Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

10-latek szukał pomocy na komisariacie. Kto odpowiada za horror chłopca?

155
Podziel się

10-latek od czterech lat przeżywał prawdziwy horror, który zgotował mu ojczym sadysta. Chłopiec w końcu nie wytrzymał i postanowił szukać pomocy na komisariacie w Luboniu pod Poznaniem. Sam poszedł na policję i opowiedział swoją dramatyczną historię. W programie TVN24 policjanci ze szczegółami opisali historię chłopca.

10-latek szukał pomocy na komisariacie. Kto odpowiada za horror chłopca?
Dariusz Majewski - komendant komisariatu policji w Luboniu. (screen "Polska i Świat" TVN24)
bETbCrfV

W magazynie "Polska i Świat" na TVN24 przybliżono dramatyczną historię 10-letniego chłopca, który od kilku lat był torturowany przez ojczyma w Luboniu pod Poznaniem. Chłopiec wykorzystał chwilę i uciekł na komisariat, by o wszystkim opowiedzieć policjantom.

Pukał przez szybę do komisariatu, dlatego podeszłam. Był bardzo smutny i roztrzęsiony, był w samych papciach, rozdartej koszulce - mówi sierż. Monika Korfany z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, w programie TVN24.
bETbCrfX

Policjantka od razu wiedziała, że sprawa jest bardzo poważna. 10-latek opowiedział, że nie chce wracać do domu, a kiedy z niego wychodził zostawił kartkę z informacją " nie wracam, uciekłem". Chłopiec przyznał się na policji, że jest głodny. Opowiedział, że sam nie mógł zaglądać do lodówki, bo ojczym wiązał mu ręce i kazał klęczeć.

Zapytałam się, czy chce coś zjeść, czy jest głodny. Chłopiec odparł, że tak, ponieważ w dniu wczorajszym gdy dostał karę od taty, mama przyniosła mu dwie skibki chleba i kubeczek wody. Na to tata wpadł i zabrał mu ten posiłek - opowiada sierż. Monika Korfanty w magazynie "Polska i Świat".

Policjantka wyjawiła także, że 10-latek nie mógł spać na łóżku, a gdy położył głowę na poduszce został pobity. Według sadystycznego ojczyma kary miały go uszlachetniać.

44-letni Robert H. został aresztowany. 10-latek trafił do placówki opiekuńczej w Kobylnicy. Zdaniem psychologa zeznania chłopca są spójne i prawdziwe. Matka 10-latka w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" przyznała, że maż się nad nią znęcał. Kobiecie zabrano prawa rodzicielskie. O dalszym losie dziecka zadecyduje sąd rodzinny. Rodzinie odebrano także 4-letniego syna, który prawdopodobnie trafi do rodziny zastępczej.

bETbCrgd

44-letni Robert H., który ukończył psychologię obsesyjnie kontrolował każdy aspekt życia 10-letniego pasierba. Kazał mu pisać sprawozdania z tego co robił każdego dnia, podglądał go za pomocą kamery, ale przede wszystkim znęcał się psychicznie i fizycznie nad chłopcem.

Kiedy horror chłopca został nagłośniony komendant komisariatu policji w Luboniu Dariusz Majewski otrzymał wiele wiadomości od mieszkańców Lubonia z komentarzami w tej sprawie.

Zawinili wszyscy. My, dorośli, zawiedliśmy. Coś w tym musi być rzeczywiście - mówi Dariusz Majewski.
bETbCrge

W magazynie TVN24 poproszono o komentarz w sprawie chłopca Jolantę Zmarzlik, która pomaga dzieciom - ofiarom przemocy. Specjalistka twierdzi, że w tym przypadku zawiniła nie tylko matka, która nie ochroniła chłopca, lecz także m.in. nauczyciele w szkole i ośrodek pomocy społecznej.

To jest wina nauczycieli w szkole, wina ośrodka pomocy społecznej, wina zespołu interdyscyplinarnego, który tam zawiadował niebieską kartą, że nikt nie przyjrzał się dostatecznie dobrze sytuacji tego dziecka - twierdzi Jolanta Zmarzlik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Służby miały wiedzieć, że w domu panuje przemoc już od 2018 r. Wówczas pracownik MOPS zauważył ślady pobicia matki.

Biegły sądowy nie dopatrzył się potrzeby zastosowania daleko idących środków i sąd umorzył postępowanie - informuje Małgorzata Machalska, burmistrz miasta Luboń.
bETbCrgf
Zobacz także: Oskarżenia o mobbing w nyskiej policji. Nowe fakty ws. policjantki
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETbCrgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(155)
Git
6 miesięcy temu
Dlaczego usuwanie komentarze????
stan
7 miesięcy temu
A ten t.zw biegły sądowy dalej jest biegły ?
Star
7 miesięcy temu
Brawa dla tego Pana policjanta, kochany pan.
bETbCrgz
Jagoda
7 miesięcy temu
Ktoś wie co się dziej z tym chłopcem i jego bratem?
eRDe
7 miesięcy temu
no Luboń, nic dodać nic ująć kto zna temat ten wie o czym mowa.
Tomasz
7 miesięcy temu
bądźmy dobrej myśli. Może oprawca trafi za kratki,dosyć lewy artykuł wiec bedzie oko za oko.
Heheszki
7 miesięcy temu
Gdyby był znany, miał znajomości czy jakiś pieniążek to by się wyratował szpitalem psychiatrycznym a tak pojedzie na wakacje na puche i nauczy się tańczyć soloneza.
Gwidon
7 miesięcy temu
Biedne dziecko. Oby teraz miał już z górki! Mnie matka też lala sznurem od żelazka albo skakanką tak, że przecinała skórę. Największy wstyd to było rozebrać się na WF...
Truesad
7 miesięcy temu
Facet ukończył psychologię... po to aby poniewierać dzieckiem... jak widać psychopaci nie wiedzą co to ludzkie uczucia nawet w teorii.
Marzena
7 miesięcy temu
Moja matka też nic nie robiła, kiedy ojczym był dla mnie niedobry. A jej argumentem koronnym, kiedy się dopominałam się o jej miłość było: jestem dobrą matką, mogłam cię oddać do domu dziecka a nie oddałam. Teraz mam 54 lata, muszę z nią mieszkać i codziennie żałuję, że mnie wtedy nie oddała
Ula
7 miesięcy temu
Wstyd dla wszyskich,którzy wiedzieli co się w tym domu dzieje,a nie reagowali.Żeby dziecko samo musiało walczyć o swoje życie? Do jakiego stanu ten chłopiec musiał być doprowadzony skoro postanowił podjąć takie kroki? Z reguły jest tak,że dzieci w takich rodzinach latami się męczą,a rodziców kochają mimo krzywd jakie od nich mają. W tej sytuacji chłopiec postanowił odejść od rodziców,to wielka odwaga z jego strony. Nie powinno rozdzielać się tych dzieci,mam nadzieję,że Sąd podejmie właściwe decyzje.
O:o
7 miesięcy temu
Klasyka, nic nowego.... Cóż przykre...:((
Gosć
7 miesięcy temu
Ile jest jeszcze takich dzieci? Nie tylko dzieci są ofiarami,kiedyś matka niepełnosprawna była ofiarą syna i też nikt z tym nic nie robił,chociaż było zgłaszane w mopsie,na policji i nic. Przyjechali popatrzyli wywiad z tyranem zrobili i pojechali. Ukrywają jak mogą tyrani. Ale jeżeli jest takie coś zgłaszane to wiadomo że dzieje się źle w takiej rodzinie i powinni montowac ukryte kamery wtedy
bETbCrgr
ddd
7 miesięcy temu
pokazówka mundurków
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić