oprac. Natalia Kurpiewska| 

To koniec ze zmianą czasu w Polsce? Jest projekt ustawy

27

Politycy z PSL złożyli projekt ustawy, który zakłada ujednolicenie systemu czasowego w Polsce. Czy to oznacza bliski koniec czasu letniego i zimowego?

To koniec ze zmianą czasu w Polsce? Jest projekt ustawy
To koniec z przestawieniem zegarka w Polsce?

Zmiana czasu. Ale po co?

Okazuje się, że zmiany w systemie czasowym motywowane są troską o samopoczucie. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" poseł PSL Marek Sawicki tłumaczył, że nie chodzi i przesłanki ekonomiczne, a o wpływ na zdrowie Polaków.

Polityk powiedział, że organizm ludzki potrzebuje światła słonecznego, aby móc prawidłowo funkcjonować. Dodał, że zmiany w systemie czasowym po raz pierwszy zastosowano w Niemczech. Miały one pozytywnie wpłynąć na pracowników fabryk, którzy po zmianie czasu pracowali dłużej przy naturalnym świetle słonecznym.

Zobacz także: ZUS będzie jak biuro rachunkowe. Czeka nas rewolucja

Ludowcy nie po raz pierwszy walczą o zmiany w systemie czasowym w kraju. W 2018 roku zaproponowali podobną ustawę, która miała regulować zmianę czasu.

Kiedy przestawiamy zegarki?

W tym roku zmiana czasu nastąpi w ostatni weekend października - w nocy z 24 na 25 października.

W Polsce zmiana czasu z letniego na zimowy polega na przestawieniu zegarków o godzinę do tyłu. Jeśli cofniemy zegar o 3:00 w nocy, będziemy mieć godzinę 2:00. Odwrotnie do zmiany z czasu z zimowego na letni - wtedy przestawiamy zegarki o godzinę do przodu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić