Szok w sklepach. Polskie jabłka droższe niż pomarańcze

105

Klienci nie mogli się tego spodziewać. Tuż przed Bożym Narodzeniem w polskich sklepach aż roi się od cytrusów. Kiedyś na chwilę przed pierwszą gwiazdką przypływały do naszych portów, a niektórzy czekali na nie cały rok. Kosztowały wtedy majątek. Obecnie pomarańcze są... tańsze nawet od polskich jabłek!

Szok w sklepach. Polskie jabłka droższe niż pomarańcze
Pomarańcze tańsze od krajowych jabłek. Szok w sklepach (Pixabay)

Pomarańcze były kiedyś prawdziwym rarytasem. Starszym pokoleniom z pewnością kojarzą się szczególnie ze Świętami Bożego Narodzenia. Obecnie również najlepiej smakują zimą, dlatego chętnie sięgamy po nie podczas chłodnych wieczorów, ozdabiamy goździkami czy przygotowujemy rozgrzewające herbaty. Okazuje się, że w tym roku zdecydowanie opłaca się kupić cytrusy.

Pomarańcze są tańsze od krajowych jabłek. Klienci sklepów nie kryją zaskoczenia. Jak podaje "Fakt", w Biedronce cena pomarańczy to 2,99 zł/kg. Jabłka kosztują tam natomiast aż 4,99 zł/kg. Na odwiedzonym przez dziennikarza tabloidu ryneczku ceny jabłek dochodziły nawet do 7,50 zł/kg. Aż trudno w to uwierzyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Świąteczne zapachy w domu. Proste triki na odmienienie wnętrza w grudniu

Pomarańcze tańsze od krajowych jabłek. Szok w sklepach

Jak przyznają klienci polskich sklepów, są w szoku, że ceny jabłek tak poszły górę. To przecież pomarańcze zawsze były drogie, bo trafiają do nas z importu. - Nie sądziłam, że dożyję takich czasów, że pomarańcze będą w Polsce tańsze od jabłek. Przecież te cytrusy trzeba przywieź z daleka, a jabłka rosną u nas w kraju - cytuje klientkę dziennik.

Doskonale pamiętam z dzieciństwa, gdy te cytrusy dzieci dostawały w paczkach pod choinkę, a w telewizji podawali komunikat, że przypłynął do portu statek z pomarańczami z Kuby - wyznała "Faktowi" jedna z klientek.

Polscy sadownicy już od dawna skarżą się, że nie są w stanie pozbyć się wszystkich jabłek, więc owoce po prostu się marnują. Ceny energii oraz żywności rosną, co jeszcze bardziej wpływa na sytuację sadowników oraz zniechęconych konsumentów, którzy coraz rzadziej sięgają po nasze lokalne owoce.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić