Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Brytyjskie okręty w gotowości. "Ostatnie ostrzeżenie dla Brukseli"

402
Podziel się:

Uzbrojone okręty patrolowe Królewskiej Marynarki Wojennej są w gotowości do ochrony brytyjskich łowisk przed rybakami z UE. "To najwyraźniej ostatnie ostrzeżenie dla Brukseli" - informuje Sky News. Coraz bardziej realny jest bowiem brexit bez porozumienia handlowego.

Brytyjskie okręty w gotowości. "Ostatnie ostrzeżenie dla Brukseli"
Cztery okręty patrolowe mają od 1 stycznia chronić brytyjskie łowiska (Wikimedia Commons)

Cztery 80-metrowe okręty patrolowe Royal Navy są w gotowości, by od 1 stycznia chronić brytyjskie łowiska. W przypadku brexitu bez porozumienia handlowego brytyjskie okręty będą mogły zatrzymać, skontrolować i skonfiskować wszystkie kutry rybackie z krajów UE znajdujące się na obszarze wyłącznej strefy ekonomicznej Wielkiej Brytanii, która może rozciągać się 320 km od brzegu.

Rybołówstwo jest jednym z głównych obszarów sporu między Wielką Brytanią a Unią Europejską. Bruksela wzywała, by przedłużyć okresu przejściowy dla rybołówstwa o 12 miesięcy. W piątek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen potwierdziła, że obie strony "nie znalazły jeszcze rozwiązania, które pozwoliłoby zniwelować różnice" w zakresie rybołówstwa.

Rozumiemy, że Wielka Brytania aspiruje do tego, by kontrolować swoje wody. Z drugiej strony Wielka Brytania musi zrozumieć uzasadnione oczekiwania unijnych flot rybackich zbudowane na dziesięcioleciach, a niekiedy i stuleciach dostępu do nich - powiedziała Ursula von der Leyen.

Wielka Brytania opuściła Unię Europejską w styczniu, ale pozostaje nieformalnym członkiem do końca tzw. okresu przejściowego, który potrwa do 31 grudnia. Wielka Brytania i Unia Europejska mają do niedzieli podjąć wiążącą decyzję na temat przyszłości rozmów w sprawie umowy handlowej.

Twardy brexit coraz bardziej realny

Premier Boris Johnson powiedział, że jest bardzo prawdopodobne, iż rozmowy w sprawie umowy handlowej z UE zakończą się niepowodzeniem, a Wielka Brytania wyjdzie z okresu przejściowego bez porozumienia.

Wygląda na to, że zdecydujemy się na inne rozwiązanie, niż początkowo zakładaliśmy. Będzie ono wspaniałe dla Wielkiej Brytanii. Od 1 stycznia będziemy mogli robić to, co chcemy - oświadczył brytyjski premier.

Zobacz także: Jest zgoda ws. unijnego budżetu. Polski biznes odetchnął z ulgą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(402)
Rybak
12 miesięcy temu
Teraz niech Bruksela ma pretesje do Rudiego i jego ciotki Angi. za genialna PO lityke w stosunku do Brexitu W.B (bo czego by sie ten genusz nie dotknol to zamienia sie w szajse)
keine grenzen
rok temu
Gorzej jak ryby spin. Dolą do UE.
UK 🇬🇧
rok temu
Fish & Chips 🐟🐟🐟🐟🐟🐟 niammm niammmm musi byc 😋🇬🇧
Stanowcza
rok temu
Ładna bielizna na noc poślubną a nie suknia ślubna, ta halka to trochę za mało, reszty brakuje. Półnago wcale nie znaczy dobrze, szczególnie na ślubie. Ciekawe co dalej, sesja w świerszczyku dla panów, żeby zabłysnąć 'intelektem'...
Stanowcza
rok temu
No i dobrze, ich wody terytorialnie i ich rybki. Nie będą im się złodziejskie paszowce po ich terenie szwedać. Między innymi dlatego wyszłi z UE. Brawo UK.
Kicia Kubuś
rok temu
No i co im po rybach a gdzie reszta zyskow
Brad
rok temu
Czytajcie dalej te bzdury, taką informację rozdmuchały brytyjskie brukowce, a w ślad za nimi takie właśnie odpadki jak O2. Nawet parlament brytyjski się od tego odcina. Kończy się UK i UE. Czasy kolonializmu już nie wrócą, a potomkom albionu marzą się dawne czasy. Dzisiaj kiedy pytam ich jak tam brexit, spuszczają oczy w dół i mówią, że to nie tak miało być. Media powinny być obłożone sankcjami za wprowadzanie w błąd opinii publicznej.
lrt
rok temu
na "szczęście" "polsko-unijni" decydenci dawno zlikwidowali polską flotę rybacką i maja problem z głowy. No chyba, że "unja" wyśle "polskie" okręciki żeby zatopiły te angielskie łupinki.
J23
rok temu
" oczekiwania unijnych flot rybackich zbudowane na dziesięcioleciach, a niekiedy i stuleciach dostępu do nich", ale UE nie widzi problemu gdy chodzi o praktycznie likwidację polskiej floty rybackiej, która była konkurencją dla państw starej uni.
Dr House
rok temu
Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit! Polexit!
Znowu
rok temu
I znowu rybacy z Polski b będą płakać jak to im źle i trzeba im dopłacić. A ceny rybek nadal wygórowane
Polo
rok temu
A niech tą całą Unię szlak trafi.
Gosc
rok temu
Trzeba im pokazac palec to moze zrozumieja. Skonczylo sie wybieranie wisienek z tortu
Hjgbj
rok temu
Jakieś dziwne wstążeczki na choinkę, to już dawno nie modne
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić