Artykuł Sponsorowany| 

Kryzys finansowy – jak sobie radzić w trudnych czasach?

1

Trudna sytuacja na rynku pracy sprawia, że trzeba poradzić sobie z prywatnym kryzysem finansowym. W jaki sposób? W razie kłopotów z pieniędzmi można liczyć na wsparcie rodziny lub skorzystać z produktów bankowych – jak m.in. kredyt gotówkowy.

Kryzys finansowy – jak sobie radzić w trudnych czasach?
(materiał klienta)

Artykuł sponsorowany

Żyjemy w czasach, w których nasza sytuacja ekonomiczna może się nagle zmienić – podobnie jak gospodarka krajowa oraz światowa. Jeśli Twoja sytuacja finansowa pogorszyła się, co znacznie wpłynęło na wysokość domowego budżetu, należy szukać wyjść awaryjnych, czyli pomocy – można na nią liczyć m.in. ze strony rodziny lub znajomych, poszukać dodatkowego źródła dochodu lub sprawdzić ofertę banków.

Wiele zależy też od rodzaju kryzysu i jego przyczyny – mogą to być przejściowe kłopoty spowodowane zmniejszeniem pensji, ale też utratą pracy czy zdolności do wykonywania danego zawodu. Jak sobie poradzić w czasie tymczasowych problemów?

Kredyt gotówkowy w kryzysie

Jedną z form wsparcia w trudnej sytuacji mogą być kredyty gotówkowe. Najpierw warto sprawdzić ofertę różnych banków, aby znaleźć zaufaną instytucję. Od podmiotu udzielającego kredytu należy oczekiwać korzystnych warunków i wieloletniego doświadczenia, a także dopasowania oferty do naszych wymagań. Warto zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania, ale też oszacować łączny koszt, jaki faktycznie trzeba będzie ponieść. Szukajmy wsparcia tylko u zaufanych partnerów jak Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Tylko tak mamy pewność, że współpraca będzie uczciwa.

Poza tym kredyt gotówkowy można wziąć także online – należy określić kwotę, liczbę rat i czas spłaty, a następnie złożyć wniosek. Bank po sprawdzeniu zdolności kredytowej podejmuje decyzję – wystarczy zaakceptować umowę online i po chwili pieniądze są na koncie.
Wsparcie ze strony rodziny lub przyjaciół

Dobrą formą pomocy jest też wsparcie rodziny lub przyjaciół – zwykle należy oddać taką samą kwotę, jaką się pożyczyło, co stanowi dużą przewagę nad bankiem. Nie zawsze jednak taka opcja jest możliwa. Wcześniej należy jednak jasno określić warunki i czas spłaty, aby przez pożyczkę nie narażać stosunków rodzinnych na nieporozumienia.

Produkty finansowe umożliwiające oszczędzanie

Warto też nauczyć się oszczędzać, aby mieć odłożone środki na ewentualny kryzys – można skorzystać też z różnych produktów bankowych. Dobrym pomysłem jest na przykład konto oszczędnościowe lub gromadzenie środków na lokacie. Zalet systematycznego oszczędzania jest wiele, dlatego warto zacząć jak najszybciej. Lokata pozwala bezpiecznie zarabiać i daje pewność, że nasze pieniądze są pod ochroną.

Dobrym rozwiązaniem są także fundusze inwestycyjne – nie zapewniają stałego oprocentowania, ale dają możliwość osiągnięcia wyższych stóp zwrotu. Poza tym, co często ma znaczenie, inwestycja w fundusze nie oznacza blokowania pieniędzy – można je wypłacić w dowolnej chwili. Na początek polecane są fundusze inwestycyjne, a dla bardziej zaawansowanych – obligacji.

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić