aktualizacja 

Apelacja od wyroku ws. Kajetana P. We wtorek ruszy proces

148

Sprawcą okrutnej zbrodni okazał się Kajetan P., który został skazany na karę dożywocia w systemie terapeutycznym. Do sądu wpłynęły dwie apelacje w tej sprawie. We wtorek (6 grudnia) ponownie ruszy proces.

Apelacja od wyroku ws. Kajetana P. We wtorek ruszy proces
Apelacja od wyroku ws. Kajetana P. We wtorek ruszy proces (Policja)

Po wyroku do Sądu Apelacyjnego w Warszawie wpłynęły dwie apelacje od tego wyroku. Obrońcy Kajetana P. domagają się uchylenia orzeczenia sądu okręgowego. Prokuratura z kolei chce uznania mężczyzny za poczytalnego.

Zobacz także: Kammel sprawia sobie świąteczny prezent u jubilera?
Obrona nie zgodziła się z takim wyrokiem. Zakwestionowaliśmy go zarówno, co do kwestii ustalenia poczytalności, jak i co do wysokości kary - informował PAP mecenas Piotr Dałkowski, obrońca Kajetana P.

Brutalne zabójstwo

To była okrutna zbrodnia. Kajetan P. zadał 30-latce dwa ciosy nożem w górną część ciała, a następnie rozczłonkował ciało poszkodowanej i przewiózł je do miejsca swojego zamieszkania w Warszawie. Następnie, aby zatrzeć ślady zabójstwa, spowodował w tym mieszkaniu pożar.

Kajetan P. po makabrycznej zbrodni uciekł za granicę. Przez 10 dni był poszukiwany w 190 krajach na całym świecie. Został zatrzymany na Malcie, przy wyjściu z autobusu.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić