Rodzina biła i gwałciła trzy dziewczynki. "Rażąco łagodny wyrok"

102

Matka, konkubent i dziadek przez dwa lata brutalnie bili i gwałcili trzy dziewczynki. Sąd skazał ich na 12 lat pozbawienia wolności. Zbigniew Ziobro uznał wyrok za rażąco niski i wniósł do Sądu Najwyższego kasację.

Rodzina biła i gwałciła trzy dziewczynki. "Rażąco łagodny wyrok"
Zbigniew Ziobro chce innego wyroku. (PAP)

Prokurator Generalny skierował kasację do Sądu Najwyższego w sprawie wykorzystywania seksualnego nieletnich. Jak podkreślił w uzdatnieniu obecny wyrok, czyli pozbawienie wolności na 12 lat, jest rażąco niski.

12 lat za gwałty na dzieciach

W kasacji zaznaczono, że oskarżeni poza wykorzystywaniem dzieci znęcali się nad nimi psychicznie i fizycznie, a przemoc była dla nich formą zabawy i wyrażenia swojej dominacji. Oskarżeni współdziałali z innymi osobami, których tożsamości nie są znane.

Co więcej z uwagi na czas trwania przestępnego zachowania oskarżonych, jak też czas jego ujawnienia, nie sposób, wbrew twierdzeniom sądu odwoławczego, wykluczyć, że do obrażeń ciała u dzieci w ogóle nie dochodziło - wskazano.
Zobacz także: Burza po filmie podkomisji Antoniego Macierewicza. Jarosław Sellin nie wyklucza zamachu

Dramat trzech dziewczynek trwał przez dwa lata. Ich dziadek, matka oraz konkubent brutalnie się nad nimi znęcali i wykorzystywali je seksualnie. Dzieci w wieku 5, 6 i 8 lat były bite, kopane, obrażane, poniżane i gwałcone. Do wykorzystywania seksualnego dopuszczała się nie tylko rodzina, ale za ich pozwoleniem, także obce osoby.

Początkowo Sąd Okręgowy w Opolu skazał matkę i dziadka na 18 lat i 6 miesięcy oraz partnera matki na 17 lat i 6 miesięcy. Ponadto orzekł wobec oskarżonych zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych na odległość mniejszą niż 50 metrów. Zasądził także zadośćuczynienie - po 100 tysięcy złotych dla każdej z dziewczynek.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu obniżył te kary. Do 12 lat dla matki i dziadka oraz do 11 lat w stosunku do konkubenta. Wcześniejsze kary uznano za zbyt surowe i trudne do zaakceptowania. Ponadto stwierdzono, że dziewczynki nie doznały żadnych obrażeń fizycznych. Prokurator Generalny chce te wyrok zmienić na wyższy.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić