Zamówił kakao i kawę. "Paragon grozy z bistro"

210

Inflacja wpłynęła na podwyżki cen nie tylko w sklepach, ale także w restauracjach. Jeden z użytkowników Twittera wybrał się na kakao i kawę do bistro w Chorzowie. Mężczyzna złapał się za głowę, gdy przyszło do płacenia. Opublikował w sieci "paragon grozy".

Zamówił kakao i kawę. "Paragon grozy z bistro"
Internauta pokazał paragon za kawy i kakao. (Pexels, Twitter)

Rekordowa inflacja i związane z nią podwyżki cen mocno dają się we znaki Polakom. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w grudniu 2021 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w porównaniu do grudnia 2020 r. o 8,6 proc.

W stosunku do listopada 2021 r. ceny wzrosły o 0,9 proc. Wynik ten zaskoczył nawet ekonomistów, którzy prognozowali wzrost na poziomie 8,3 proc.

Zapłacił 72,50 zł za kawy i kakao

Polacy z tygodnia na tydzień zauważają drożejące produkty nie tylko na sklepowych półkach, ale także w restauracjach i kawiarniach. Jeden z internautów opublikował na Twitterze paragon z bistro w Chorzowie. Mężczyzna zamówił kawy latte i kakao z piankami. Gdy przyszło do płacenia, zrobił wielkie oczy. Autor postu podkreślił, że kawa mimo swojej ceny, nie należała do najsmaczniejszych.

Taki tam paragon grozy w zwykłym bistro, latte koło latte nigdy nawet nie stało, kakao było ok - ocenił użytkownik Twittera.

Jak widzimy na paragonie, za jedną kawę latte mężczyzna zapłacił 16,90 zł, za kakao 12,90 zł. W sumie za dwie kawy i trzy szklanki kakao internauta zapłacił 72,50 zł. Czy waszym zdaniem to dużo, czy normalna cena?

W związku z drastycznie rosnącymi cenami zachęcamy naszych czytelników do przesyłania paragonów ze sklepów, marketów czy warzywniaków. Dzięki wam dowiemy się, gdzie ceny najbardziej poszybowały w górę. Paragony przesyłajcie na dziejesie.wp.pl.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Podpisał przelew na Pegasusa. Wymijające tłumaczenie
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić