Przewodnik uratował ją w górach. Kobieta musi zapłacić 10 tysięcy dolarów

89

Na szczycie Mount Everestu Szerpa wraz z obywatelem Chin Fanem Jiangtao znaleźli nieprzytomną kobietę o imieniu Liu. Według doniesień lokalnych mediów za pomoc kobieta miała zapłacić 10 tys. dolarów, ta jednak zaproponowała 4 tys. dolarów.

Przewodnik uratował ją w górach. Kobieta musi zapłacić 10 tysięcy dolarów
Chinka odmówiła opłaty za pomoc ratunkową. Fot. Pixabay - zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)

Incydent jest najnowszym dramatem rozgrywającym się na najwyższym szczycie świata. Według doniesień South China Morning Post obywatel Chin, Fan Jiangtao i jego przewodnik znaleźli nieprzytomną Chinkę w pobliżu szczytu góry. 

Kobieta miała na imię Liu. Mężczyźni byli w stanie ją znieść o 200 metrów. Później, gdy opadli z sił zwerbowali wspinającego się w pobliżu Xie Ruxianga.

Podczas gdy Xie i Fan chcieli uratować kobietę, Szerpa, z którym podróżował jeden z nich, początkowo odmówił pomocy. Xie podobno zaoferował mu 10 000 dolarów jako opłatę ratunkową, którą przewodnik zaakceptował.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"

Kiedy Szerpa upomniał się o swoją nagrodę, kobieta, która spędziła wiele dni na rekonwalescencji po incydencie, powiedziała, że ​​nie stać jej na tak wysoką opłatę, ale zaproponowała, że ​​w zamian za ratunek zapłaci 4 tys. dolarów. 

Fan, który nie ukończył próby zdobycia szczytu z powodu akcji ratunkowej, zażądał, aby Liu zwróciła szerpie należną kwotę.

Kobietę skrytykowano za to, że nie chciała zapłacić ratownikom za pomoc

W rozmowie z Shangyou News Fan powiedział: "Poświęciłem swój czas i pieniądze, aby ją uratować. I nadal muszę zapłacić opłatę ratunkową" - wyznał. 

Liu spotkała się z krytyką ze strony opinii publicznej za to, że nie zwróciła pieniędzy swoim ratownikom, ale Xie powiedział, że ​​powinna teraz odpoczywać.

"Uratowanie jej to nasz wybór, a wyrażanie wdzięczności należy do niej. To są dwie różne rzeczy" – powiedział Xie w SCMP.

Nepal wydał w tym roku 478 pozwoleń na wejście na Everest, co jest rekordową liczbą. Według agencji Reuters zginęło co najmniej 12 wspinaczy, którzy próbowali zdobyć szczyt w tym roku, najwięcej od ośmiu lat.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić