50 migrantów wdarło się do Polski. Policja obrzucona kamieniami

437
Podziel się:

Około 50 migrantów w sobotę siłą wdarło się do Polski przez granicę z Białorusią. Mieli sforsować zabezpieczenia w rejonie Sarzyny w gminie Dubicze Cerkiewne (Podlaskie). Z kolei białoruskie służby miały obrzucać polskich funkcjonariuszy kamieniami.

50 migrantów wdarło się do Polski. Policja obrzucona kamieniami
Granica polsko-białoruska (Twitter.com)

Około 50 migrantów przedostało się siłą do Polski. Obrzucili też interweniujących policjantów kamieniami. Rano policja informowała, że zatrzymano 22. Po kilku godzinach służby ogłosiły, że zatrzymano wszystkich nielegalnych migrantów.

Na stronę polską wdarło się około 50 imigrantów. W poszukiwaniach udział wzięło 21 policjantów oraz żołnierze i funkcjonariusze SG. 22 obywateli Iraku zostało zatrzymanych przez policjantów. Imigrantów przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej - powiedział "Faktowi" rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Podobna sytuacja miała miejsce w Kolonii Kluczowice. Wieczorem, około 20:15 w sobotę kilkudziesięciu migrantów również próbowało siłą przedostać się z Białorusi do Polski. Policjanci, którzy dojechali na miejsce, również zostali obrzuceni kamieniami.

Jeden z policjantów miał uszkodzony hełm ochronny. Na szczęście jednak nie wymagał hospitalizacji. Kamieniami i innymi przedmiotami mieli również rzucać w polskich funkcjonariuszy ich białoruscy odpowiednicy albo osoby za nich przebrane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić