Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Zamówiła koktajl i szarlotkę. Cena? Lepiej usiądźcie

92

Dziennikarki "Faktu" odwiedziły jeden z krakowskich lokali gastronomicznych. Paragon za niewielką ucztę dla podniebienia przyprawia o zawrót głowy. Aż trudno uwierzyć w to, ile kosztowała szarlotka z gałką lodów.

Zamówiła koktajl i szarlotkę. Cena? Lepiej usiądźcie
Zamówiła koktajl i szarlotkę. Cena? Lepiej usiądźcie (Adobe Stock)

Krakowski rynek jest bardzo chętnie odwiedzany zarówno przez Polaków, jak i zagranicznych turystów. I nic w tym dziwnego. Jest to absolutnie przepiękne miejsce.

Nie brakuje tam przeróżnych restauracji i kawiarni. Właśnie taki lokal odwiedziły dziennikarki "Faktu". Jedna z nich zdecydowała się na dość proste zamówienie. Poprosiła o szarlotkę na ciepło z jedną gałką lodów waniliowych oraz popularny koktajl z sokiem pomarańczowym "Mimosa".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Popek szczerze o plotkach na temat rzekomego romansu Lewandowskiej: "Romans wizerunkowo nie byłby im potrzebny..."

Za te dwie pozycje zapłaciła blisko 100 zł! Cena samej szarlotki to ponad 45 zł.

Choć ciasto było smaczne, nie wyróżniało się niczym szczególnym -dowiadujemy się z materiału "Faktu".

W sumie dziennikarka musiała pogodzić się z wydatkiem rzędu 96,90 zł. Koktajl kosztował 38 zł, a szarlotka dokładnie 45,90. Do tego doliczony został serwis na poziomie 13 zł.

Kraków. Napiwek doliczony z automatu. I ten dopisek!

Napiwek od razu pojawił się na paragonie dziennikarki. Na dole rachunku znalazł się jednak krótki dopisek, który z pewnością momentalnie przykuł jej uwagę.

Dodany napiwek w wysokości 15 proc. ma charakter dobrowolny. Jeżeli nie jesteście państwo zadowoleni z obsługi, prosimy o jego niepłacenie - zaznaczono.

Dziennikarki nie zrezygnowały z opłacenia napiwku.

Nie zrezygnowałyśmy z opłacenia serwisu, choć czas oczekiwania na zamówienie, przy właściwie pustym ogródku, pozostawiał wiele do życzenia. Na deser i przystawkę czekałyśmy około 30 min - przekazały.

Druga z pań zamówiła taki sam koktajl, a także wątróbkę drobiową za 49,90 zł. Całość kosztowała 101,90 zł.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić