o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Afera w "Trójce" i LP3. Marek Niedźwiecki podjął decyzję ws. Listy Przebojów Trójki

35
Podziel się

Marek Niedźwiecki zostawia "Trójce" Listę Przebojów. - Jeśli nowa dyrekcja zdecyduje, że jest młody człowiek, który świetnie poprowadzi Listę, to ja mu daję błogosławieństwo, niech ją prowadzi - mówi radiowiec w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Afera w "Trójce" i LP3. Marek Niedźwiecki podjął decyzję ws. Listy Przebojów Trójki
Marek Niedźwiedzki listę zostawia "Trójce" (Getty Images)
bEpxLDAR

Marek Niedźwiecki zostawia Listę Przebojów. Może być nadal emitowana w "Trójce"

Marek Niedźwiecki powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl, że nie zamierza już prowadzić żadnej listy przebojów - ani w radiowej "Trójce", ani na antenie innego radia. Jednocześnie dodał, że nie ma nic przeciwko, by listę prowadził ktoś inny.

bEpxLDAT
Jeśli moi koledzy będą chcieli robić w "Trójce" Listę Przebojów, nie mam nic przeciwko temu. Zostawiam ją młodszym radiowcom, a ja wiem, że na tę antenę na pewno nie wrócę - powiedział Marek Niedźwiecki w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Marek Niedźwiecki odszedł z Programu Trzeciego Polskiego Radia w maju tego roku. Przepracował tam 35 lat. Bezpośrednią przyczyną była afera związana z Listą Przebojów Trójki. Dyrekcja stacji zarzucała mu bowiem, podobnie jak i innym osobom pracującym przy wydawaniu LP3 - manipulowanie wynikami głosowania. Niemniej o odejściu z "Trójki" Niedźwiecki myślał już wcześniej. Jak mówi teraz, na pewno już do tej stacji nie wróci.

Kto poprowadzi Listę Przebojów Trójki?

Marek Niedźwiecki powiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl, że jeśli miałby typować nowego prowadzącego LP3, to byłby to Marcin Łukawski, który prowadził listę kilka razy i robił to świetnie.

bEpxLDAZ
Idealnym prowadzącym LP3 byłby moim zdaniem Marcin Łukawski - ocenił radiowiec.

Afera w radiowej "Trójce"

Do afery w Programie Trzecim Polskiego Radia doszło w maju tego roku. Utwór "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika Staszewskiego znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów. Szybko jednak z niej zniknął. To z kolei wywołało prawdziwą wojnę wokół radiowej "Trójki".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpxLDBu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(35)
Karol 19
11 miesięcy temu
Odwiedź Piotra Morawskiego na cmentarzu we Wrocławiu ok.
Czas
11 miesięcy temu
Marek Niedźwiecki zawsze sam ustawiał LP3. Ta ostatnia pseudo afera nie jest niczym nowym. LP3 nie miała żadnego regulaminu, a głosowania słuchacz tylko sugerowały mu co jest w danym tygodniu pożądane. Ja pamiętam kilkanaście takich ustawek na pierwsze miejsce. Moim zdaniem te pan nie ma żadnych wartości moralnych związanych z LP3, tam liczyły się wpływ i co za tym idzie kasa.
ajgie
11 miesięcy temu
Najpiękniejsza Lista Przebojów Trójki była w latach 80
bEpxLDBv
Ricky Tarr
11 miesięcy temu
Dzięki "łaskawco". Co my byśmy bez Ciebie zrobili.
ABC
11 miesięcy temu
Z listą byłem od 1987 do 1996 gdy faktycznie była to lista przebojów, potem niestety zaczęło to się wszystko jakoś rozmywać,Europa i świat mieli swoje przeboje, trójka swoje. Potem było jeszcze gorzej, konkretny zestaw utworów, na które można głosować za pośrednictwem strony internetowej. Moim zdaniem jezeli audycja nazywa się lista przebojów, to można głosować na wszystko, a nie na wybrane piosenki
Jae
11 miesięcy temu
Ciekawe co by na to powiedział Tomek Beksiński?
😍radiota
11 miesięcy temu
Hmm... trochę żal, ale 🐨 ma 100% racji. Marcel jako Kaziu zawsze wymialatal A poza tym ma rewelacyjne inteligentne poczucie humoru. Tak, jak 🐨 uwielbia zabawy językiem polskim i przede wszystkim ma ogromną kulturę radiową czego niestety innym "nowym i ponoć lepszym" brakuje. Ciekawe tylko co z 🎈???
Tabaluga
11 miesięcy temu
Właśnie słucham trójki... od 45 lat, fajnie grają.Panie Marku daj Pan już spokój.
Piotr
11 miesięcy temu
Od kiedy Pan Marek odszedł z 3 ki przestałem słuchać tej stacji, mam teraz w planach odszukać głosu P Marka w innym radiu, szkoda że tak wyszło, ikona Polskiego radia, może na koniec dodam coś z własnego życia, dla czego tak się dzieje że pracodawcy nie doceniają starszych doświadczonych pracowników,? A to błąd, pozdrawiam Pana Marka i cała ekipę byłej trujki.
Olo
11 miesięcy temu
Za komuny żaden redaktor nie mógł prowadzić swojego programu, jeżeli nie wykazywał zgodności z bieżącą doktryną polityczną, więc wiarygodność tego pana na starcie jest słaba. Po drugie p. Niedźwiecki nie jest właścicielem listy przebojów, więc jak może wspaniałomyślnie zezwolić na prowadzanie lp przez nastepnego młodego redaktora. Po trzecie, znalezienie sie takiego gniota jak utwór Kazika na pierwszym miejscu bez poczekalni, jest delikatnie mówiąc kontrowersyjne. Nie neguje, że młodym może się to podobać... może głównie z powodu politycznego tekstu, jednak w tym przypadku sprawa byla dziwna. Listę mało kto z mlodych już słuchał, pozostali jedynie wierni podstarzali sentymentaliści. LP Niedźwieckiego nie była kontrolowana przez nikogo, a fakt iż wszyscy bez słowa wyjaśnień strzelili focha i się zwolnili, jest wymowny. Panowie w wieku przeterminowanych emerytów już dawno powinni dać szansę młodszym.
dziwne
11 miesięcy temu
Jakim cudem Lista była produktem należącym do jednej osoby, przecież Lista była tworzona za czasów głębokiej komuny i na zlecenie komuny czyli Lista należała do każdego z Polaków, zatem dlaczego niby została przypisana jednemu tylko człowiekowi a nie rozgłośni. - dla mnie to jakiś przekręt. Tu żadna hojność czy łaskawość nie ma znaczenia - lista nie była nigdy Niedźwieckiego , TaK on ją współtworzył z wieloma innymi ludźmi, jednak gdy ją współtworzył to robił to w ramach Polskiego Radia na zlecenie komuny (podejrzewam, że wówczas nawet był pracownikiem PR) - Wolałem jak listę prowadził Piotr Baron niż M.Niedźwiecki
Lolek
11 miesięcy temu
Łamistrajk ze stanu wojennego ,zatrudnił się w trójce gdy innych wywalali....
Lolek
11 miesięcy temu
Tragedia 50 procent Polaków popiera Adriana, to pewnie ta część pozbawiona krytycyzmu, plaskoziemcy i wyznawcy, którzy nie wiedzą gdzie jest ich niebo.
bEpxLDBn
Kirk
11 miesięcy temu
Wisiory wszystko niszczą
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić