Matka ma syna na studiach w Poznaniu. Mówi, ile musi mu dać co miesiąc

510

Chcieć to nie zawsze znaczy móc. Tak jest chociażby w przypadku studiowania. Żeby wyjechać na studia, potrzebne są niemałe pieniądze. Często oznacza to spore obciążenie dla rodziców.

Matka ma syna na studiach w Poznaniu. Mówi, ile musi mu dać co miesiąc
Studia w Polsce znów podrożały (Getty Images, JHU Sheridan Libraries/Gado)

Studiowanie to nie jest tania sprawa. Jeżeli ktoś decyduje się wyjechać na studia, to konieczne jest wynajęcie jakiegoś pokoju, zaopatrzenie się we wszelkie niezbędne artykuły, a przecież jeszcze trzeba za coś żyć.

Niejednokrotnie ciężar utrzymania studenta spoczywa na rodzicach. Nie są to małe wydatki, o czym świadczy wypowiedź pani Marleny z Bydgoszczy, której syn studiuje w Poznaniu.

Nie ukrywam, że jest to dla nas duże obciążenie finansowe. W zeszłym roku akademickim było trochę lżej, bo syn prawie cały czas był w domu. Do tej pory miesięcznie dawaliśmy mu na utrzymanie prawie 2 tys. zł - opowiada pani Marlena w "Gazecie Pomorskiej".

Teraz studia są jeszcze droższe!

Później wyjawia, że teraz syn potrzebuje jeszcze więcej pieniędzy.

Teraz wzrosły koszty najmu i za pokój w mieszkaniu, które wynajmuje razem z kolegami, musi zapłacić 700 zł. Dobrze, że pracował w wakacje i odłożył trochę pieniędzy - cieszy się zaradnością syna.

Studenci są mile widziani na rynku pracy. Nie każdy znajduje jednak czas, by móc trochę zarobić po zakończeniu wakacji. Wszystko zależy od specyfiki studiów. Niektóre wymagają sporych poświęceń i wyrzeczeń.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić