Bezwzględny zakaz wstępu do lasu. Nadleśnictwo ostrzega

65
Podziel się:

W kilku nadleśnictwach od 24 maja obowiązuje zakaz wchodzenia do lasów. Potrwa on do aż do 7 czerwca i jest związany z zabiegami, które będą wykonywane na obszarach leśnych. Zakaz należy potraktować poważnie, ze względu na potencjalne niebezpieczeństwo dla ludzi.

Bezwzględny zakaz wstępu do lasu. Nadleśnictwo ostrzega
W maju będzie obowiązywał zakaz wstępu do niektórych lasów (Pixabay)

Nadleśnictwo Miradz (woj. kujawsko-pomorskie) ostrzega wszystkich, że od 24 czerwca obowiązuje zakaz wstęp do lasów. Potrwa od aż do 7 czerwca 2023 r. Jest spowodowany działaniami, które zostaną podjęte na rzecz usunięcia szkodników.

Zakaz wstępu do lasów

Wczesną wiosną młode larwy piędzika przedzimka rozpoczynają żerowanie w rozwijających się pączkach. Później kontynuują je na liściach, co wyrządza spore starty w drzewostanie.

Z powodu szkodnika zostaną podjęte odpowiednie działania. Na powierzchni 504 hektarów, zostanie wykonany zabieg agrolotniczy. Rozpylone zostaną substancje, które powstrzymają szkodliwe działania piędzika przedzimka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rzadkie odkrycie w gminie Lewin Kłodzki. Przeleżało w ziemi wieki
Zabieg odbędzie się na terenach leśnych własności Skarbu Państwa w zarządzie Nadleśnictwa Miradz położonych na terenie Powiatu Mogileńskiego, gminy Strzelno oraz Jeziora Wielki, w pobliżu miejscowości Miradz, Młyny, Wronowy, Nowa Wieś, Gaj, Wysoki Most oraz Przyjezierze - przekazuje nadleśnictwo Miradz.

Ostrzeżenia zostały wydane także w innych nadleśnictwach. Mirosław Kedroń, Zastępca Nadleśniczego, p.o. Nadleśniczego Nadleśnictwa Włocławek wprowadził okresowy zakaz wstępu lasu z powodu zbyt dużej liczebności larw brudnicy mniszki.

Środek zostanie rozpylony z powietrza, z samolotu i śmigłowca - przekazują służby.

Służby przypominają, że zakaz należy potraktować poważnie. We wszystkich obszarach objętych tymczasowymi regulacjami pojawiły się specjalne tablice ostrzegające.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić