Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Brakujące ogniwo ewolucji? Niezwykłe odkrycie w Szkocji

49
Podziel się:

W Szkocji znaleziono liczącą miliard lat skamielinę. Jak przekazują naukowcy, to odkrycie może być "brakującym ogniwem ewolucji", które potwierdza, że wczesne formy życia mogły rozwinąć się w słodkiej wodzie.

Brakujące ogniwo ewolucji? Niezwykłe odkrycie w Szkocji
Skamielina ma miliard lat.

Skamielinę znaleziono w jeziorze Loch Torridon w Highlands w Szkocji. Naukowcy z University of Sheffield i Boston College w USA odkryli dwa różne typy komórek, które rzucają nowe światło na historię pierwszych organizmów wielokomórkowych.

Skamielina sprzed miliarda lat

Skamielina ma ponad miliard lat i niewykluczone, że jest najstarszym ze znanych organizmów wielokomórkowych. Nazwano ją Bicellum Brasieri.

Początki złożonej wielokomórkowości i pochodzenia zwierząt uważa się za dwa z najważniejszych wydarzeń w historii życia na Ziemi. Nasze odkrycie rzuca nowe światło na te obie kwestie - mówi jeden badaczy profesor Charles Wellman.
Zobacz także: Podziemny grobowiec sprzed tysięcy lat. Niezwykłe odkrycie w Irlandii

Zespół badawczy zamierza teraz zbadać inne próbki skał z Torridon. Ma nadzieję, że dzięki temu wyjaśni się prawdziwa historia ewolucji organizmów wielokomórkowych.


Odkrycie tej skamieliny sugeruje nam, że ewolucja zwierząt wielokomórkowych miała miejsce co najmniej miliard lat temu, a wczesne wydarzenia poprzedzające ewolucję zwierząt mogły mieć miejsce raczej w słodkowodnych jeziorach, a nie oceanie- dodaje Wellman.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
obserwator
rok temu
W naukowej teorii nie ma miejsca na coś, co jej przeciwnicy nazywają "brakującym ogniwem". Ewolucja działa bowiem w taki sposób, że nie są uchwytne różnice pomiędzy pokoleniem rodziców a dzieci, różnice są uchwytne dopiero przy porónaniu pokoleń odległych znacznie od siebie. Gdyby zostało odnalezione coś, co przeciwnicy teorii ewolucji określają mianem "brakującego ogniwa ewolucji" to stanowiłoby to dowód na nieprawidłowość tej naukowej teorii. Najzabawniejsze jest to, że przeciwnikom naukowej teorii ewolucji nie odpowiadają jej naukowe, empiryczne podstawy ale odpowiadają jako kontrzałożenia jakieś bujdy wymyślone przez pustynne plemię pasterzy owiec i kóz z epoki brązu.
Warszawiak
rok temu
Nasi naukowcy nawet by na to nie spojrzeli.
witekp
rok temu
To w Polsce mamy lepsze skamieliny. Żyjące relikty komuny:Kaczyński , Piotrowicz , Pawłowicz , Szymczyk , Suski , itd....
ewolucja
rok temu
Miliard lat ewolucji, a na końcu łańcucha taki Borysław albo Rafcio z Waszawy ... Totalna porażka Natury !!!
student
rok temu
zawsze myślałem, ze woda rozkłada jakieś ciało , a nie powoduje powstanie nowego? co się stanie z trupem w oceanie? rozłoży się? czy złoży od nowa do kupy? Kto mi wyjaśni jak komórka "wynalazła" rozmnażanie płciowe? skoro miała swój sposób rozmnazania DOSKONAŁY?
Antropolog
rok temu
PIS brakujące ogniwo pomiędzy małpami a neandertalczykami!
pablo
rok temu
Po co tak daleko szukać. U nas tacy założyli partię PO.
mnogo
rok temu
Bo ludzie lubią bardziej słodkie od słonego
NUDY Z BUDY
rok temu
Pomiar za pomocą izotopu który się rozpada po iluś tam latach, ale może być też tak, że ten organizm osiadł na dużo starszym kamieniu i stąd jest błąd pomiaru. I lipa.
Budżet
rok temu
To stanowczo za mało aby otrzymać kolejne granty na badanie. Kiepsko się "badacze" przygotowaliście. Bujać to My a nie Nas
PiS = NSDAP
rok temu
Na Nowogrodzkiej jest kolonia osobników, których rozwój lokuje ich pomiędzy pitekantropusem a neandertalczykiem.
xxx
rok temu
Zosia samosia szkoda tych ateistów to oni są brakującym ogniwem głupoty.
EWA
rok temu
CO NA TO PANI KOPACZ ??? RZUCAŁA KAMIENIAMI W DINOZAURY I TO TAK CELNIE ŻE DZIŚ ŻADNEGO NIE ZOBACZYSZ ( BIEDNE DINO ) TO POWINNA PAMIĘTAĆ CZASY Z SPRZED MILIARDA LAT HAHAHAHAHAHA
Bubu
rok temu
W Szkocji? No to zbyt mało lekcji religii a zbyt dużo matematyki, fizyki, chemii, biologii.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić