Awantura na cmentarzu w Kowarach. Dwóm mężczyznom grozi 10 lat więzienia

125

W dniu Wszystkich Świętych na cmentarzu w Kowarach pod Jelenią Górą wybuchła awantura. Doszło do przepychanek. Na miejscu interweniowała policja. Jak ustaliła redakcja o2.pl, dwóch mężczyzn usłyszało już zarzuty w tej sprawie. Grozi im do 10 lat więzienia.

Awantura na cmentarzu w Kowarach. Dwóm mężczyznom grozi 10 lat więzienia
Na cmentarzu w Kowarach doszło do awantury z udziałem ok. 20 osób. Jak ustaliło o2.pl, dwóm podejrzanym grozi do 10 lat więzienia. Zdjęcie poglądowe (Policja)

Do awantury na cmentarzu komunalnym w Kowarach koło Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie) doszło we wtorek 1 listopada. Podczas trwającej na cmentarzu mszy grupa Romów, zgodnie ze swoją tradycją, piła alkohol przy grobach bliskich. Zachowanie biesiadników zaskoczyło innych odwiedzających cmentarz. Wezwano policję.

Zanim funkcjonariusze przybyli na miejsce, wywiązała się awantura. Kłótnia przerodziła się w przepychankę. Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że była to "wielka zadyma, jak na meczu". Uczestniczyło w niej około 20 osób.

Interweniowały dwa patrole policyjne, szybko jednak wezwano wsparcie. Jak ustaliła redakcja o2.pl dwóch mężczyzn narodowości romskiej w wieku 29 i 66 lat zaatakowało jednego z funkcjonariuszy.

Funkcjonariusz został uderzony w twarz, był też podduszany - relacjonuje w rozmowie z o2.pl podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Awantura na cmentarzu. Grozi im nawet 10 lat więzienia

W środę 2 listopada zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani. Po analizie materiału dowodowego przedstawiono im zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej (czyny miały charakter chuligański). Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani przyznali się do winy, złożyli wyjaśnienia. Dzisiaj (czwartek 3 listopada) zostaną doprowadzeni do prokuratury. Prokurator podejmie decyzję, czy będą zastosowane wobec nich środki zapobiegawcze - dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.
Zobacz także: Mocna ocena Kaczyńskiego. "Obrzydliwe. Nie życzę sobie"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić