Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Łukasz Maziewski
Łukasz Maziewski
|

Żona posła PiS wyląduje w Złotych Tarasach. Ma "zniknąć z oczu"

206
Podziel się:

Żona posła PiS Roberta Warwasa znalazła wiosną zatrudnienie w JSW. Była jedną z osób zatrudnionych przez ówczesną prezes Barbarę Piontek. Opisywaliśmy to w jednym z tekstów poświęconych spółce. Dziś, jak mówi nasz informator, została decyzją nowego prezesa Tomasza Cudnego przeniesiona do warszawskiego biura JSW z siedzibą w Złotych Tarasach.

Żona posła PiS wyląduje w Złotych Tarasach. Ma "zniknąć z oczu"
Poseł PiS Robert Warwas. Jego żona, była dyrektor gabinetu prezes JSW Barbary Piontek została przeniesiona do warszawskiego biura spółki (PAP)

Według naszego rozmówcy, znającego realia działania węglowej spółki, Anna Warwas podejmie pracę w Biurze Relacji Inwestorskich w przyszłym tygodniu. Zachowa swoją pensję. A tę miała wysoką - jako szefowa gabinetu prezes zarządu JSW zarabiała brutto ok. 17,5 tys. zł.

Ale to czysta pensja. Oprócz niej były jeszcze "trzynastki" i "czternastki", deputaty węglowe i premie. Do tego dochodził m.in. przysługujący jej w Jastrzębiu służbowy samochód. W Warszawie najprawdopodobniej nie będzie mogła z niego korzystać.

Nie obejmie jej także słynna "uchwała antysitwowa" zaproponowana przez PiS, a to dlatego, że choć jest żoną posła, to nie zajmuje stanowiska w spółce Skarbu Państwa.

Jej przeniesienie do stolicy ma jednak także drugie dno. Według ustaleń o2.pl decyzję podjęło i zaaprobowało najwyższe kierownictwo JSW. To element rozgrywek o władzę w Zagłębiu Śląsko-Dąbrowskim. Rozgrywek o władzę także w łonie Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także: Kryzys klimatyczny. Czas odejść od węgla, górników trzeba przekwalifikować. Tanio nie będzie, ale się opłaca

Zniknąć z oczu związkom

Wysłaliśmy do Jastrzębskiej Spółki Węglowej pytania dotyczące przeniesienia Anny Warwas do biura w Warszawie. Do momentu publikacji artykuły nie otrzymaliśmy odpowiedzi, ale według naszych rozmówców w tle całej sprawy są rozgrywki polityczne.

Przenieśli ją, żeby zniknęła z oczu związkom zawodowym. Oraz Ewie Malik - mówi o2.pl osoba znająca kulisy rozgrywek w Zagłębiu.

Ewa Malik to osoba na Śląsku i w Zagłębiu znana. Posłanka z Sosnowca uchodzi, jak twierdzą nasi rozmówcy, za jedną z ważniejszych postaci w polskim górnictwie. Przekonują, że obecnie, po sierpniowych zmianach w zarządzie JSW, ma ona wielki wpływ na politykę węglowej spółki.

Rozpisano konkursy na nowe władze spółek: JSW Koks, JSK (Jastrzębska Spółka Kolejowa) i JSW Logistic. Osoby dobrze rozeznane w sytuacji mówią, że w "Koksie" prezesem zostanie Iwona Gajdzik-Szot, członkiem zarządu - Mariusz Soszyński, a w Logistic ostanie się najprawdopodobniej obecny zarząd (Marek Gralec i Sławomir Obidziński). Członkiem zarządu JSK pozostać ma Adam Rzepski. Wszyscy oni uchodzą za ludzi "namaszczonych" przez Ewę Malik.

Ceny szaleją, wydobycie mniej

Tymczasem ceny węgla i koksu idą w górę. Jeden z naszych informatorów mówi, że klienci piszą do spółki pisma, w których skarżą się na brak węgla koksującego. To główny produkt JSW. Z tego powodu, mają także obniżać produkcję koksu. Nawet o 10-15 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(206)
Emeryt
11 miesięcy temu
Gebels putin lukaszenko to przy nich uczniowie to najbardziej zorganizowana mafia swiata trzy razy gorsza od covidu katolicy z pisu zlodzieje panstwowych posad ale to podobno za Po był nepotyzm gornicy robia w 40 stopniach a baba poliktka pisu loi 17 tys dostaje premie nie mozna jej zwolnicz wala kaczynskiego w rogi i smieja sie mu do pyska chabia bo wied,a ze niedlugo wybory i potem moze byc placz
związki
11 miesięcy temu
Kaczyński się zgodził, więc wszystko jasne. Należy wykonać ku zadowoleniu wiernych sług prezesa.
aga
11 miesięcy temu
" ceny węgla i koksu idą w górę".żeby starczyło na wypłaty dla elyty. Bez odpowiedniego wykształcenia czy nawet pojęcia na temat...ale stanowisko będzie.
Monika
11 miesięcy temu
Nakradną i sami oddadzą władzę i przyjdą inni zlodzeje i bedzie od nowa.
maria
11 miesięcy temu
Za dwa lata wybory głosujcie dalej na PIS to za chleb bedzecie placić 30 zł a za pół litra wódki 15 zł.
Damian
11 miesięcy temu
Zeby isc głosować na te złodziejskie partie to trzeba byc niespelna rozumu.
D81
11 miesięcy temu
Mafia- zorganizowana dzialalnosc przestepcza majaca scisle powiazania z rzadem
ENDI
11 miesięcy temu
Za jedno popołudniowe zebranie rady w miesacu podwyżka z 26 do 38 tys - Bravo złodzieje ! Dziś nagrody w Ministerstwie Spraw zagranicznych na kwotę 12 mln złotych - bravo , PODWYŻKI POSŁÓW - TEŻ SUPER....
karma
11 miesięcy temu
Nie moja karma, nie mój syf, nie moje zło... Współczuję tej pani jej życia.
Maciej
11 miesięcy temu
Jej należą się te pieniądze...
henryk
11 miesięcy temu
Tu nie jest ważne czy to PIS SLD czy PO Tu chodzi o to że parę tysięcy pracowników tej spółki zgadza się aby tacy ludzie brali ich ciężko zarobione pieniądze. To my Obywatele tego kraju zgadzamy się na taką swawolę rządzących ich rozpasanie i brak szacunku do ludzi pracy.
obserwator
11 miesięcy temu
My dopłacamy do JSW a oni nie liczą się z wydatkami i windują płace. Działanie zarządu i dyrekcji to drenaż finansów spółki dla własnych celów bez zwracania uwagi na jej efektywne działanie. Gdzie jest Sasin i jego nadzór.
Jarku naród p...
11 miesięcy temu
Naród nie zdawał sobie sprawy że przydupasy PIS tak mogą cierpieć z powodu zatrudnienia , raz 40 tyś mies. i nagle degradacja do 35 tys mies. to jest stres który może zabić , współczujemy czy Prezes mógł by coś począć w końcu szkoda przydupasów to miał być elyta pisowska.
Kaziu
11 miesięcy temu
Sekta Kaczyńskiego, to dobrze zorganizowana grupa przestępcza, uwłaszczona narodowym majątkiem...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić