aktualizacja 

14-latek zginął na miejscu. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

131

Dramatyczne doniesienia z Mazowsza. W Chojnikach pod Ostrołęką pod kołami auta zginął 14-latek. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzieliwszy poszkodowanemu pomocy. Niespełna godzinę później policja zatrzymała nietrzeźwego mężczyznę, podejrzanego o udział w zdarzeniu.

14-latek zginął na miejscu. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia
14-latek zginął pod kołami samochodu. Zdj. ilustracyjne (Policja)

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na drodze w kierunku Baranowa w Chojnikach. Przed godziną 20:00 ostrołęccy policjanci otrzymali zgłoszenie od osoby postronnej o wypadku z udziałem rowerzysty i osobowego renault.

14-letni rowerzysta zginął na drodze

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy obaj uczestnicy ruchu poruszali się w tym samym kierunku, gdy nagle na prostym odcinku drogi kierowca auta potrącił chłopca jadącego jednośladem. Sytuacja miała miejsce jeszcze przed zapadnięciem zmroku.

Sprawca natychmiast oddalił się z miejsca zdarzenia, nie pomógł poszkodowanemu ani nie wezwał na miejsce pomocy. Niestety, życia 14-latka nie udało się już uratować, chłopiec poniósł śmierć na miejscu.

Mundurowi po zapoznaniu się ze sprawą rozpoczęli poszukiwania kierowcy. Mężczyzna jednak najwidoczniej ruszony wyrzutami sumienia bądź świadomy, że prawda wkrótce i tak wyjdzie na jaw, sam zgłosił na komendę już godzinę po zdarzeniu.

Jak się okazało, 32-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego był nietrzeźwy. Trafił do policyjnego aresztu, pobrano od niego krew do badań na obecność środków odurzających. Policja teraz ustala szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku.

Funkcjonariusze zabezpieczyli poszukiwane renault, które znajdowało się w jednym z garaży na terenie powiatu ostrołęckiego. Auto zostało umieszczone na policyjnym parkingu, posiadało uszkodzenia świadczące o tym, że brało udział w wypadku - przekazał kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce.
Zobacz także: Długi weekend majowy. Jaka będzie pogoda?
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić