Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. MBC
|

Joanna Lichocka z pismem do Jacka Kurskiego. Chce reakcji w sprawie programu TVP

10
Podziel się:

Joanna Lichocka głośno krytykuje jeden z odcinków programu "Warto rozmawiać", w którym według niej negatywnie opiniowano walkę rządu z pandemią i podawano nieprawdziwe informacje. Postanowiła zainterweniować u samego prezesa TVP Jacka Kurskiego, wysyłając do niego specjalne pismo w sprawie.

Joanna Lichocka z pismem do Jacka Kurskiego. Chce reakcji w sprawie programu TVP
Joanna Lichocka domaga się interwencji Jacka Kurskiego ws. programu "Warto rozmawiać" (East News)

Nie milkną echa wydania programu TVP "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego z 12 kwietnia. Krytycznie komentowano w nim działania rządu mające na celu zwalczyć pandemię COVID-19. - W rok po ogłoszeniu pandemii, kolejnych falach zarazy, statystki pokazują, że szczepienia nie spowodowały oczekiwanego zatrzymania choroby, a polityka lockdownu, w tym także służby zdrowia zamknięcie, przynosi fatalne rezultaty - mówił prowadzący. Zauważył też, że coraz więcej lekarzy wyraża niepokój z powodu "bezalternatywnej, jak widać, mało skutecznej, polityki zdrowotnej rządu".

Na program zareagowała Joanna Lichocka. Jej zdaniem w "Warto rozmawiać" podano i rozpowszechniono nieprawdziwe i niezweryfikowane informacje. Postanowiła wysłać w tej sprawie pismo do prezesa TVP Jacka Kurskiego z prośbą o zajęcie stanowiska.

"W mojej opinii program służył upowszechnianiu nieprawdziwych i niezweryfikowanych naukowo tez, które podważały wysiłki rządu i lekarzy w walce z epidemią oraz uderzały w zaufanie do aktualnej wiedzy medycznej. Program był jednostronny i nierzetelny, a jego celem było uderzenie w zaufanie do szczepień, stosowania obostrzeń i metod leczenia chorób wywołanych COVID-19 oraz rozpowszechniania różnych szarlatańskich teorii uderzających w zaufanie do działań państwa w walce z epidemią" - napisała w liście.

Według Lichockiej w programie "Warto rozmawiać" dziennikarzowi i gościom zabrakło odpowiedzialności za słowa, co w dobie pandemii koronawirusa jest szczególnie ważne. Podobny list wysłała do Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Ze stanowiskiem posłanki PiS-u zgadza się prof. Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. W piśmie skierowanym do Lichockiej przyznaje, że stanowisko uczestników programu jest niepokojące, bo podważa zaufanie obywateli do lekarzy.

Emisja w telewizji publicznej programu, w którym promuje się zachowania antyzdrowotne, podważa zaufanie do aktualnej wiedzy medycznej oraz podejmowanych w oparciu o tę wiedzę działań i wysiłków lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników medycznych, a także działań polskiego rządu, jest dla mnie zupełnie niezrozumiała i nie może pozostać bez reakcji - czytamy.

ZOBACZ TEŻ: Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Krawczyka. Na zawsze zostanie w naszej pamięci

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(10)
Cenzura
2 lata temu
Lichocka pokażesz znów palucha Polakom. PRL ci się marzy, gdzie partyjne działacze będą mówić co ma być w mediach A ludzi będą traktować jak bydło?
telewidz
2 lata temu
W TVP jest wolność słowa bo po takim programie Warto Rozmawiać redaktor w TVN został by zwolniony
ozdrowieniec
2 lata temu
TVN taki demokratyczny dlaczego nie zorganizuje takiego programu jak p red Pośpieszalski w TVP i nie zaprasza lekarzy niezależnych od rady medycznej tylko trąbi szczepimy a chorych się leczy amantadyną
JUŻ CZAS
2 lata temu
Skoro wszystko wydało się w tvp to jak teraz rząd będzie prowadził masową eksterminacje obywateli? Ludzie już wiedzą że za pieniądze lekarze podłączali zdrowych pod respiratory,chorych nie leczyli,a ta niby epidemia to skala 2% czyli mniej od grypy. Pytanie dlaczego rodziny tych ponad 100 000 obywateli nie piszą do prokuratury o zbadanie tego spisku? Gdzie ten naród ma honor,jeszcze niedawno rodzice walczyli w strajkach a teraz komunistyczny rząd ich powoli likwiduje.Warto zobaczyś dokument na YT pt spowiedz ratownika. Nagrał to dobry dziennikarz śledczy W.Sumliński-rzetelność na bank
Nika
2 lata temu
Lichockiej nie podoba się że pan Pospieszalski odważył się zaprosić do dyskusji nieprzekupionych lekarzy specjalistów którzy mogą ludziom otworzyć oczy na kłamstwa plynące codziennie na temat rzekomo niesamowicie groźnego i śmiertelnego wirusa. Brawo dla fachowców którzy mają odwagę mówić prawdę!!! Ludzie obudźcie się wreszcie bo Polacy umierają z braku dostępu do leczenia wielu chorób a inni bankrutują przez bezsensowny lockdown!!!
Sofia
2 lata temu
Bo Lichocka chce dalej zarzynać gospodarkę , tak jak jej dyktują jej bracia starsi
Marka
2 lata temu
Teraz będą Pospieszalskiego atakować zamiast odnieść się do merytorycznych wniosków. Przecież szef izby lekarskiej był zaproszony do programu, dlaczego nie przyszedl a teraz pluje jadem?
Arczisław
2 lata temu
Jak można dyskredytować opinie lekarzy, byłego ministra zdrowia, prawników. Jak można być aż tak ślepym. Smiertelność na poziomie 0,03% w skali świata a porównują do Hiszpanki która pochłonęła wg niektórych źródeł wówczas 20% populacji. To jest pandemia!! To są twarde dane i z nimi nie można się kłócić. Niestety 95% społeczeństwa ma spory problem ze statystyką i matematyka.
Proboszcz od ...
2 lata temu
Ponoć owa Lichocka kiedyś była normalna ? To odium kaczora otumaniło ją i wielu innych, dokładny mechanizm jak u Hitleta czy Stalina .Myslę że nadejdzie czas że bedziesz musiała wsadzić sobie ten palec w stosowne dla niego miejsce .
fiko
2 lata temu
Lichocka? To ta będąca na naszym utrzymaniu co pokazała środkowym palcem gdzie ma chorych na raka?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić