Przekręt przy kasie samoobsługowej. 32-latkowi grozi 8 lat

107

Ze sklepowej półki wziął różne rodzaje cukierków. Przy kasie samoobsługowej słodkości zważył jako... marchewkę. I choć kwota na którą 32-latek oszukał sklep jest niewielka, kara za przestępstwo którego się dopuścił będzie znacznie dotkliwsza. Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Przekręt przy kasie samoobsługowej. 32-latkowi grozi 8 lat
Przekręt przy kasie samoobsługowej. 32-latkowi grozi 8 lat. Zdjęcie ilustracyjne. (Facebook)

Oficer dyżurny piaseczyńskiej komendy otrzymał informację, że na terenie jednego ze sklepów wielkopowierzchniowych w Piasecznie doszło do ujęcia sprawcy przestępstwa. Na miejsce skierowany został lokalny patrol.

Jak wynikało z relacji pracowników, mężczyzna ze sklepowych półek wziął różne produkty. W jego koszyku znalazła się również torebka z różnymi rodzajami cukierków i to właśnie one stały się przedmiotem przestępstwa.

32-latek, po zebraniu wszystkich artykułów, podszedł do kasy samoobsługowej, gdzie chciał samodzielnie zapłacić za towar. Produkty bez pośpiechu nabijał jeden po drugim. Na końcu zostawił sobie torebkę z cukierkami. Sęk w tym, że na ekranie nie wybrał słodyczy, a... warzywa i zamiast zapłacić za cukierki, które kosztowałyby go ponad 30 złotych, zapłacił za marchewkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na ratunek maluchowi w sklepie. Mazurska policja publikuje nagranie z dramatycznego momentu

Mężczyzna najwyraźniej nie był świadomy tego, że jego działaniu bacznie przyglądają się kamery monitoringu oraz pracownik ochrony.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, działanie, które zaprezentował 32-latek traktowane jest jako oszustwo, a wartość strat nie ma tutaj większego znaczenia. Mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kolejny raz potwierdziło się stare przysłowie "chytry dwa razy traci". Postępowanie w sprawie 32-latka objęte jest nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piasecznie.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić