Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

34-latka zmarła w szpitalu. Prokuratura wszczęła śledztwo

212

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 34-latki w szpitalu. Do zdarzenia doszło w Sokółce (woj. podlaskie) pod koniec marca. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył pełnomocnik rodziny zmarłej. Jak podało "Polskie Radio Białystok", przyczyną śmierci mogły być zaniedbania lekarzy.

34-latka zmarła w szpitalu. Prokuratura wszczęła śledztwo
Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 34-latki w sokólskim szpitalu (Pixabay, Pixabay)

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sokółce pod koniec marca zmarła kobieta. 34-latka była mieszkanką gminy Sidra w województwie podlaskim. Do sokólskiego szpitala trafiła z powodu duszności i bólu w klatce piersiowej.

Po badaniach kobietę odesłano do domu. Kilka dni później przewieziono ją jednak na SOR, a lekarze podjęli leczenie. Następnego dnia 34-latka zmarła. Zdaniem rodziny - przyczyną mogły być zaniedbania lekarzy i źle postawiona diagnoza - poinformowało "Polskie Radio Białystok".

Po opublikowaniu nekrologu, internauci zaczęli wskazywać na zaniedbania w szpitalu i złą obsługę. Zwracali też uwagę, że to nie pierwsza taka sprawa. Hejt, jaki spłynął na placówkę sprawił, że władze szpitala wystosowały oświadczenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zakrwawiona kobieta leżała na chodniku. Dramatyczny moment w Piszu

Tak się tłumaczył szpital

Władze placówki stanowczo odcięły się jakichkolwiek zarzutów. Do tematu odniosła się dyrektor szpitala Anna Aniśkiewicz, która w oficjalnym oświadczeniu przekazała kondolencje rodzinie, a także usprawiedliwiła działania lekarzy.

Chcielibyśmy podkreślić, że śmierć pacjentki nie jest rezultatem błędów, ani zaniedbań lekarskich - napisała w oświadczeniu dyrektorka szpitala Anna Aniśkiewicz.

Jej zdaniem, personel medyczny szpitala pracował zgodnie ze standardami opieki zdrowotnej. Lekarze mieli podjąć "wszelkie możliwe działania w celu ratowania życia pacjentki".

Nasz priorytet to zapewnienie wysokiej jakości opieki zdrowotnej dla wszystkich pacjentów i skupienie się na poprawie systemu zdrowia. Apelujemy o powstrzymanie się od rozpowszechniania negatywnych komentarzy oraz oskarżeń, które prowadzą do niepotrzebnego zamieszania i niepokoju społeczność - dodała dyrektorka.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Prokuratura wszczęła śledztwo

Początkowo nic nie zapowiadało, że sprawą zajmą się odpowiednie organy. A jednak. Prokuratura Rejonowa w Sokółce wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 34-letniej kobiety.

Trwa śledztwo, które dotyczy narażenia kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia przez lekarzy sokólskiego szpitala poprzez zaniechania i zaniedbania, a także błędną diagnozę jej zdrowia - przekazało "Polskie Radio Białystok".

Śledczy wciąż badają materiał dowodowy. Następnie rozpoczną przesłuchiwania świadków.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić