o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Wojciech Darewicz
|

Afera z maseczkami. Łukasz Szumowski: "Dałbym mu w pysk"

81
Podziel się

Łukasz Szumowski w wyjątkowo mocnych słowach skomentował oskarżenia, jakie pod jego adresem padły ze strony posłów PO. "Gdybyśmy byli w dawnych czasach, to bym panu Nitrasowi dał w pysk" – stwierdził minister zdrowia.

Łukasz Szumowski zaskoczył odpowiedzią
Łukasz Szumowski zaskoczył odpowiedzią (PAP)
bEiFPhsl

Pokłosie zakupu maseczek, które nie spełniały norm. Komentarz, jakiego Łukasz Szumowski udzielił w rozmowie z Interią, to odpowiedź na oskarżenia Sławomira Nitrasa i Marcina Kierwińskiego. Posłowe KO zarzucili politykom PiS, że uczynili ze swoich żon "słupy", by przepisać na nie swoje majątki.

Mocny komentarz ministra Szumowskiego do afery z maseczkami

Oceniam pana Nitrasa jako człowieka chamskiego i niekulturalnego. W sumie więc szkoda na niego energii i czasu – stwierdził Łukasz Szumowski w rozmowie z Interią.

Jak minister zdrowia wyjaśnia powód, dla którego w 2008 roku zdecydował się na rozdzielność majątkową z żoną? Szumowski tłumaczy, że brał wtedy kredyt na milion złotych i bał się, że w razie problemów ze spłatą, konsekwencje obciążą jego najbliższych.

bEiFPhsn

To ja fizycznie zarabiałem operując. Przed wzięciem bardzo dużego kredytu, zdecydowałem więc o rozdzielności majątkowej. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego – tłumaczył minister.

O co chodzi w aferze z maseczkami?

Sprawa dotyczy zakupu dokonanego przez Ministerstwo Zdrowia, na skutek którego do Polski trafiły maseczki ochronne nieposiadające wymaganych norm bezpieczeństwa. Wiele wątpliwości budzi w tej sprawie osoba, od której zostały one zakupione.

bEiFPhst

12 maja w "Gazecie Wyborczej" ukazał się artykuł, w którym opisano, jak Ministerstwo Zdrowia, przepłacając, kupiło maski ochronne z Chin. Maski nie spełniały norm ochronnych, a pośrednikiem w transakcji był instruktor narciarstwa Łukasz G., znajomy rodziny Łukasza Szumowskiego.

Sławomir Nitras atakuje Łukasza Szumowskiego

Sprawa zatacza szerokie kręgi. Poseł KO nie mówi już tylko o samej sprawie zakupu maseczek.

Najpoważniejsze jest jednak to, że spółki brata i żony ministra Szumowskiego, otrzymały ponad 170 mln dotacji publicznych od rządu, którego jest ministrem. Te sprawy trzeba natychmiast wyjaśnić, to są przekręty - stwierdził poseł Koalicji Obywatelskiej w programie "Tłit" Wirtualnej Polski. Całość jego wystąpienia poniżej.

bEiFPhsu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEiFPhsO
KOMENTARZE
(81)
Nieznana
11 miesięcy temu
Witam chciałam nagłośnić sprawę korona wirusa. Bo zastanawia mnie jedno skoro mają zwiększyć kary i rygorystyke co do noszenia maseczek bo zachorowalność wzrasta to ja się pytam czemu nie zostały ukarane osoby które były na wiecu wyborczym gdzie nie był utrzymany dystans ani nikt nie nosił maseczki. Nas szarych ludzi chcą karać bardzo wysokimi karami za nie noszenie maseczek w sklepie a ludzi którzy byli na wiecu wyborczym u Pana prezydenta Dudy jak i posła trzaskoskiego. Tak jak i oni nie trzymali dystansu i oni są chronieni bo to oni wymyślili. Zdięcia na których widać jak ludzie stoją jeden obok drugiego i się przytulają ściskają im wolno bo... I słowa Pana ministra zdrowia że trzeba wzmozyc kontrole i kary bo ludzie nie trzymają się zasad i nie noszą maseczek w sklepie. Śmieszne. To ich podać do sądu o łamanie praw które sami wymyślają.!!!!!!!!!!!!!!!
Łukassszz
rok temu
Już abstrahując od tego, z jakiego powodu ma pan rozdzielność z żoną. Dlaczego pan te udziały przekazał żonie, a nie sprzedał ich w momencie objęcia urzędu, skoro chce pan uchodzić za człowieka uczciwego. I jak mógł pan nie zauważyć do tego sprawy z maseczkami od instruktora, skoro ministerstwo bezpośrednio kupiło maski tylko od 3 podmiotów. W tym przepastnym gronie 3 spółek nie zauważył pan, że wszystkie 3 należą do pana znajomych? Pańska uczciwość to jednak poza, będzie z Pana dobry PiSowiec, bo kłamie pan z miną świętego.
Ola
rok temu
U mnie w szpitalu one były
bEiFPhsP
Zły
rok temu
Pan Szumowski mówi:" Gdybyśmy żyli w dawnych czasach..." , a ja mówię: "Gdybyśmy żyli w państwie sprawiedliwym i prawym to gość już dawno by siedział.
Andreas
rok temu
znam osobiście. dziękuję za życie i dobroć
wiktor
rok temu
Maseczki uratowały życie milionom Polaków.
Koko
rok temu
Wytrzymałosci panie Szumowski jest pan wielki nie przejmowac sie co nagaduja szacunek ,szacunek duzo zdrówka
gentleman
rok temu
nie mam już za grosz zaufania do tego ministra i polityków z rządu. WSTYD!
Nitras???
rok temu
Nitras to jest chamski i niekulturalny, oglądałem go w Sejmie, on na sali sejmowej pohukuje jak sowa i pokrzykuje... PO to gówniarzeria. Niezbyt się dziwię, że ludzie wolą narodowych socjalistów z PiS. Głupi bo głupi, ale się nie zachowują jak zwierzęta. Najgorzej, że części niezbyt kumatych ludzi się to co robi Nitras podoba.
fred
rok temu
Nitras już dawno POwinien zarobić w pysk!
onselo
rok temu
Lej Szumowski po mordzie Nitrasa.Jeden cios i kmiotek leży i kwiczy ha ha
Adam i Ewa
rok temu
Powinni go wyrzucić z tak szlachetnego zakonu.R. od siedmiu b.
GOść
rok temu
Tacy z opozycji myślą ze jak stosowali takie metody to wszyscy muszą stad te oskarżenia wyssane z palca i fabrykowane przez opozycje . Która chce wszystkimi niedopuszczalnymi metodami coś ugrać .A ich kandydat Trzaskowski był na spotkaniu z grupą masonów żydowskich czym się chwalił . Pytanie po co aby sprzedawać Polskę .
bEiFPhsH
GOść
rok temu
Nitras to człowiek do leczenia tylko w kaftanie . Proszę się nie spodziewać po komentarzach przychylności czuwający opozycji stale na forach w WP to norma .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić