o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Dodatek covidowy dla personelu niemedycznego. Wiemy, ile wyniesie

14
Podziel się

Rząd zdecydował się na wprowadzenie jednorazowego dodatku dla personelu niemedycznego. Co wiemy na ten temat? Kto będzie mógł otrzymać dodatkowe pieniądze? Szczegóły zaprezentowali premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Dodatek covidowy dla personelu niemedycznego. Wiemy, ile wyniesie
W środę premier ogłosił dodatek dla personelu niecovidowego. (PAP)
bEiLHxVh

O dodatku dla personelu niemedycznego przedstawiciele rządu informowali w środę. "Postanowiliśmy przekazać jednorazowy dodatek, jednorazową wypłatę pięciu tysięcy złotych" - mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Niech to będzie pewne dodatkowe wsparcie i taki ukłon w stronę tej bardzo ważnej części personelu niemedycznego - dodał.
bEiLHxVj

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski podkreślał z kolei, że taki dodatek otrzymają "salowe, technicy i inny personel niemedyczny". Jednocześnie zaznaczał, że ten jednorazowy dodatek, to "pewien element o wiele szerszego planu reformowania wynagrodzeń w sektorze medycznym".

My jesteśmy po konsultacjach w zespole trójstronnym, gdzie dyskutowaliśmy o najniższych wynagrodzeniach. Chcemy, żeby ten system, bo ten krok już wykonaliśmy, był przede wszystkim takim systemem stałym, żeby te najniższe wynagrodzenia były indeksowane względem średniego wynagrodzenia w gospodarce i dla poszczególnych zawodów medycznych i niemedycznych stanowiły właśnie taką gwarancję tego, że zawsze beneficjentem wzrostu gospodarczego, wzrostu płac, będą również lekarze i personel niemedyczny i cały personel medyczny - kontynuował Adam Niedzielski.
bEiLHxVp

Kiedy zostanie wypłacony dodatek covidowy?

Wiadomo już także, kiedy dojdzie do wypłaty dodatku covidowego dla personelu niemedycznego.

Jednorazowy dodatek dla personelu niemedycznego zostanie wypłacony w czerwcu; decyzja o jego przekazaniu to pokłosie dyskusji ze środowiskiem i debat politycznych, jakie prowadziliśmy w Sejmie, w dyskusji z PSL padł taki pomysł - zdradził Adam Niedzielski.
bEiLHxVq
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiLHxVK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
Co tam
miesiąc temu
A co z pracownikami w całodobowych ośrodkach wsparcia? Są tam pielęgn8arku, opiekunowie, salowe, pokojowe, a covid też tam szalał.
LLLLLLL
miesiąc temu
Wszyscy dostaną dodatek, pod warunkiem, że należą do PIS.
?????
miesiąc temu
No jasne, wydrukowane pieniądze bez pokrycia można rozdawać, a ludzie jak głupki nic nie rozumieją. Oficjalna inflacja to 4 punkty procentowe, a nie oficjalnie to rządowi tylko wiedzą. A głupi ludek się cieszy że dostaje pieniądze bez pokrycia.
bEiLHxVL
prawda
miesiąc temu
czyli bandyci pracujący na zlecenie rządu, którzy pomagali w odejściu 130 000 Polaków z tego świata dostają czalone kwoty a teraz dostanie personel pomocniczy- zbrodnia doskonała, szykują 4 falę
dodatek Mor-d...
miesiąc temu
to cieć w szpitalu też dostanie 5 tysi ?!
psychiatra
miesiąc temu
po nałożeniu( zgadza fachowiec ) algorytmu wstał i postanowił coś zrobić i powiedział to co przeczytał
Artur
miesiąc temu
"Dodatek", łaskawy pan rzucił ochłap. Pańszczyzna w Polsce XXI wieku ma się świetnie.
psychiatra
miesiąc temu
im więcej myśli tym więcej złudzeń... ci z gwiazdami to już wyłączyli liczniki bo je zamknęli.. tak powstała unia na podzespołach wiedzy tematycznej co za różnica co powiem. budżet tego może nie wytrzymać wnosi tyle ile wynosi. chmura muszą się cofnąć zastanie nałożona seryjność i numeracja po czym trafią do urządzenia liczącego i w trybie 1/1 do obiegu sprawiedliwe tak bo to logiznie niebezpieczne
psychiatra
miesiąc temu
na raz, posłuchaj od początku do końca jego wypowiedzi i zrób to w sposób tak jak można to odtworzyć o czym w jakim celu i dla dla kogo kierowana jest ta sytuacja...ja wiem co się dzieje więc nie mogę bo od razu zareaguję, a ten o którym mowa też by coś porobił
Pielęgniarka
miesiąc temu
,,Słowa, słowa,słowa...,,...Tak,znowu się przechwalajcie a ja do dziś nie widziałam tzw covidowego za luty.
Ona
miesiąc temu
A co z opiekunami w DPS-ach, którzy są na równi z salową czy praczka. Też dostaną???
siostra
miesiąc temu
To co się dzieje jest ŻAŁOSNE! Mamy głupi,tępy Rząd.Personel niemedyczny to też salowe które w żaden sposób nie mają kontaktu z pacjentami covidowymi a pieniądze dostaną.Pielęgniarki maja na salach pacjentów u których po dobie lub dwóch wykrywa się covid i dopiero wtedy chorzy są przenoszeni na oddziały covidowe ale nikt tym pielęgniarkom nie płaci dodatków za to,że opiekowały się covidami.PARANOJA!
Brinia
miesiąc temu
To ja poproszę wszystkie. Chce byc zdrowa. Gdzie sa najkrotsze kolejki?
bEiLHxVD
Maya8
miesiąc temu
Niemcy już dwukrotnie wyplacili dodatki Covidowe!Ok 1000-1500€!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić