"Bombowa rodzina". 15-latek i ojciec mieli wybuchowe pomysły

9

Zatrzymanie nastolatka i jego ojca miało miejsce w województwie pomorskim. Doszło do niego w konsekwencji ustaleń, jakie poczynili funkcjonariusze KMP w Słupsku, Laboratorium Kryminalistycznego w Gdańsku oraz policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji.

"Bombowa rodzina". 15-latek i ojciec mieli wybuchowe pomysły
Funkcjonariusze CBŚP i KMP w Słupsku zatrzymali 15-latka i jego 50-letniego ojca (Policja Pomorska)

Uwagę funkcjonariuszy zwróciło uwagę internetowe zamówienia substancji chemicznych. Środki, które zakupiono, służą do wyrobu materiałów wybuchowych i to skłoniło pracowników CBŚP i KMP w Słupsku do wszczęcia śledztwa.

Zatrzymanie 15-latka i jego ojca. Posiadali substancje do produkcji materiałów wybuchowych

Jak podaje rzecznik Policji Pomorskiej, funkcjonariusze wspólnie ustalili, że zamówienie na substancje chemiczne złożył 15-latek. Chłopiec nie dokonał tego sam – w zakupach pomagał mu 50-letni ojciec.

Dzięki współpracy funkcjonariuszy doszło się ustalenia miejsca, w którym przechowywano substancje chemiczne. Jak się okazało, było ich łącznie aż 15 kilogramów. Nastolatek dodatkowo posiadał dwie sztuki amunicji.

Zobacz także: Zobacz też: Atak pedofila. Policja ujawnia. Dramat dziecka rozegrał się w weekend

Zebrane substancje zostały zdetonowane przez pirotechników. Doszło także do odebrania 15-latkowi amunicji i jej zabezpieczenia. Chłopiec ma już przesłuchanie za sobą. Postawiono mu zarzuty gromadzenia substancji i wytwarzania ładunków wybuchowych, które sprowadzają zagrożenie dla życia lub zdrowia wielu osób, a także posiadania amunicji.

Zarzuty usłyszał również 50-latek, który będzie musiał odpowiedzieć za pomocnictwo w nabyciu wspominanych substancji. 15-latek stanie przed sądem rodzinnym, a jego ojciec został doprowadzony do prokuratury. Mężczyzna może otrzymać karę nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić