Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

1 listopada możesz dostać mandat. Jakie obostrzenia na Wszystkich Świętych?

26

Wszystko wskazuje na to, że 1 listopada cmentarze w całej Polsce pozostaną otwarte. To jednak nie oznacza, że Polacy będą mogli zachowywać się tak, jak zawsze. Jakie obostrzenia zostaną wprowadzone na Wszystkich Świętych?

1 listopada możesz dostać mandat. Jakie obostrzenia na Wszystkich Świętych?
Jakie obostrzenia na Wszystkich Świętych? (Pixabay)

Polski rząd ma na uwadze to, że 1 listopada zbliża się ogromnymi krokami. W związku z tym analizowane są różne rozwiązania mające na celu doprowadzić do tego, że wszyscy przeżyją ten dzień w pełni bezpiecznie.

Z ustaleń money.pl wynika, że 1 listopada cmentarze pozostaną otwarte. Rząd stoi na stanowisku, że nie ma sensu ograniczać Polaków i zabierać im możliwości uczenia pamięci bliskich zmarłych.

Będą zatem zmiany w organizacji tego dnia. Pojawią się apele do samorządów, by wynajmowały co drugie stanowisko dla kupców. We Wszystkich Świętych wyjątkowo łatwo będzie można dostać mandat za niezasłanianie ust i nosa. Policja będzie czujna.

Gastronomia zamknięta?

Rząd myśli też o tym, co zrobić z gastronomią. Money.pl pisze, że rozważane są rozmaite scenariusze. Jeden z nich zakłada zwiększenie limitów gości i ostrzejszy reżim sanitarny w restauracjach. Drugi z kolei mówi o zamknięciu lokali gastronomicznych i pozwolenie wyłącznie na zamówienia "na wynos" i z dostawą.

Jeszcze przed 1 listopada może dojść do ograniczenia możliwości spotkań. Niewykluczone, że zaostrzone zostaną limity dotyczące m.in. uroczystości rodzinnych i zgromadzeń. Sytuacja jest dynamiczna. Należy jednak spodziewać się tego, że kolejne obostrzenia zostaną wprowadzone w życie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić