Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Kiedy dodatkowe pieniądze dla seniorów? ZUS wskazał terminy

15
Podziel się:

Czternasta emerytura będzie wypłacana od 25 sierpnia 2022 roku. Właśnie tego dnia ZUS wykona premierowe przelewy. Kiedy realizowane będą kolejne? Wszystko jest już jasne w sprawie czternastej emerytury.

Kiedy dodatkowe pieniądze dla seniorów? ZUS wskazał terminy
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Artur Marciniec)

Początkowy plan był taki, że 14. emerytura zostanie wypłacona jednorazowo. Później jednak rząd zmienił zdanie. Ze względu na szalejącą inflację, zdecydowano się na ponowne udzielenie takiego świadczenia.

Być może 14. emerytury wprowadzone będą na stałe. Seniorom nadzieję na takie rozwiązanie dał prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Nie mam prawa tego już w tej chwili tak obiecać na pewno, ale wydaje mi się, i póki będę mieć na to jakiś wpływ, będę do tego dążył, żeby "czternastka" już była stała - stwierdził Jarosław Kaczyński w Białymstoku.

Kiedy "czternastka" zostanie wypłacona w 2022 roku? Zakład Ubezpieczeń Społecznych wskazał już terminy. Pierwsze przelewy zrealizowane zostaną 25 sierpnia. Następne wypłaty nastąpią 1, 5, 6, 10, 15, a także 20 września. Osoby, które pobierają świadczenia rolnicze rzadziej niż raz na miesiąc, czternastą emeryturę dostaną natomiast w październiku.

"Czternastka" w 2022 roku. Ile pieniędzy dostaną emeryci?

Pełne wsparcie, czyli 1217,98 zł na rękę, dostaną ci emeryci, których regularne świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto.

A co w przypadku tych, którzy dostają więcej niż 2900 zł brutto? "Czternastka" dla takich osób zostanie pomniejszona, zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę".

Czternasta emerytura nie może być niższa niż 50 zł. Zatem ci, którzy dostają zazwyczaj przynajmniej 4188,44 zł, nie mogą liczyć na duży zastrzyk dodatkowej gotówki. Do kieszeni wpadnie im właśnie 50 zł.

By otrzymać wsparcie, należy spełnić jeszcze jeden warunek. Będzie ono przysługiwać tym osobom, które nie będą miały zawieszonego prawa do świadczenia podstawowego na 31 lipca 2022 roku.

Zobacz także: Jessica Mercedes przyznała się do poprawek w wyglądzie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Pan
miesiąc temu
Za Tuska przez 8 lat dostałam 68zl i podniesienie vatu i podatków. Gratuluję!!!!
Emeryt
miesiąc temu
Jaka 14 emerytura?! Jeśli każdy emeryt otrzymałby sumę w wysokości comiesięcznych poborów, to wtedy można by takie świadczenie tak nazwać. To jest po prostu jałmużna i kiełbasa wyborcza.
abc
miesiąc temu
Pracuje ale juz nie w Polsce.Skonczylam 60 lat w styczniu.Nie otrzymam emerytury poniewaz PRACUJE.
Leszek
miesiąc temu
Pomagają tym co całe życie kombinowali i nie pracowali przepracowałem 45 lat i dostanę ale figę
Gość
miesiąc temu
Rozdają pieniądze na prawo i łewo.12,13,14,.....Muszą zaistnieć przed wyborami,tylko , żeby dać,trzeba od kogoś zabrać.
Widmo
miesiąc temu
13 ,14 ,15 i co jeszcze ? A pracującym za najniższą obciąć bo mają .Bandycki kraj rządzący bez czci i godności bredzą pierdoły i lansują sięjacy to oni super Coś na styl tych pseudo celebrytów. Pinokio ,jastrząb i kaczka do zoo o zaostrzonym rygorze!!!!!!
Marta
miesiąc temu
Pieniedzy nie ma i nie będzie - Donald fur Deutschland:)
Janka
miesiąc temu
Pracowałam 48 lat i płaciłam składki. Za karę nie dostanę 14-stki. Kolega pracował w Polsce 6 lat, a resztę za granicà na czarno. Ma ogromny majątek. 14-stkę dostanie.
Maciek
miesiąc temu
Jeśli ktoś za namową PIS dłużej pracował, to nie dostanie 14_stki. Natomiast ci, którzy pracowali rok, dwa lub miesiąc dostaną.
Szypki
miesiąc temu
A o rencistach zapomielisicie
???
miesiąc temu
a nie lepiej połączyć ZUS z MOPS?działalność taka sama a można by zwolnić połowe pracowników i dać 15?
andrejW
miesiąc temu
Dlaczego zaś stopy procentowe zwiększyły się. Modzi ludzie brali kredyt, aby kupić mieszkanie. Tą drogą chce Glapiński i PIS zmniejszyć inflację.Co maja robić ludzie-co wzięli kredyty. Nikt z rodzin...co brali kredyty nie zagłosuje na PIS>
gość
miesiąc temu
I to jest klasyczny sposób OKRADANIA społeczeństwa przez PiS!!!
ZGŁASZAM
miesiąc temu
Proszę powiedzieć gdzie jest ulga rehabilitacyjna dla zarabiających 2500 netto.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić