Ta kobieta czyta książkę w dwie godziny. Mówi, jakie to proste

5

600 stron w dwie godziny? Trylogia w 1 dzień? To możliwe! Jowita Chłoń jest pedagogiem oraz trenerem szybkiego czytania i technik pamięciowych. Jak ona to robi?

Ta kobieta czyta książkę w dwie godziny. Mówi, jakie to proste
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Jowita Chłoń 10 lat temu studiowała pedagogikę. Szukając pracy, natrafiła na ofertę na stanowisko trenera szybkiego czytania. Odbyła darmowy kurs i... połknęła bakcyla.

Zauważyłam, że to jest super. Daje dużo możliwości i ułatwia życie. Tak zaczęłam ćwiczyć i uczyć innych - powiedziała "Dzień Dobry TVN".

Dzisiaj czyta 600 słów na minutę. To niemal trzykrotnie więcej, niż przeciętny człowiek, który czyta od 180 do 220. O szybkim czytaniu można mówić już od 400 słów na minutę.

Czytam ze zrozumieniem m.in. 80 proc. książki i sytuacja jest taka, że na moim etapie mogę sobie wrócić do tego tradycyjnego czytania, gdzie wypowiadam każde słowo w myślach, ale jeśli pojawia się fajny wątek, to już z automatu przestawiam się na szybkie czytanie i te kartki uciekają - tłumaczyła w programie.

Jak się nauczyć szybko czytać?

Teraz uczy innych swojej techniki. Według niej, wszystko zależy od regularnego treningu pamięci i koncentracji.

Pedagożka powiedziała, że jedną z najważniejszych zasad jest niewypowiadanie słów w myślach. Dla przykładu - wypowiedzenie słowa "lokomotywa" zajmuje 3s. Jej - setne sekundy. Pomocne mogą okazać się również ćwiczenia z kostkami do gry - należy rzucić, szybko zasłonić i powiedzieć, ile wypadło.

Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić