o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

10-latek przyszedł na komisariat. Wydał swojego ojczyma

424
Podziel się

Dramat rozegrał się w Luboniu pod Poznaniem. 10-latek od kilku lat codziennie przechodził piekło, które zgotował mu ojczym sadysta. W końcu nie wytrzymał. Wykorzystał chwilę, by pobiec na policję i tam prosić o pomoc.

10-latek przyszedł na komisariat. Wydał swojego ojczyma
Zdjęcie ilustracyjne. (Pixabay)
bECsQbkl

10-latek od 4 lat zaciskał zęby i poddawał się rygorystycznemu wychowaniu ojczyma. Historię, która rozegrała się w Luboniu pod Poznaniem opisał w "Gazecie Wyborczej" Piotr Żytnicki. Nie jest to jednak historia dla wrażliwych.

Matka chłopca wyszła ponownie za mąż za Roberta H., z którym niedługo potem zaszła w ciążę. Ojczym jednak traktował pasierba z goła inaczej niż biologicznego syna. Gdy jeden miał wyremontowany pokój pełen zabawek, 10-latek spał na starym łóżku, pod wysłużoną pościelą, a w szafie miał tylko jedną półkę swoich ubrań. Nie miał zabawek, ani telefonu, a komputer miał dostać dopiero wtedy, gdy wymagał tego zdalny tryb nauczania.

bECsQbkn

Jak na 10-latka chłopiec miał dość napięty grafik. Czas organizował mu ojczym. Ścielił łóżko rodziców, ścierał kurze, pastował podłogi. Miał również wyznaczone zadania dodatkowe - na wybrany przez ojczyma temat miał pisać codziennie referaty.

Gdy chłopiec zaniedbał swoje obowiązki, dostawał solidne kary. Mężczyzna uważał, że kara uszlachetnia. 10-latek był bity. Późniejsze badania wykazały liczne siniaki i bliznę na głowie, które był pamiątką po uderzeniu w kant biurka. Robert H. kazał chłopcu zdejmować spodnie, brał pas i wymierzał "sprawiedliwość". Ostrzegał przy tym, że ma nie krzyczeć.

Zakaz oglądania telewizji, używania komputera, a nawet czytania książek. A podpaść nie było trudno. Życie tego chłopca znaczne odbiegało od życia jego rówieśników. Nie wszyscy w domu mają wojskowy rygor, muszą pytać o pozwolenie na jedzenie, czy chować kolejne siniaki.

bECsQbkt

Rodzina miała Niebieską Kartę, ale przez dwa lata kontroli nikt nie zauważył, że faktycznie coś dzieje się nie tak. W końcu 10-latek wykorzystał chwilę, gdy rodzice wyszli z domu. Na piżamę nałożył bluzę i 28 kwietnia poszedł na policję. Gdy opowiedział tam swoją historię policjanci wiedzieli, że muszą działać od razu. Niedługo potem Robert H. w kajdankach został przewieziony na trzy miesiące do aresztu. Matka również została objęta kontrolą za współudział w przemocy.

Robert H. skończył psychologię. Nigdy nie pracował w zawodzie. Utrzymywał rodzinę. Matka chłopca dopiero później przyznała, że faktycznie w domu nie było kolorowo. W rozmowie z Żytnickim wyznała też, że i ona padała ofiarą przemocy i psychicznej, i fizycznej. Dziś boi się, że już nigdy nie zobaczy dzieci. Prosi o to, by oddano jej chociaż młodszego syna.

bECsQbku
Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Wstrząsający reportaż WP. Jest reakcja lekarza
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECsQbkO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(424)
Aga X
4 miesiące temu
Czytam i nie wierzę...Szmata prosi o oddanie młodszego syna a starszy to co?Młodszemu nic nie dolega, za to starszemu powinna teraz dać wsparcie i przeprosić to dziecko za lata krzywdy.Widać, że go nie kocha. Takie to smutne...
Frelka
4 miesiące temu
Wyrodny i ojczym i matka. Nikt nie kochał starszego dziecka nawet własna matka wolała finansowy komfort niż bezpieczeństwo własnego starszego dziecka! Tego dziecka własna matka nie kocha! Nawet woli dostać młodsze dziecko! Mam nadzieję, że tez pójdzie siedzieć a rodzeństwo trafi do wspólnej adopcji.
Esteem
4 miesiące temu
O ojczymie psychopacie nie warto wspominać, niech zgnije w więzieniu. "Matka" latami pozwalała torturować swoje dziecko, pewnie w imię finansowych korzyści, i, moim zdaniem, jest współwinna przemocy. Powinna również zostać skazana.
bECsQbkP
Aga
4 miesiące temu
Jaka matka powie oddajcie mi chociaż młodsze dziecko?A starszy to juz nie potrzebny?Chce dzieci bo tęskni,a nie czuje powagi sytuacji i ntego że jej potrzeby są teraz najmniej ważne,a ona powinna by zrobić wszystko,aby dzieciom było najlepiej,zwłaszcza starszemu,straszne jak to dziecko musi się czuć samotne i opuszczone
ola
4 miesiące temu
tobie nawet psa bym nie dała
matka
4 miesiące temu
Sadysta ojczym to jakoś dziecko znosiło bicie i upokorzenie,bo to obcy człowiek, właściwie trudno powiedzieć o nim człowiek,ale ,że matka go nie broniła to tego biedny chlopczyk nie wytrzymał. Wymowne jest...żałuję, że mnie urodziłaś. Dobrze,że nie doszło do samobójstwa, że psychicznie wytrzymał. Rany na ciele zagoją się,teraz żeby trafił na mądrych kochających rodziców.
wolontariusz
4 miesiące temu
bo ludzie na stołkach sa bezmyslni. To dziecko piwinno byc razem z bratem dovrej i kochajacej rodzinie zastepczej. A starzy głu..pi bezmyslni urzednicy dalu go do osrodka w Kobylnicy. Czy ktos tutaj mysli czy nikt sobie nie potrafi wyobrazic co to dziecko i teraz przezywa. przeciez to dziecko nadaj czuje sie opuszczone przez wszystkich. Przeciez to jest dziecko i nadal nie umie sobie z tym poradzic ze tak naprawde to nadal nikt jemu nie pomógł
XYZ
4 miesiące temu
No to chyba teraz najwyższy czas, aby ,,uszlachetnić" psychologa-psychopatę. Najlepiej w ten sam sposób I żeby również zasuwał na swoje utrzymanie. Ale faszysta trafi do hotelu zwanego więzieniem, będzie żarł I leniuchował za pieniądze podatników. Takich małych męczenników, jak ten chłopiec są tysiące, przeżywają swoją gehennę latami I nikt nie reaguje.
Anka
4 miesiące temu
W tym naszym chorym kraju ,musi dojsc do tragedii,dopiero wtedy sluzby i cala reszta tych mopsow itp sie zainteresuje.
Nuśka
4 miesiące temu
Panem Vasilem też by się trzeba było zainteresować, bo w jego domu może kolejne tragedie mają miejsce. Czy ktoś potrafi go namierzyć?
przerażona
4 miesiące temu
Podziwiam chłopca za odwagę, jakie on piekło musiał przechodzić skoro postanowił uciec. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto pokocha i zaopiekuje się tym chłopcem. Konieczna jest tu interwencja psychologa. Dzieci tak nie wolno traktować!!!!
M. 😒
4 miesiące temu
Biedne dziecko, które samo musiało iść na policję. Żaden z sąsiadów nic nie słyszał, nic nie widział 🤔
Rodzic
4 miesiące temu
Mieszkam w Komornikach,bardzo chętnie pomogę temu chłopcu,proszę napisać jaka pomóc i gdzie.
bECsQbkH
ryGOr
4 miesiące temu
i bardzo swietnie, bo by sie gowniarzowi w tylku poprzewracalo jeszcze
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić