Polak będzie zarabiał jak Niemiec. Sasin właśnie to zagwarantował

146

W rozmowie z Interią Jacek Sasin odniósł się do bardzo wysokich cen paliw. Pokusił się również o istotną deklarację na temat zarobków Polaków. Co dokładnie powiedział wicepremier?

Polak będzie zarabiał jak Niemiec. Sasin właśnie to zagwarantował
Jacek Sasin (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Obecnie ceny paliw są ekstremalnie wysokie. Kierowcy łapią się za głowy, spoglądając na to, co dzieje się na stacjach.

Jacek Sasin w rozmowie z Interią spostrzegł, że "bogatszy Zachód znacznie łatwiej zniesie ciężary wzrostu cen". - Nie możemy jednak kupić surowców energetycznych taniej niż Berlin czy Paryż. Absolutnie do minimum ścięliśmy podatki pośrednie, akcyzę, czyli to, co państwo może zrobić - mówił w kontekście cen paliw.

Niżej już nie zejdziemy. Dlatego nie mówimy Polakom: "cieszcie się, bo macie dwa złote taniej", tylko "państwo zrobiło, co mogło". Na resztę nie mamy niestety wpływu - zapewnił.

Obietnica Jacka Sasina. Chodzi o wynagrodzenia

Sasin otwarcie przyznał, że ceny paliwa stanowią problem. -  Wiemy również, że Polacy zarabiają relatywnie mniej do obywateli Europy Zachodniej - kontynuował.

Wówczas dziennikarz przytoczył, ile wynosi średnie wynagrodzenie w Niemczech. Jest to 18 398 zł brutto. Można za to kupić aż 1880 litrów paliwa.

Zgoda, niestety nie zarabiamy jeszcze tyle co Niemcy. Proszę jednak dać nam trochę czasu, a i do tego doprowadzimy - zapewnił w odpowiedzi wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.
Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić