Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Marianna Fijewska
Marianna Fijewska
|
aktualizacja

Amerykanie przerwali manewry wojskowe. Wszystko przez polskich grzybiarzy

128
Podziel się:

Inwazja grzybiarz w okolicach Żagania zrujnowała plany amerykańskim żołnierzom. Zapaleni zbieracze zignorowali plakaty z ostrzeżeniami, by zerwać rosnące w tej okolicy borowiki i kurki.

Amerykańscy żołnierze
Amerykańscy żołnierze (WP.PL)

Do kuriozalnego zdarzenia miało dojść w poniedziałek. Rosyjska agencja informacyjna "RIA Novosti" poinformowała, że amerykańskie wojska musiały odwołać manewry bojowe. Gdy czołgi typu Abrams były już gotowe do strzelania, na teren ćwiczeń wtargnęła grupa grzybiarzy, przechodząc obojętnie obok szeregu ostrzegawczych plakatów w języku polskim i angielskim.

"Polacy nie odpuszczą. W zbieraniu grzybów nie przeszkodzą im nawet wojska" - piszą żartobliwie amerykańskie media. Sprawę komentują także media niemieckie.

"Miejscowi rzucili się masowo o tej porze roku do lasu, by zbierać borowiki, które później suszą i jedzą na święta Bożego Narodzenia. Nie odstraszyły ich przed tym znaki ostrzegawcze ustawione na poligonie" - donosi dziennik "Tagesspiegel", informując, że ćwiczenia odbyły się dzień później.

W styczniu do Polski przyjechało 3500 żołnierzy amerykańskiej pancernej brygadowej grupy bojowej. Pododdziały brygady zostały rozmieszczone w garnizonach na zachodnie Polski. Następnie wielu z żołnierzy wyjechało na zachód szkolić się w innych państwach NATO, w Europie Środkowej.

Źródło:
WP Wiadomości
KOMENTARZE
(128)
ekolog
5 lata temu
Miejscowi ich napewno nie zapraszali! A kto oczysci zatrucie ekologiczne po tych manewrach, przeciez to jest czysta toksyna metali ciezkich z tych wystrzalów! Mnozenie zatrucia dwutlenkiem i tlenkiem wegla! Gdzie ekolodzy i prawa ochrony przed ociepleniem klimatycznym?
akuku
5 lata temu
Pooolaska biaałoo-czeeerwoniii!
LUBIE GRZYBY
5 lata temu
grzyby najwazniejsze a wojenke to sobie robcie u niemcow na gejowskich paradach tu jest POLSKA
Ona
5 lata temu
Heheheheh Dokładnie.To była ich mija specjalna :P
.....
5 lata temu
Też nie myślą ludzie ...przecież mogła im się krzywda stać.
Tsiaaa....
5 lata temu
Przede wszystkim ci "amerykańscy żołnierze " to dzieci a przynajmniej w większości.Nawet nie służyli rok przed przyjazdem do Polski.A noszą się jakby byli nie wiadomo kim.Paranoja ....
Bojler na wod...
5 lata temu
To były jednostki specjalne grzybiarzy. Oddziały Borowików i Koźlarzy wyspecjalizowane w dywersji i działaniach partyzanckich. Inwazja prawdopodobnie już się rozpoczęła uratować nas może tylko elitarny batalion duchownych uzbrojonych w najnowocześniejsze kropidła i różańce bojowe :P
Dana
5 lata temu
Grzyb dla polskiego grzybiarza, to rzecz święta :)
ja24
5 lata temu
No cóż, od dawien dawna wiadomo, że w narodzie dyscypliny brak !! Od zawsze w miejscu gdzie umiejscowiona jest tabliczka informująca o zakazie fotografowania tam robimy zdjęcia ! Wszelkie nakazy lubimy łamać i się tym chełpić ! Gdy organizowane są jakieś ćwiczenia antyterrorystyczne czy pożarowe to się z nich naśmiewamy lub wydurniamy się przy nich ! Tak już mamy we krwi - jesteśmy narodem niepokornym i ma to dobre i złe strony !!
Myślący
5 lata temu
Ciekawe co robiła warta i żandarmeria?
g
5 lata temu
oby, nie grzyb ...atomowy
gbz
5 lata temu
ruscy by do nich strzelali taka różnica, dlatego w "RIA Novosti" się dziwią, jak to nie rozstrzelać, nie zesłać do łagrów, zepsuty zachód
Pepe
5 lata temu
Grzyby w okolicach zajmowanych przez wojsko rosną jak kwiaty na miejskich rabatach. Byłem w wojsku w Złocieńcu, Mirosławcu. Wystarczyło iść do lasu w pobliżu i po chwili siatka była pełna prawdziwków.
Hej
5 lata temu
to była hybrydowa akcja zielonych/leśnych ludzików
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić