Sieć ogólnopolska - sklep tylko dla mieszkańców osiedla? Żabka wyjaśnia

24

Kilka dni temu pisaliśmy o absurdalnej sytuacji, do jakiej doszło na osiedlu Dębowe Tarasy w Katowicach. Można powiedzieć, że dzięki niej określenie "sklep osiedlowy" zyskało nowe znaczenie, ponieważ Żabka na parterze jednego z budynków okazała się być...tylko dla mieszkańców osiedla. W sieci zawrzało, a do sprawy odnieśli się sami przedstawiciele sieci.

Sieć ogólnopolska - sklep tylko dla mieszkańców osiedla? Żabka wyjaśnia
Żabka tylko dla mieszkańców osiedla? Sieć wyjaśnia (Twitter, Wikimedia Commons)

Zdjęci kartki przed Żabką błyskawicznie rozeszło się po sieci. Oburzało na Wykopie oraz na Twitterze, gdzie zamieścił je użytkownik Mischa Von Jadczak.

Tymczasem w Katowicach. Polski chów klatkowy osiągnął stan swej absolutnej perfekcji... - podpisał autor zdjęcia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zakupy na zapas. "Odradzam". Ekspert mówi, kiedy ruszyć do sklepu

Do sprawy bezpośrednio odniosła się sama sieć Żabka.

Dziękujemy za zdjęcie, wyjaśniamy sytuację - brzmiał komentarz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Co tu wyjaśniać? To zamknięte osiedle, tak było przed otwarciem tego sklepu, właściciel wiedział gdzie otwiera sklep i chyba też w tym celu otworzył ten punkt na takim osiedlu - odpowiedział jeden z internautów.

Faktycznie, na zdjęciu wyraźnie widać, że do wejścia na osiedle potrzebny jest chip. Jednak dzień po opublikowaniu kontrowersyjnego zdjęcia sieć wróciła z wyjaśnieniem.

Kartka informująca o tym, że placówka dostępna jest wyłącznie dla mieszkańców katowickiego osiedla została zawieszona bez naszej wiedzy i została już usunięta - czytamy w komentarzu na Twitterze.

Co ciekawe - według informacji z samej sieci, nie może ona decydować o tym, czy sklep powstanie na osiedlu ogólnodostępnym.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Gotówką nie zapłacisz, alkoholu nie kupisz

Jak zauważył jeden z komentujących, sieć Żabka ma także sklepy, w których nie da się zapłacić gotówką czy kupić alkoholu. To jednak nie jest prawdą, bo z takiego rozwiązania korzystają wyłącznie sklepy otwarte w niedzielę, w których nie pracuje właściciel. Wówczas są w pełni samoobsługowe - dlatego dopuszczona jest jedynie płatność kartą, a alkoholu nie można kupić, gdyż fizycznie nie ma kto zweryfikować naszego wieku.

Kolejnym rozwiązaniem są tzw. sklepy "nano", gdzie rzeczywiście obsługa nie jest obecna na miejscu w żaden z 7 dni tygodnia. Tutaj jednak aby wejść do sklepu potrzebujemy aplikacji i podłączonej do niej karty płatniczej.

Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić