aktualizacja 

Byli pewni, że to fotomontaż. Prawdziwe nagranie z ulic Moskwy

W środę na mieszkańców Moskwy czekał niecodzienny widok. Ulicami miasta przechadzał się... struś. Ptak ścigał się z samochodami, a później uciekł. Według doniesień prasowych, zbiegł z pobliskiej farmy.

Byli pewni, że to fotomontaż. Prawdziwe nagranie z ulic Moskwy
Struś pędził ulicami Moskwy. (Telegram)

31 maja w środę na ulicach Moskwy można było zobaczyć strusia. Jeden z kierowców nagrał ptaka i to, jak ścigał się z przejeżdżającymi samochodami.

Struś w Moskwie

Wideo pojawiło się w kanale telegramowym "Moskiewskie Nowości". Początkowo sądzono, że wideo nie jest prawdziwe. Później okazało się, że struś faktycznie przechadzał się po Moskiwe.

Na filmie widać, jak szybko biegnie chodnikiem. Wyprzedzał samochód, w którym siedział nagrywający. Struś najwyraźniej ścigał się z samochodem. W pewnym momencie skręcił w stronę zarośli i zniknął z pola widzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nocny atak na Kijów. Przerażające relacje mieszkańców

Portal RBC przekazał, że struś pochodził z pobliskiej fermy. Dziennikarze skontaktowali się z właścicielami fermy, ale usłyszeli tylko, że ucieczka strusia "jest częścią bardzo ważnego projektu". Nie wyjaśniono, o co chodzi.

Właściciel fermy powiedział, że strusia wypuszczono specjalnie, ale później się zgubił. Ptak jesienią skończy 15 lat.

W marcu 2023 roku do podobnego zdarzenia doszło w Polsce. W Pakości (woj. kujawsko-pomorskie) spacerował struś, który także zbiegł z hodowli.

Policja w Inowrocławiu przekazała, że policjanci nie odnotowali żadnego zgłoszenia w tej sprawie. Najprawdopodobniej właściciel sam złapał strusia. Do mediów trafiło kilka nagrań z ptakiem. Na jednym widać jak mężczyzna podąża środkiem jezdni za uciekinierem.

Oficjalnego zgłoszenia nie otrzymaliśmy, natomiast mógł to być najprawdopodobniej struś, który uciekł od jednego z okolicznych hodowców. Mężczyzna trudni się od dłuższego czasu hodowlą strusi - powiedział dla TVN urzędnik z referatu komunalno-inwestycyjnego, rozwoju i ochrony środowiska.
Trwa ładowanie wpisu:telegram
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić