o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Rodzina biła i gwałciła trzy dziewczynki. "Rażąco łagodny wyrok"

66
Podziel się

Matka, konkubent i dziadek przez dwa lata brutalnie bili i gwałcili trzy dziewczynki. Sąd skazał ich na 12 lat pozbawienia wolności. Zbigniew Ziobro uznał wyrok za rażąco niski i wniósł do Sądu Najwyższego kasację.

Rodzina biła i gwałciła trzy dziewczynki. "Rażąco łagodny wyrok"
Zbigniew Ziobro chce innego wyroku. (PAP)
bEEzHbmd

Prokurator Generalny skierował kasację do Sądu Najwyższego w sprawie wykorzystywania seksualnego nieletnich. Jak podkreślił w uzdatnieniu obecny wyrok, czyli pozbawienie wolności na 12 lat, jest rażąco niski.

12 lat za gwałty na dzieciach

W kasacji zaznaczono, że oskarżeni poza wykorzystywaniem dzieci znęcali się nad nimi psychicznie i fizycznie, a przemoc była dla nich formą zabawy i wyrażenia swojej dominacji. Oskarżeni współdziałali z innymi osobami, których tożsamości nie są znane.

bEEzHbmf
Co więcej z uwagi na czas trwania przestępnego zachowania oskarżonych, jak też czas jego ujawnienia, nie sposób, wbrew twierdzeniom sądu odwoławczego, wykluczyć, że do obrażeń ciała u dzieci w ogóle nie dochodziło - wskazano.
Zobacz także: Burza po filmie podkomisji Antoniego Macierewicza. Jarosław Sellin nie wyklucza zamachu

Dramat trzech dziewczynek trwał przez dwa lata. Ich dziadek, matka oraz konkubent brutalnie się nad nimi znęcali i wykorzystywali je seksualnie. Dzieci w wieku 5, 6 i 8 lat były bite, kopane, obrażane, poniżane i gwałcone. Do wykorzystywania seksualnego dopuszczała się nie tylko rodzina, ale za ich pozwoleniem, także obce osoby.

bEEzHbml

Początkowo Sąd Okręgowy w Opolu skazał matkę i dziadka na 18 lat i 6 miesięcy oraz partnera matki na 17 lat i 6 miesięcy. Ponadto orzekł wobec oskarżonych zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 metrów. Zasądził także zadośćuczynienie - po 100 tysięcy złotych dla każdej z dziewczynek.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu obniżył te kary. Do 12 lat dla matki i dziadka oraz do 11 lat w stosunku do konkubenta. Wcześniejsze kary uznano za zbyt surowe i trudne do zaakceptowania. Ponadto stwierdzono, że dziewczynki nie doznały żadnych obrażeń fizycznych. Prokurator Generalny chce te wyrok zmienić na wyższy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEzHbmG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
pytamy.online
3 miesiące temu
Oj tam, sprawa rodzinna. Duda takich od ręki ułaskawia.
Vienia
3 miesiące temu
Tylko kara śmierci za gwałt. I to robić pokazówke,żeby jeden z drugim zastanowił się zanim skrzywdzić dziecko. To potwory nie ludzie.
bolo
3 miesiące temu
Zapewne Pan sędzia lubi takie zabawy skoro wydał tak niski wyrok
bEEzHbmH
tyle w temaci...
4 miesiące temu
pewien sędzia w trakcie swojego wykładu wyznał szczerze że dla pijanych rowerzystów jest łagodny bo jest cyklistą i tez mu sie zdarza.
Biedny
6 miesięcy temu
Ludzie to gatunek inwazyjny gorszy od wszystkiego co żyje nawet zwierzęta tak nierobią
ona
6 miesięcy temu
nie jestem sobie w stanie wyobrazić , kim trzeba być, żeby w ten sposób potraktować WŁASNE dzieci! Nie zawahałabym się, nad karą śmierci dla tych potworów.
ona
6 miesięcy temu
"Ponadto stwierdzono, że dziewczynki nie doznały żadnych obrażeń fizycznych."???? PORAŻAJĄCE!!!! Jaki człowiek uznaje to za istotny argument w tak potwornej sprawie?
Mama
6 miesięcy temu
Wiem, że to niekatolickie,proste i brutalne- ale wg mnie takim osobom należy się śmierć. Każdy kto zgwałcił dziecko nie zasługuje na miano człowieka. Kim trzeba być by jeszcze "odstępować" je trzecim osobom. I 18 lat to mało.Gdyby była kara śmierci, następne "zwierze" może konsekwencji by sie przestraszyło.
Www
6 miesięcy temu
Trzeba przywrócić karę śmierci!
UBywatel
6 miesięcy temu
Czy wyrok wydal sędzia z lustiti?
True
6 miesięcy temu
Wolne sądy. Mam wrażenie, że sędziowie robią to co zwyrodnialcy i dlatego wydają takie wyroczki bo boją się o siebie.
Prorok
6 miesięcy temu
Takie niskie wyroki to zachęta do samosądów i brak wiary w sprawiedliwość
Kara
6 miesięcy temu
Jak widać, rodzina jest najważniejsza.....
bEEzHbmz
M ok gas
6 miesięcy temu
Można by im było dowalić nawet dożywocie, ale maksymalną karą za gwałt w Polsce jest chyba 12 lat
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić