Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kosma Szczepaniak
|
aktualizacja

Kiedy wypłacony będzie zasiłek opiekuńczy? ZUS alarmuje o dużych opóźnieniach

2
Podziel się

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu przegłosowano możliwość wydłużenia programu wypłacającego zasiłek opiekuńczy wszystkim rodzicom dzieci do lat 8. Liczba wniosków w ZUS jest jednak tak duża, że pieniądze na kontach mogą pojawiać się z dużym opóźnieniem.

Kiedy wypłacony będzie zasiłek opiekuńczy? ZUS alarmuje o dużych opóźnieniach
Zasiłek opiekuńczy nie przyjdzie w terminie? (PAP, Łukasz Gągulski)
bEUueMAB

Spore zamieszanie z zasiłkiem opiekuńczym. Wynikało ono przede wszystkim ze zmian w zapisach tarczy 3.0. Traktowały one bowiem o tym, że zasiłek opiekuńczy od 25 maja będzie przysługiwał wyłącznie rodzicom dzieci z niepełnosprawnościami.

Rząd jednak zareagował. W trakcie ostatniego posiedzenia Sejmu zajęto się poprawkami, które wprowadzały zmiany w dotychczasowych przepisach. Posłowie przegłosowali możliwość wypłacania zasiłku opiekuńczego wszystkim rodzicom dzieci do lat 8. Teraz projekt znajduje się w Senacie.

bEUueMAD

Opóźnienia w wypłacaniu. ZUS nie nadąża z wnioskami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych otrzymuje ogromną liczbę wniosków. O sprawie poinformowała regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim. Wspomina, że w Zakładzie w Bielsku-Białej liczba wniosków w kwietniu osiągnęła prawie 12 tysięcy. Jest to wartość ponad dziesięciokrotnie wyższa, niż w lutym.

Wysoka liczba prowadzonych postępowań i absencja pracowników ZUS w związku z epidemią koronawirusa powodują, że nie zawsze możliwa jest wypłata świadczeń w ustawowym terminie - przyznaje rzeczniczka.
bEUueMAJ

Wypłata zasiłków, zgodnie z ustawą, powinna być wypłacana w ciągu 30 dni od daty złożenia dokumentów. Opóźnienia wynikają przede wszystkim z niespotykanej dotąd liczby wniosków oraz absencją pracowników. Zdarzają się jednak wnioski, które nie są poprawnie wypełnione. ZUS zwraca się z uprzejmą prośbą o dokładną weryfikację dokumentów, które nie zawsze są złożone w sposób poprawny lub kompletny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUueMBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
naszkrajchory
rok temu
zakłąd usług społecznych???? nie ma czegoś takiego
Karol P
rok temu
Co kaski brak, na rekompensaty za podwyżki prądu już nie będzie. Pryszczaty już powiedział
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić