Cała Nyska huczy. 30-letni kierowca uciekał skradzioną pługopiaskarką

9

Na trasie między Białą Nyską a Kijowem (woj. opolskie) doszło do stłuczki. 30-latek, który spowodował kolizję drogową, postanowił szybko uciec z miejsca zdarzenia. Szkopuł w tym, że chciał tego dokonać... skradzioną pługopiaskarką.

Cała Nyska huczy. 30-letni kierowca uciekał skradzioną pługopiaskarką
Skradziona pługopiaskarka (Facebook, Policja w Nysie)

Opolska policja donosi o bardzo nietypowym incydencie drogowym, który miał miejsce wieczorem w ubiegły piątek. Ok. godziny 22 oficer dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji, do której doszło na trasie Biała Nyska - Kijów.

Jak się okazało, z pozoru proste, drogowe zdarzenie przybrało mocno nieoczekiwany przebieg. 30-latek kierujący audi, po kolizji z prawidłowo jadącym bmw, postanowił zjechać wraz z poszkodowaną kobietą na jeden z okolicznych parkingów. Tam mężczyzna zaczął się awanturować, a następnie wyrwał z bmw jedną z tablic rejestracyjnych.

Kobieta szybko zaczęła wzywać pomocy, na co zareagował jeden z kierowców znajdujących się w pobliżu. Był to operator pługopiaskarki - po opuszczeniu kabiny przez mężczyznę, 30-latek wsiadł do środka i odjechał z miejsca zdarzenia, po drodze atakując kierowcę pługopiaskarki i wypychając go z wnętrza pojazdu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zielona Góra. Kobieta wjechała wprost pod radiowóz

Prowadzenie pługopiaskarki okazało się zbyt dużym wyzwaniem

Jak się okazało, kierowanie dużym pojazdem nie należało do najprostszych. Po krótkim pościgu policji, 30-latek zakończył swoją brawurową ucieczkę w przydrożnym rowie. Szybkie dochodzenie ze strony funkcjonariuszy pokazało, że próba opuszczenia miejsca zdarzenia nie była przypadkowa.

Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało bowiem, że 30-latek ma w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila. Mężczyzna usłyszał już zarzuty ze strony prokuratury. Wkrótce odpowie przed sądem za zniszczenie cudzej rzeczy, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu, krótkotrwałe użycie pojazdu mechanicznego oraz niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić