Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

Gwiazda skazana za pijacki rajd. Kozidrak o karze: "zbyt surowa"

188
Podziel się:

Beata Kozidrak we wrześniu ubiegłego roku została zatrzymana za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. 4 maja odbyła się kolejna rozprawa sądowa. Piosenkarka w końcu usłyszała wyrok. Wiemy już, jaka czeka ją kara.

Gwiazda skazana za pijacki rajd. Kozidrak o karze: "zbyt surowa"
Beata Kozidrak usłyszała wyrok. (PAP, PAP/Leszek Szymański)

Na początku września 2021 roku Beata Kozidrak została zatrzymana przez policję za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że popularna wokalistka miała w wydychanym powietrzu dwa promile alkoholu.

Beata Kozidrak usłyszała wyrok

Niedługo później gwiazda wydała oświadczenie, w którym przeprosiła za swoje zachowanie. Wycofała się także na kilka tygodni z życia publicznego.

Już 29 października Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów wydał w tej sprawie wyrok. Piosenkarka otrzymała karę sześciu miesięcy prac społecznych po 12 godzin miesięcznie, zakaz prowadzenia samochodu przez 5 lat i 10 tysięcy złotych grzywny. Od wyroku się odwołała tłumacząc, że jest "zbyt surowy".

Kolejna rozprawa miała odbyć się 16 marca, ale oskarżona na nią nie przybyła. Nowy termin wyznaczono na 4 maja i tym razem wokalistka pojawiła się w sądzie. Na sali rozpraw po raz kolejny przyznała się do winy i wyznała, że żałuje tego co zrobiła.

To, co zrobiłam, było karygodne i nie powinno się wydarzyć i mam tego świadomość. Jest mi przykro i wiem, że z tą świadomością będę musiała żyć przez długie lata - mówiła skruszona.

Jej przedstawiciel zaproponował karę grzywny w wysokości 300 stawek dziennych po 100 złotych, 5 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz wpłatę 10 tysięcy złotych na fundusz pomocy. Z kolei prokurator wniósł o karę 10 miesięcy ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu nieodpłatnych prac na cele społeczne w wymiarze 30 godzin miesięcznie, 7 lat zakazu prowadzenia pojazdów, grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych i pokrycie kosztów postępowania sądowego.

Wokalistka powiedziała, że pozbawienie wolności znacząco wpłynie na jej działalność artystyczną. Dodała także ile wynoszą jej zarobki - jest to 10 tysięcy złotych miesięcznie.

Jak przekazuje "Super Express", chwilę przed godziną 16:00 ogłoszono wyrok. Beatę Kozidrak uznano za winną zarzucanych jej czynów. Skazano ją na karę grzywny w wysokości 50 tysięcy złotych (200 stawek dziennych po 250 złotych), świadczenie pieniężne w wysokości 20 tysięcy złotych na rzecz funduszu postpenitencjarnego oraz 5 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Na poczet kary zaliczono dotychczasowy okres zatrzymania prawa jazdy. Wobec 62-latki nie zastosowano kary pozbawienia wolności. Sąd uznał okoliczności łagodzące - przyznanie się do winy, uregulowany tryb życia oraz zasługi artystyczne.

Zobacz także: Czy Polacy czekali na najnowsze dzieło Blanki Lipińskiej?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(188)
Jacek
2 miesiące temu
No i dobrze kurła śpiewaj baśka na trzeźwo!
Miki
2 miesiące temu
Proponuję w imię zaslug i osiągnięć zawodowych Diablo - dwukrotnego mistrza swiata o skrocenie mu kary o 2 miesiące i opuszczenie wiezienia z koncem maja.
Zniesmaczony
2 miesiące temu
To teraz na wyrok Sądu mają wpływ zasługi artystyczne, a nie ranga przestępstwa. Wszyscy przeciętni obywatele Polski, są na straconej pozycji. A gdzieś czytałem o równości wobec prawa. Niestety to już jest nieaktualne, jak wynika z uzasadnienia wyroku. Masakra...
Becia2.00prom...
2 miesiące temu
Surowa kara?Becia masz szczęście że nikt nie ucierpiał,a 10 tyś kary to dla Ciebie jak splunąć.
Dziecki
2 miesiące temu
Powinna powiedziec ze wspiera lgwt to jeszcze by dostala pozwolebie na jazde po pijaku...
Marks £
2 miesiące temu
Logo to obchodzi zwiekszyc lredkosc na autostradach podniesc ludziom emerytury...
Nie na temat
2 miesiące temu
Ukradłam kiedyś główkę czosnku,bo ciągle wydawało mi się, że w mieszkaniu jest wampir Sąsiadka z naprzeciwka się wyprowadziła i jak ręką odjoł.
Gran
2 miesiące temu
Kompromitacja sądu. Za zasługi p. BEATA bierze gruba kasę. Wstyd.
Miki
2 miesiące temu
A osiagniecia zawodowe Diablo ? Siedzi juz 4 moesiace i to nie za jazde po pijaku tylko za zlamanie zakazu prowadzenia pojazdów . No chyba nie da się porownac osiagniec zawodowych dwukrotnego mistrza swiata i piosenkarki. Ja tej pani juz dziękuję .
Icek z PiS
2 miesiące temu
Pani Beato psy szczekają a karawana jedzie dalej.... Proszę nie przejmować się ujadaniem polskich biedaków.
Bardzo lubiła...
2 miesiące temu
Jesli sama okresliła to jako karygodne, to nie powinna jęczeć, że za dużo. A zarobki miesieczne?? Cóż, głupi naród ma to kupić. Alkoholizm to choroba
Kamilla
2 miesiące temu
Powinna być skierowan do pracy w chospicjum tam gdzie umierają ludzie po wypadkach
Nicky
2 miesiące temu
No fajnie, zasługi artystyczne jako okoliczność łagodząca dla potencjalnego mordercy. To jest ta równość obywateli wobec prawa. Brawo sędzia,otworzył mi pan oczy na polską praworządność.
Gość
2 miesiące temu
Powinna świecić przykładem a nie usprawiedliwiać. Niepełnosprawnego chłopaka za batona zamknęliście a dyr więzienia miał problemy, bo za niego zapłacił. Hańba sędziom dziadom!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić