aktualizacja 

Tyle zapłacił za piwo w Zakopanem. "Są pewne granice. Chciwość odpycha"

719

Zakopane co roku przyciąga miliony turystów z całej Polski i nie tylko. Pan Tomasz właśnie wrócił ze stolicy Tatr. Jak sam zapewnia, szybko tam nie wróci. Dlaczego?

Tyle zapłacił za piwo w Zakopanem. "Są pewne granice. Chciwość odpycha"
Zakopiańskie Krupówki (PAP, Grzegorz Momot)

Zakopane przyciąga turystów nie tylko zimą, ale przez cały rok. Jedni przyjeżdżają, by skorzystać z atrakcji, jakie proponuje miasto, inni wstają o świcie, by zdobywać szczyty Tatr. Każdy może znaleźć, coś dla siebie.

"Ktoś się z owcą na łby pozamieniał"

Jak się jednak okazuje, nie wszyscy jednak wracają usatysfakcjonowani i zadowoleni z wyjazdu. Na facebookowej grupie "Zakopane i Tatrzański Park Narodowy", która zrzesza ponad 330 tys. internautów jeden z turystów podzielił się swoją refleksją na temat pobytu w Zakopanem. Mężczyzna narzeka na wysokie ceny w stolicy Tatr i podkreśla, że z tego właśnie powodu szybko tam nie wróci.

Powróciliśmy już do domu. Tatry jak zwykle piękne i majestatyczne. Ale pewien nieciekawy posmak pozostał. Ceny! Ja nie wiem, czy ktoś się z owcą na łby pozamieniał, ale długo już Zakopanego nie odwiedzę. To, co było w tym roku w niektórych przypadkach i miejscach to się w głowie nie mieści. Mój faworyt to piwo Tatra na Gubałówce za 18 zł. Ja wszystko rozumiem, ale są pewne granice. Chciwość odpycha... przynajmniej mnie - ocenił turysta.

Pod wpisem pojawiło się wiele komentarzy internautów. Wielu z nich przekonuje, że ceny w restauracjach bardzo się różnią i czasami wystarczy zboczyć z główniej ulicy, by zjeść posiłek za przyzwoitą cenę.

Wystarczy trochę poszukać, żeby nie przepłacać. Parking po drodze do Kuźnic 40 zł, 200 m przed rondem po 10 zł. Dania na Krupówkach po 60 zł, te same kawałek dalej po 30 zł - czytamy w komentarzach.
Nigdy nie narzekałam na ceny w Zakopanem. To jest normalne dla mnie, że piwo na Gubałówce będzie kosztowało więcej, niż w innych częściach Zakopanego. Z tego samego powodu czynsz za lokal na Gubałówce będzie pewnie pięć razy większy niż w innych częściach Zakopanego. Szczerze, nie rozumiem tego wiecznego stękania. Wszystko drożeje (...), a ludzie, którzy prowadzą własne biznesy powinni mieć ceny sprzed 10 lat - napisała oburzona internautka.
Ceny są różne. W jednym miejscu zapłacisz 18 w drugim 10. Nie ma problemu, ale jak siedzisz w knajpie i za stolikiem wydasz kilka stówek a do tego musisz dopłacić 2,50 za każde wejście do toalety w tej samej knajpie, to już jest lipa - stwierdził inny internauta.
Zobacz także: Jesienny urlop w Polsce. Jaki kierunek wybrać?
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić