emeryci szczęśliwi i wdzięczni za za te ochłapy które im dali w podwyżkach
H1120
2 miesiące temu
To wszystko wyjaśnia dlaczego jest taka walka o władzę.
dfg
2 miesiące temu
Banaś "kryształowy" zerwał się PiS-owi ze smyczy, ku uciesze PO. Nie jęczcie teraz, że to wina PiS-u. Jedyna wina ich polega na tym, że go wstawili na szefa NIK - takiego konia trojańskiego.
bDYdGNnf
chińczyk
2 miesiące temu
Co za bzdury, tutaj już nie mają o czym pisać. POziom mułu.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić