Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Tomasz Repeta
|
aktualizacja

Chciał wysłać SMS-a do Owsiaka. Numer był nieaktualny, ale i tak otrzymał odpowiedź

87
Podziel się:

"Ta odpowiedź wzruszyła mnie bardziej, niż gdyby moja wiadomość dotarła do adresata" - pisze Antoni, syn Piotra Łazarkiewicza, który jest autorem posta na Facebooku.

Numer do Owsiaka był pamiątką po tacie
Numer do Owsiaka był pamiątką po tacie (PAP, Andrzej Grygiel)

Dziś mnóstwo osób jednoczy się z Jurkiem Owsiakiem, który po tragicznych wydarzeniach podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zrezygnował z funkcji prezesa fundacji.

Zobacz także: ZOBACZ TAKŻE: Owsiak: składam rezygnację z funkcji szefa fundacji i szefa zarządu

Antoni Łazarkiewicz, syn nieżyjącego reżysera Piotra Łazarkiewicza, opisał niesamowitą historię.

"Drogi Jurku, Twój numer telefonu to jedna z cennych pamiątek po moim ojcu, Piotrze Łazarkiewiczu. Pamiętam do dziś, jak Tata zabrał mnie do studia TVP na nagranie pierwszej WOŚP. Wtedy przeszliśmy na "ty", stąd moja czelność pisania do Ciebie" - czytamy w wysłanym SMS-ie.

"Od wielu lat mieszkam poza Polską, ale zawsze ze łzami w oczach podziwiam nasz kraj w dniu Finału Orkiestry. Takich jak ja są miliony. Dla nas światełko do nieba to latarnia morska. To droga do domu. Straszne zło zostało wyrządzone" - pisze dalej i apeluje: "Nie wolno nam zgasić tego światełka".

Autor nieco się zdziwił, ponieważ okazało się, że numer nie należy już do Owsiaka. Mimo to otrzymał odpowiedź:

"Dzień dobry Panu. Pana niezwykle wzruszający i osobisty SMS niestety nie dotarł do Jurka Owsiaka. Przed wieloma laty otrzymałem ten numer telefonu. Jak się okazało należał wcześniej do Jurka. Jesteśmy zwyczajną polską rodziną, ale w pełni podzielamy Pana uczucia dotyczące ostatnich wydarzeń i samego Jurka Owsiaka."

Takie historie pokazują, że jest mnóstwo ludzi, którzy wspierają szefa WOŚP. Artyści jednoczą się w mediach społecznościowych pod hasłem #muremzaowsiakiem. Inną akcję zapoczątkowała nawet Dorota Rabczewska-Stępień, która chce zorganizować koncert i pogodzić się nawet z artystami, z którymi od lat jest pokłócona.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(87)
sas
4 lata temu
A kogo ma obchodzić jakiś Lazarkiewicz. Co chcesz przez to powiedzieć,że on taki nadzwyczajny i trzeba go lansować. To nie komuna,ludzie już nie są tacy naiwni, jak wam się wydaje i też wiedzą do czego służą pieniądze. Słaby lans.
tano52
4 lata temu
Jurek to dobry graje. Kupę lat gra na tych samych skrzypcach. A struny po kolei pękają....
buahahaha
4 lata temu
nic mnie nie wzruszyło ,jestem twardziel
Awe
4 lata temu
Awe...był początek , musi też być koniec !!!!
Luka
4 lata temu
Jurek wracaj jesteś potrzebny
nie rozumiem....
4 lata temu
nie potrafię pojąć, tej wzrastającej w niektórych środowiskach, fali hejtu, na działalność Owsiaka i Orkiestry. Przecież to prywatna inicjatywa dla prywatnych ludzi chcących wspomóc innych ludzi.Dla mnie spawa jest prosta: nie chcesz w tym uczestniczyć?-nie musisz! Nikt cię ni zmusza. Dlaczego obchodzi ich, co ludzie robią ze SWOIMI (!) pieniędzmi???
hsajk
4 lata temu
Podobno pierwszy melon trzeba ukraść.
98uytgfv
4 lata temu
Jurek zacznij zbierać dla UE..... bo jak oni sobie radę dają tyle lat bez ciebie? Tam dzieci mrą jak muchy i dla tego Europa się wyludnia ....W Polsce nawet 500+ nie da tyle co twoje żebractwo
[]-[]
4 lata temu
Jeju jakie to słodkie
Anna
4 lata temu
Wiecie co wam powiem...jesteście oszustami...manipulantami i tworzycie dalej hagady...żalosne. Doprawiacie skrzydła czartom?!
jklal
4 lata temu
Pomagajmy dzieciom, nie Owsikom sp. z o.o.
hjkj
4 lata temu
Podobno pierwszy "melon złoty" trzeba ukraść
Spoko
4 lata temu
Jurek zostanie, nie martwicie sie juz tak. On tylko w psychologiczna gierke gra zeby wiedziec ile ma poparcia spoleczenstwa w tym przykrym wydarzeniu. Ludzie sa bezczelni obwiniajac go o smierc bo nie jedyny Jurek brak udzial w tych przygotowania. Wiele osob, wiec jesli chcecie winic wincie wszytskich bioracych idzial w WOSP
....
4 lata temu
chcial wyslac, czyli wyslal... ta gramatyka i spojnosc z faktami tekstu pisanego na o2 jest odpychajaca...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić