aktualizacja 

22-latka pojechała na wakacje. Nie spodziewała się, że zmienią się w horror

11

Co roku w wakacje zdarzają się przypadki, gdy turyści padają ofiarami ataków rekinów. Teraz media nagłośniły kolejny taki przypadek – tym razem groźny drapieżnik zaatakował 22-letnią turystkę ze Stanów Zjednoczonych. Okaleczył ją na resztę życia.

22-latka pojechała na wakacje. Nie spodziewała się, że zmienią się w horror
Rekin zaatakował jedną z turystek. 22-latce groziło śmiertelne niebezpieczeństwo (Getty Images, Stephen Frink)

Jak informuje portal ABC, ofiarą ataku rekina padła 22-letnia Amerykanka. Młoda kobieta na co dzień mieszka w stanie Connecticut, jednak urlop postanowiła spędzić w kurorcie Blue Haven Resort na wyspie Providenciales w archipelagu Bahamy na Oceanie Atlantyckim.

Atak rekina. Młoda kobieta straciła część ciała

22-latka przyjechała do Blue Haven Resort z przyjacielem. Para nurkowała w lokalnych wodach, kiedy nagle młoda kobieta została zaatakowana przez rekina. Drapieżnik poważnie okaleczył ofiarę, odgryzając jej nogę.

Służby ratunkowe zaalarmował pracownik resortu, który już przez telefon poinformował, że turystka straciła nogę. 22-latkę czym prędzej przewieziono do pobliskiego Centrum Medycznego Cheshire Hall. Młoda kobieta pozostaje w stanie ciężkim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Ogromny krokodyl zaatakował młodego rekina. Zaskakujące nagranie z Australii

To nie pierwszy atak rekina, do którego doszło w tym roku. Jeszcze w drugiej połowie lutego tego typu zdarzenie miało miejsce na Nowej Kaledonii w zachodniej części Oceanu Spokojnego. 59-letni turysta z Australii został wówczas tak mocno poturbowany przez drapieżnika, że jego życia nie udało się uratować.

W samym 2022 roku potwierdzono łącznie 57 niesprowokowanych ataków rekinów na ludzi, z czego 5 zakończyło się śmiercią. Do większości takich zdarzeń doszło w Stanach Zjednoczonych oraz Australii.

Mimo że liczba może wydawać się wysoka, w rzeczywistości było to najmniej przypadków ataków na ludzi od dekady. Gavin Naylor, dyrektor programu badań nad rekinami Florida Museum of Natural History, uważa, że taka tendencja ma związek z kurczącą się populacją tych drapieżników.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić