Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Skandal w Irlandii. Polak molestował swoich podopiecznych w domu opieki

79
Podziel się:

51-letni Polak napastował seksualnie starsze i schorowane osoby w domu opieki w Belfaście, w którym pracował jako opiekun. Oprócz tego będący nosicielem HIV mężczyzna przez trzy lata gwałcił wnuczkę swojej partnerki. Został skazany na 24 lata więzienia.

Skandal w Irlandii. Polak molestował swoich podopiecznych w domu opieki
Polak molestował podopiecznych w domu opieki w Belfaście. (Getty Images)

Były żołnierz Wojska Polskiego i francuskiej Legii Cudzoziemskiej i pracownik domu opieki w Irlandii Północnej "wykorzystywał najsłabszych w naszym społeczeństwie - starych i chorych" – powiedział podczas rozprawy sędzia, cytowany przez BBC.

Polak molestował starszych podopiecznych i gwałcił dziecko

Polak, podczas pracy w domu opieki, molestował seksualnie swoich bezbronnych podopiecznych. Potajemnie nagrywał także koleżanki w pokojach pracowniczych "dla zaspokojenia seksualnego" - stwierdzono w sądzie.

51-latek, którego nazwiska nie podano, aby chronić tożsamość jego ofiar, przez trzy lata wykorzystywał seksualnie również wnuczkę swojej partnerki. Dziewczynka miała wtedy 3-6 lat. Te czyny także dokumentował na wideo.

Ze względu na to, że Polak jest nosicielem wirusa HIV, dziecku wykonano test na obecność wirusa. Wyniki testu były negatywne.

Zbrodnie 51-latka wyszły na jaw w 2019 roku. Policja wówczas znalazła na jego telefonie oraz innych urządzeniach wiele filmów, przedstawiających wykorzystywane seksualnie dziecko oraz osoby starsze.

Przyznał się do kilkudziesięciu napaści

Polak przyznał się przed sądem do 63 przestępstw popełnionych przeciwko swojej pasierbicy od czerwca 2015 do lutego 2019. Przestępstwa te obejmują wielokrotne gwałty i próby gwałtu, napaści na tle seksualnym i robienie jej nieprzyzwoitych zdjęć.

Oskarżony przyznał się również do łącznie dziewięciu przypadków napaści na tle seksualnym wobec mieszkanek domów opieki między czerwcem a październikiem 2015 r. oraz 12 przypadków podglądactwa. Jego najstarsza ofiara miała 90 lat.

Mężczyzna otrzymał wyrok 24 lat więzienia wydany przez Belfast Crown Court. Policja Irlandii Północnej oświadczyła, że ​​rodziny ofiar mężczyzny wykazały "niesamowitą siłę i odwagę" w walce o sprawiedliwość dla swoich bliskich - podaje BBC.

To był niezwykle trudny czas dla wszystkich zaangażowanych osób i mam nadzieję, że wytrwałość ofiar i rodzin oraz postawienie tego człowieka przed wymiarem sprawiedliwości zachęcą każdego, kto doświadczył jakiejkolwiek formy wykorzystywania seksualnego, do zgłoszenia się na policję - podsumował detektyw Dave Hodge z PSNI, cytowany przez BBC.
Zobacz także: Przestępstwa seksualne w show-biznesie. Przykładów nie brakuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(79)
pwl
10 miesięcy temu
polacy za granica- wynik oczywisty
zuza
11 miesięcy temu
Niestety dostalza malo , Naturalnie w polsce dostalby moze 5 lat a moze mniej a gdyby byl ksiedzem to przezut na inna parafie , brawo katolicy , brawo .....
cfaa
11 miesięcy temu
A mógł zostać ...., nie czuł powołania i będzie siedział ( siedzi).
BICZKA.𝙿𝙻
11 miesięcy temu
Wszystko pieknie tylko czy znajdzie sie tu jakis smialek ktory by przeczyscil modelke?
Sklav
11 miesięcy temu
Złamać dewize, odważny, chyba że nie obowiązuje ich cale zycie.
Tom
11 miesięcy temu
Po otwarciu granic wszystkie państwa patrzą na tych za żelaznej bramy Polacy są najbardziej wrednym zdegenerowanym emigranckim na świecie zostaną razem z Arykanami z którymi nikt się nie chce zadawać
.....
11 miesięcy temu
Nie Polak, lecz Francuz, przecież był żołnierzem Legii Cudzoziemskiej. Oni tam przyjmują nawet kryminalistów, nadają nową tożsamość i po odbyciu służby obywatelstwo. HIV-a złapał pewnie w trakcie służby w Afryce (tam jest to ogromny problem).
kali
11 miesięcy temu
W Polsce Duda by go ułaskawił
Wierzaca Kazi...
11 miesięcy temu
to nie moze byc prawda! przeciez taki pobozny człowiek,medalik nosił,na pis głosował. to jakas lewacka prowokacja! jak z ta niby pedofilia w Kosciele.
Adam
11 miesięcy temu
Pisowska szkoła!
Zgroza
11 miesięcy temu
Skąd u was Ludzie taką wiedza na temat tego polaka nie mieszkającego w Polsce!Tacy właśnie jesteście ,durni,pazerni,wscibscy,piszecie co wam ślina na język przyniesie!dlatego jestem za tym żebyście pracowali przymusowo ,mieszkali w zarobaczonych barakach za miche zupy! może wtedy głupota zacznie was boleć!
Tess
11 miesięcy temu
Przynajmniej wyrok przyzwoity. W PL dostałby z 5 lat, wyszedłby po dwóch za dobre sprawowanie. Czarne lobby pedofilskie wywalczyło sobie ochronę, to i na innych starczy.
Polak
11 miesięcy temu
A ilu ich chodzi po naszym pięknym kraju ???, podpowiem dużo.
cer
11 miesięcy temu
Polak ??? To jest niemożliwe, to na pewno był beżowy emigrant, a Angole tylko tak piszą, o nie lubią Polaków.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić