Benedyktyni nie noszą maseczek. Wśród nich 90 latek

29

W Opactwie Benedyktyńskim w Tyńcu odprawiono Liturgię Męki Pańskiej Wielkiego Piątku. Wydarzenie było transmitowane online dla wiernych. Duchowni nie zastosowali zasad mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Benedyktyni nie noszą maseczek. Wśród nich 90 latek
(East News, MAREK LASYK/REPORTER)

W Wielki Piątek liczba zakażonych koronawirusem sięga niemal 6 tys. osób. Rząd przygotowuje coraz to nowe obostrzenia, które mają pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się choroby. Zalecane jest noszenie maseczek, rękawiczek, wychodzenie na samotne spacery i zachowywanie 2 metrów odstępu od innych.

W sklepach może przebywać ściśle określona liczba osób, a między godz. 10:00 a 12:00 zakupy mogą robić jedynie emeryci. Teoretycznie wszystko zmierza ku opanowaniu sytuacji, ale praktycznie nie wygląda to tak kolorowo.

Wielki piątek a koronawirus

#

Na zdjęciach przedstawiających obchody Wielkiego Piątku w Opactwie Benedyktyńskim w Tyńcu można zauważyć, że mnisi w trakcie ceremonii nie stosują się do zaleceń rządu. Duchowni gromadzą się w jednym pomieszczeniu, bez należytych odstępów. Ponadto na ich twarzach nie widać maseczek, a na ich rękach nie ma rękawiczek. Wśród nich znajdują się osoby zarówno młode, jak i te w podeszłym wieku, które są szczególnie narażone na koronawirusa.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Jak Kościół radzi sobie z brakiem datków? Ksiądz przytacza pewien przykład

Przeor Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu ojciec Leon Knabit, który również brał udział w uroczystości, skończył w grudniu 90 lat. Oznacza to, że znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić