Mateusz Kaluga,Bartłomiej Nowak| 
aktualizacja 

Kupił tylko chipsy. Paragon miał pół metra

19

Łącznie ponad pół metra długości miał paragon z jednego z warszawskich marketów. Nasz czytelnik wysłał nam zdjęcia, bo nie dowierzał własnym oczom. Warto nadmienić, że kupił jedynie chipsy i dobrał torbę, by mieć w co spakować zakupy. Teraz biuro prasowe sieci tłumaczy.

Kupił tylko chipsy. Paragon miał pół metra
Taki paragon otrzymał nasz czytelnik w sklepie Carrefour. (Adobe Stock, o2.pl)

W ostatnim czasie głośno zrobiło się o paragonach z Biedronki, które niezależnie od ilości kupionych produktów były bardzo długie. Wszystko przez komunikat, który brzmiał, że sieć jest najtańsza.

Opisywaliśmy historię pani Magdaleny, która kupiła jabłko, a długość jej paragonu wyniosła 43 cm. Tym razem zgłosił się do nas pan Karol, który zrobił zakupy w sklepie Carrefour przy ulicy Dolnej w Warszawie.

Co ważne, wziął trzy paczki chipsów oraz torbę. Chciał odejść zabierając tylko paragon, jednak jego uwagę przykuła drukarkę, która wciąż pracowała i drukowała. Łączna długość wszystkich otrzymanych wydruków? Postanowił sprawdzić w domu. Wyszło aż 55 centymetrów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Impact '24: Rafał Rudzki, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie Żabka

- Szczerze mówiąc byłem kompletnie zaskoczony. Nie wierzyłem własnym oczom. Nie spodziewałem się, że w tym sklepie doświadczę takiej sytuacji, bo raczej nie kojarzyłem go z takimi akcjami. Myliłem się. Niestety, niewiele to ma wspólnego z ekologią - mówi o2.pl pan Karol.

50-centymetrowy paragon w Carrefour. Co na to sieć?

Zwróciliśmy się do biura prasowego sieci Carrefour o komentarz w tej sprawie.

Wydruki to w szczególności: paragon zakupowy, wydruk niefiskalny z potwierdzeniem płatności kartą płatniczą oraz kupony rabatowe, które można zrealizować zgodnie z ich terminem ważności i zachęcające do zarejestrowania się w naszej aplikacji Mój Carrefour, gdzie dostępnych jest jeszcze więcej takich kuponów. Pierwsze dwa wydruki są obowiązkowymi wydrukam - czytamy w oświadczeniu sieci.

Biuro prasowe przekonuje, że pozostałe wydruki otrzymują tylko ci klienci, którzy nie okazali swojej karty lojalnościowej lub aplikacji Mój Carrefour.

- Takie kupony otrzymują klienci bez karty lojalnościowej od poniedziałku do środy (podczas zakupów w te dni), a ich celem jest zachęcenie klientów do odwiedzenia naszych sklepów i skorzystania z najlepszych promocji oferowanych w naszej sieci - przekonuje biuro prasowe sieci.

Mateusz Kaluga, dziennikarz o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić